PŘEVOD NEMOVITOSTI ONLINE

Převod nemovitosti je možný obecně buď darovací nebo kupní smlouvou. U kupní smlouvy se vyplácí za převod nemovitosti kupní cena. U darovací smlouvy jde o převod nemovitosti v rodině bez protihodnoty.

Informace k postupu u převodu nemovitosti online níže.
Pokud máte jakýkoliv dotaz, naše kancelář je Vám online k dispozici.

Online pro klienty z

celé ČR

Více jak  170  recenzí

na Google a Seznam

Cena vč. DPH od

3.000 Kč

Smlouva bez rizika obecného vzoru, odborně a na míru, právně kvalitně a s jistotou, s návrhem na vklad, s konzultacemi a návodem.

DANĚ U PŘEVODU NEMOVITOSTI

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

POTŘEBUJETE PŘEVODNÍ SMLOUVU?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA 

ONLINE CHAT

 

ONLINE SMLOUVA OD ADVOKÁTA

PRO KLIENTY Z CELÉ ČR

Z POHODLÍ DOMOVA, DO 2 DNŮ

 

FÉROVÉ A PŘEDEM JASNÉ CENY

PLATBA AŽ OBDRŽÍTE SMLOUVU

KLADNÉ RECENZE KLIENTŮ NÍŽE

 

BEZ RIZIKA VZORŮ Z INTERNETU

ODBORNĚ A NA MÍRU

PRÁVNĚ KVALITNĚ A S JISTOTOU

 

NERISKUJETE NA KATASTRU

NÁVRH NA VKLAD SOUČÁSTÍ

KONZULTACE A NÁVOD SOUČÁSTÍ

 

CENY SMLUV NA PŘEVOD NEMOVITOSTI ONLINE

Darovací smlouva pozemky

3.000 Kč

Kupní smlouva na pozemky s kupní cenou do 100 tis.

3.000 Kč

cena včetně DPH, formuláře návrhu na vklad, konzultací a návodu, bez zálohy předem

JAK FUNGUJE PŘEVOD NEMOVITOSTI ONLINE

1. Váš dotaz – nezávazně

Zeptáte se nás nezávazně online.
Uveďte, zda jste kupující či prodávající a jaká je kupní cena.

2. Informace od nás

Sdělíme Vám cenu a jaké informace jsou ke smlouvě potřeba.
Probereme s Vámi také Vaše dotazy.

3. Zpracování smlouvy

Pokud se rozhodnete pro smlouvu online, přichystáme ji pro Vás.
Spolu s návodem zašleme vše na Váš mail.

4. Platba a katastr

Uhradíte předem danou a pevnou odměnu až máte smlouvy u sebe.
V ceně je návod, konzultace a formulář návrhu na vklad.

advokat-zlinsko Mgr. Zdeněk Rumplík, JUDr. Petr Hradil
převod nemovitosti

Další informace k tématu převod nemovitosti naleznete níže.
Pokud nenajdete odpověď na Vaši otázku, zeptejte se nás, zdarma.

RECENZE

Vynikající
Na základě 84 hodnocení
Veronika Radošová
Veronika Radošová
Přišel mi dopis XXlet starý už jsem vůbec nevěděla že jsem si kdysi něco půjčovala a chtěli po mně zaplatit do 14ti dnů a tahle firma se o všechno postarala a za to jim patří velký dík,protože v dnešní době každý kouká sám na sebe a každý chce něco za něco a tohle mně velice mile překvapilo.Prostě děkuji
Martin Dyba
Martin Dyba
Rád bych poděkoval JUDr. Petru Hradilovi za vypracování kupní a darovací smlouvy s výmazem věcného břemene v jedné smlouvě a s vypracováním vkladu do katastru nemovitostí. Vše dopadlo na jedničku a ačkoliv jsem měl zprvu trochu nedůvěru k využití právních služeb jen prostřednictvím e-mailu a telefonu, mé obavy nebyly v tomto případě na místě. Jednání bylo velmi vstřícné, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Služby této advokátní kanceláře mohu všem vřele doporučit.
Petr Holanek
Petr Holanek
Všem vřele doporučuji tuto advokátní kancelář. Povedlo se jim zachránit mi peníze a za to jsem jim velice vděčný!! Ještě jednou moc děkuji za pomoc!!
Filip Rataj
Filip Rataj
Práce AK je velice profesionální. Jejich reakce rychlé. Celý proces nám podrobně vysvětlili a díky jimi připraveným dokumentům proběhla veškerá administrativa hladce. Rozhodně mohu doporučit a v případě budoucích právních úkonů vím na koho se budu obracet. 100%.
Lucie Havlíková
Lucie Havlíková
Pan advokát byl velice ochotný, vše nám vysvětlil, zařídil a sepsal. Věnoval se nám i mezi vánočními svátky a po Novém roce vše jen dokončil podle našich požadavků. Mockrát děkujeme za rychlé a bezproblémové vyřízení přepisu nemovitosti a všem doporučujeme.
Miroslav Fučík
Miroslav Fučík
Chtěl bych poděkovat za perfektní vypracování darovací smlouvy.Na katastru nemovitostí proběhlo vše bez problémů.Advokátní kancelář určitě doporučuji.
Tomáš Červenka
Tomáš Červenka
SKVĚLÉ SLUŽBY! Po naší prosbě o rychlé vyhotovení smluv jsme byli ujištěni, že udělají maximum. Následně jsme vše, co jsme potřebovali, dostali ještě dříve, než bylo slíbeno a ve špičkové kvalitě. Doplňující dotazy obratem zodpověděli a přidali soupis následujícího postupu. Děkujeme a jednoznačně doporučujeme!

Moc děkuji za zpracování darovací smlouvy a návrh vkladu do katastru. Komunikace byla rychlá, věcná, profesionální. Cena skvělá. Na katastru bez problémů! Mohu jen vřele doporučit.
Tomáš Zeman, Středočeský kraj 

Výborná spolupráce ze strany této AK při převodu nemovitosti. Profesionální vyhotovení kupní smlouvy a zajištění také advokátní úschovy, včetně provedení celým procesem. Velmi kladně hodnotím i cenu služby. Tuto kancelář rozhodně doporučuji.
Václav Kusák, Zlínský kraj

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

608 979 055 | ONLINE CHAT | SEKRETARIAT@ADVOKAT-ZLINSKO.CZ

Kupní nebo darovací smlouva, pokud jde o převod nemovitosti v rodině?

Jak nejlépe na přepis nemovitosti v rodině?

Rodinní příslušníci občas přemýšlejí jak „neplatit“ tu či onu daň – např. :
– reálně si vyplácejí za hodnotu nemovitosti či její části (podílu) nějaké finanční prostředky, ale snaží se sepisovat formálně darovací smlouvu, aby se vyhnuli placení daně v souvislosti s převodem, nebo
– naopak např. pro vyloučení možnosti odvolání daru či z jiných důvodů se snaží sepisovat naoko kupní smlouvu za nějakou nízkou či symbolickou kupní cenu, nebo
– namísto dohodnuté a reálně vyplácené kupní ceny či ceny za převod se snaží napsat do smlouvy naoko částku výrazně nižší (což se děje nejen mezi rodinnými příslušníky, ale mezi prodávajícím a kupujícím i obecně)

Pomíjí tím ovšem, mimo jiného, že smlouva může být v budoucnu označena i případně za neplatnou. Jednání tzv. naoko se v budoucnu vyplatit nemusí. Kromě toho každá smlouva má zcela jiné důsledky, strany mají vůči sobě jiné nároky a mohou také jiné nároky vůči sobě mít i případně do budoucna. Zjednodušeně platí, že pokud se vyplácí kupní cena, má to být smlouva kupní, pokud je převod bez jakékoliv protihodnoty, má to být smlouva darovací. Pro oboje smlouvy pak platí obecně zastřešující pojem převod nemovitosti či přepis nemovitosti, u darovací smlouvy jde nejčastěji o bezúplatný převod nemovitosti v rodině. Blíže k oběma typům smluv odkazy:

Online pro klienty z

celé ČR

Více jak  170  recenzí

na Google a Seznam

Cena vč. DPH od

3.000 Kč

Jak probíhá převod nemovitosti na katastru?

Jak dlouho trvá přepis nemovitosti na katastru?

K převodu nemovitosti formou prodeje – koupě potřebujete písemnou kupní smlouvu na převod nemovitosti a k převodu nemovitosti bezúplatně, nejčastěji tedy v rodině, potřebujete písemnou darovací smlouvu na bezúplatný převod nemovitosti v rodině a jejich následný vklad do katastru nemovitostí spolu s návrhem na vklad vlastnického práva, který musí být podán pouze ve formě stanoveného formuláře. Smlouva na převod nemovitosti musí být písemná a vyhotovení určené pro katastrální úřad musí mít úředně ověřené podpisy smluvních stran.

Po podání návrhu na vklad katastr vyznačí u převáděných nemovitostí tzv. plombu, informuje také vlastníky nemovitosti, že bylo zahájeno příslušné řízení ohledně přepisu nemovitosti v katastru. Na zápis vkladu (přepis nemovitosti) má katastr lhůtu obecně 30 dní. S ohledem na zákonnou lhůtu v souvislosti s oznámením vlastníkům nemovitosti však nerozhodne dříve než po 20 dnech.

Jak nejlépe převést nemovitost na děti – na syna či dceru?

Jaký je postup pro bezúplatný převod nemovitosti v rodině?

Jak již bylo shora řečeno, bude se jednat u bezúplatného převodu nemovitosti v rodině o darovací smlouvu na nemovitost. Dar je u řady rodinných příslušníků osvobozen od daně z bezúplatného příjmu – dříve daně darovací. Informace k darovací dani a osvobození od darovací daně ZDE. Bližší informace k darovací smlouvě na nemovitosti naleznete ZDE.

Převod nemovitosti do SJM? Převod nemovitosti mezi partnery?

Pokud jde o převod nemovitosti do SJM, pak tato otázka se často řeší např. pokud rodiče chtějí darovat nemovitost svému dítěti, ale současně i jeho/její manželovi/manželce, pak nemovitost mohou darovat do jejich SJM (anebo jen do výlučného vlastnictví svého dítěte). Často se také tato otázka řeší při koupi nějaké nemovitosti za trvání manželství, kdy obecně platí, že pokud je kupní cena hrazena z prostředků v SJM, nemovitost má za trvání manželství být nabývána zásadně do SJM. Také se toto téma řeší v případě, kdy např. jeden z manželů vlastní např. pozemek výlučně a chce, aby ho vlastnila s ním i manželka, např. pokud chtějí na pozemku společně stavět rodinný dům. Pak mají možnost buď rozšířit SJM u notáře, anebo darovací smlouvou na polovinu pozemku docílit toho, že budou mít pozemek v podílovém spoluvlastnictví. Často se také řeší otázka toho, zda může darovat jeden z manželů svou „polovinu“ nemovitosti v SJM tak, aby druhý manžel/manželka byl výlučným vlastníkem. Toto nelze, protože v SJM není žádná polovina, se kterou by se dalo volně nakládat, ale oba vlastní celek. Řešením tak může být jen zúžení SJM formou notářského zápisu. Darovat však mohou oba rodiče ze SJM např. dětem společně bez problémů. Každá situace tak může mít jiné dopady a řešení.

Pokud jde o převod nemovitosti mezi partnery, pak obdobně se toto téma řeší často tehdy, kdy např. jeden z partnerů vlastní např. pozemek výlučně a chce, aby ho vlastnil s ním i druhý partner, např. pokud chtějí na pozemku společně stavět rodinný dům. Pak mají možnost darovací smlouvou na polovinu pozemku docílit toho, že budou mít pozemek v podílovém spoluvlastnictví rovným dílem. Avšak pozor na osvobození od daně darovací, kdy podmínkou pro to, aby byli od daně osvobozeni, je, že spolu sdílí společnou domácnost, o kterou společně pečují, a to po dobu min. jednoho roku. Na druhou stranu se otázka převodu nemovitosti mezi partnery řeší často naopak po rozchodu, kdy mají např. ve spoluvlastnictví nějakou nemovitost. Tuto situaci často zvažují řešit např. darovací smlouvou, ale to není většinou vůbec vhodné, protože jednak již nesdílí společnou domácnost, tudíž nejsou osvobozeni od daně darovací, a navíc často je s tím spojena i hypotéka, která pokud se také přebírá, tak jde o protihodnotu, tedy by nešlo ani právně fakticky o dar. Situace se většinou řeší prostřednictvím dohody o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví.

advokat-zlinsko Mgr. Zdeněk Rumplík, JUDr. Petr Hradil
převod nemovitosti

PŘEVOD NEMOVITOSTI POHODLNĚ ONLINE A PRO KLIENTY Z CELÉ ČR

MÁTE JISTOTU U PŘEVODU NEMOVITOSTI ŘEŠENÍ GARANTOVANÉHO ADVOKÁTEM

Narozdíl od různých vzorů se smlouvou na převod nemovitosti zpracovanou na míru od advokátní kanceláře neriskujete. Máte jistotu právně kvalitního řešení přesně pro daný případ přepisu nemovitosti. Dejte si pozor také na weby, u kterých v kontaktech nenajdete žádného konkrétního advokáta. Pouze notáři a advokáti za své smlouvy ručí a odpovídají – použití vzorových smluv z internetu je riziko.

Smlouvu na převod nemovitosti vyřídíme online většinou do 2 dnů, pro klienty z celé ČR, včetně přípravy návrhu na vklad smlouvy na převod nemovitosti do katastru nemovitostí. Každý rok řešíme stovky převodů nemovitostí pro klienty z celé ČR online.

PŘEVOD NEMOVITOSTI ONLINE – LEVNÉ CENY, DOTAZ JE NEZÁVAZNÝ

V naší AK neplatíte nic předem a cena za převodní smlouvu na nemovitost je u nás příznivá a rozumná.

Po objednání smlouvy na převod nemovitostí dopředu neplatíte naší AK žádnou zálohu, celá dohodnutá odměna je hrazena až po zaslání hotové smlouvy.

Smlouvy o převodu nemovitostí online zpracováváme za velmi příznivé ceny, při zachování stejné odpovědnosti jako v klasické „kamenné“ kanceláři. Nezávazně se nás můžete dotázat na podmínky a teprve pak se rozhodnout. Nepožadujeme žádnou zálohu předem – smlouvu platíte, až obdržíte hotové dokumenty k převodu nemovitosti.

JAK KONKRÉTNĚ PROBÍHÁ PŘEVOD NEMOVITOSTI ONLINE

Zeptáte se (telefonicky, mailem, přes kontaktní formulář) nezávazně na cenu v konkrétním případě převodu nemovitosti. My Vám obratem odpovíme. Pokud se Vám nabídka bude líbit, pošlete mailem informace, které jsou k převodu nemovitosti potřeba a které Vám mailem sdělíme. Poté smlouvu o převodu nemovitosti spolu s návrhem na vklad vypracujeme a pošleme i se všemi potřebnými průvodními informacemi k dalšímu postupu na Váš mail. Smlouva o převodu nemovitosti obsahuje samozřejmě i hlavičku naší kanceláře, neboť ji zpracováváme podle konkrétního případu, takže ji plně garantujeme tak, jako byste využili službu v „kamenné“ advokátní kanceláři. Platba probíhá až poté, co obdržíte hotovou smlouvu o převodu nemovitosti a návrh na vklad. Nemusíte nikam chodit osobně, po celou dobu jsme Vám plně k dispozici i pro případné konzultace, mailem či telefonicky.

ZA SMLOUVU NA PŘEVOD NEMOVITOSTI I ZA VKLAD RUČÍME. NAVRHNEME VAŠE PRÁVNÍ ZAJIŠTĚNÍ

VZORY NA PŘEVODY NEMOVITOSTÍ JSOU RIZIKOVÉ, NEZPRACUJÍ VÁM ANI NÁVRH NA VKLAD

Nemovitosti jsou hodnotné a řešit chybu až zpětně je problém. Za naši smlouvu na převod nemovitosti i za vklad do katastru nemovitostí ručíme a odpovídáme. Pokud by smlouva na převod nemovitosti neprošla náhodou vkladem v katastru, upravíme vše tak, jak bude potřeba a navíc uhradíme za klienty celý nový poplatek! Takové ručení u žádného vzoru smlouvy na převod nemovitosti prostě nemáte. Poskytneme samozřejmě potřebný návod a poučení a v ceně máte také konzultace. Navrhneme také Vaše právní zajištění.

Např. u darovací smlouvy na nemovitost v rámci převodu nemovitosti v rodině probereme možnost zřízení věcného břemene – služebnosti pro dárce či zákazu převodu nemovitosti bez souhlasu dárce, vyřešíme případné nároky sourozenců strany obdarované atp. U kupní smlouvy na nemovitost (dům, byt, pozemek, chata, garáž apod.) navrhneme Vaše dostatečné právní zajištění, ať již jste kupující (zapracujeme např. prohlášení o odpovědnosti strany prodávající za právní či faktické vady nemovitostí, zajistíme, abyste bez problémů nabyli nemovitost, aniž byste riskovali ztrátu kupní ceny před zavkladováním do katastru atp.) či prodávající (upozorníme např. na odpovědnost za vady nemovitostí či na průkaz energetické náročnosti budovy, zajistíme, abyste obdrželi kupní cenu dříve, než bude probíhat vklad do katastru nemovitostí atp.).

I vzor smlouvy na převod nemovitosti, který „projde“ katastrem, může být napadnutelný. Často se řeší bohužel problémy i ze smluv, které katastrem „prošly“ a především právě různé vzory smluv bývají rizikové. I „dobrý“ vzor můžete špatně vyplnit, něco opomenout atp. Ať již jde o soubory, které stáhnete a vyplňujete nebo o formuláře, do kterých doplňujete údaje a dokument se pak automaticky vygeneruje. Všimněte si, zda daný web (např. v obchodních podmínkách) upozorňuje, že nenese odpovědnost za škodu způsobenou použitím vzoru či formuláře anebo že nejde o právní službu. Ručit totiž jen za správnost vzoru nebo ručit i za výsledek, jsou právně diametrálně odlišné věci. Navíc žádný vzor smlouvy Vám, narozdíl od nás, nepřipraví také správný návrh na vklad, přitom i kvůli chybě v návrhu na vklad smlouvy na převod nemovitosti katastry často předložené smlouvy zamítají.

SMLOUVA O PŘEVODU NEMOVITOSTI – VZOR ANEBO PRÁVNĚ KVALITNÍ SMLOUVA BEZ RIZIKA?

I sebelepší vzor převodní smlouvy na nemovitost je pořád jen obecný vzor a za výsledek se neručí.

Každý převod nemovitosti i každá smlouva mají svoje specifika, a to včetně převodu nemovitosti v rodině. Vzor je z povahy věci vždy jen obecným návodem, ať je zpracován sebelépe a případně i právníkem (o vzorech z internetu na jednu A4 ani nemluvě). Internet je plný vzorů smluv na převody nemovitostí, za něž sice nezaplatíte buď vůbec nic, anebo jen symbolickou cenu, ale na druhou stranu buď za ně není ručeno vůbec, anebo jen omezeně, tedy za vzor jako takový, ale již nikoliv za výsledek po nesprávném doplnění nebo za jeho nesprávné použití pro konkrétní situaci. V praxi jsou tyto záležitosti přitom bohužel opakovaně podceňovány. Pokud nastane problém, a to mnohdy i přes zavkladování smlouvy do katastru, je pozdě se snažit zjišťovat kde se stala ve smlouvě (u níž mnohdy záleží i na jednom slovu, jehož význam laik neodhalí) chyba. Snažit se pak takový problém řešit až nastane, znamená snažit se ho řešit bohužel pozdě. Nedoporučuje se proto stahovat obecné vzory smluv z internetu. U nemovitostí se vyplatí nechat si vypracovat smlouvu na míru od advokáta.

Často se dozvídáme o případech, kdy klienti využili nějaký obecný vzor převodní smlouvy na nemovitost nebo vyplnili nějaký generovaný formulář na internetu. Bohužel však žádný takový vzor smlouvy na nemovitost je neupozorní na možná rizika ani důležité souvislosti, které sami nepovažovali třeba vůbec za podstatné. „Garantovaný“ obecný vzor nebo formulář k převodu nemovitosti sami často špatně vyplní a katastr jim smlouvu vrátí. V tom lepším případě pak druhá strana je ochotná smlouvu napravit či opravit a je to také možné … v tom horším nastává ovšem značný problém! Jindy zase pominou zcela daňové, právní a jiné důležité souvislosti, na které je žádný vzor ani formulář neupozorní apod. Často klienti použijí i zcela jiný právní typ smlouvy, než by měli, např. kupní smlouvu místo darovací, darovací smlouvu místo kupní smlouvy, popř. darovací smlouvu místo dohody o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví (typicky ex partneři) apod., což může mít závažné právní i daňové dopady!

Tato rizika je třeba velmi dobře zvážit předem, protože nemovitosti mají nemalé hodnoty a tyto problémy by chtěl asi zpětně řešit málokdo. Vzor nebo formulář vyjde možná „jen“ na pár stovek nebo je dokonce někdy k dispozici i zdarma, ale s ohledem na hodnoty nemovitostí jistota je naprosto nesrovnatelná oproti smlouvě zpracované na míru, u níž je garantován i výsledek. Nedoporučuje se proto stahovat obecné vzory smluv z internetu. U nemovitostí se vyplatí nechat si vypracovat smlouvu na míru od advokáta. Tzv. univerzální vzory smluv jsou univerzální jen zdánlivě. Každá situace, ať už kupujete, prodáváte, nebo darujete movitý či nemovitý majetek, je specifická.

PŘEVOD NEMOVITOSTI BEZ RIZIKA PŘES ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ ONLINE

NERISKUJETE S TÍMTO PŘEVODEM NEMOVITOSTI, A TO ANI ZTRÁTU POPLATKU ZA VKLAD

Právní kvalita, jistota a garance. Smlouvy na převody nemovitostí kompletně zpracováváme, obsahují i hlavičku naší AK, a tedy za ně i ručíme.

Mnohdy může stačit i jen jedno slovo, jehož význam laik nemusí ani vnímat jako důležitý, a celá smlouva se posouvá do jiné roviny. U úplatných převodních smluv se kvůli „maličkostem“ a na první pohled „nepodstatným“ slovům občas naprosto zbytečně riskuje s obecnými vzory i v zásadních otázkách úhrady a splatnosti kupní ceny a riskuje se tak jak možná ztráta vlastnictví nemovitostí, tak i ztráta naopak kupní ceny – financí, které představují často hodnotu i celoživotních úspor. Obecné vzory smluv neřeší níkdy specifika konkrétního případu, zatímco naše smlouvy jsou zpracovávány na míru konkrétnímu klientovi i případu. Často si smluvní strany nejsou při vyplňování obecných vzorů na převod nemovitosti dostatečně vědomy ani řady zákonných povinností.

Se smlouvou na převod nemovitosti zpracovanou na míru od advokátní kanceláře neriskujete, že vzor smlouvy nesprávně vyplníte a následně budete složitě řešit zamítavé rozhodnutí katastrálního úřadu, nebo i to, že druhá strana Vám nebude chtít, nebo nebude moci, novou vkladuschopnou smlouvu třeba podepsat, u kupních smluv navíc samozřejmě neriskujete ztrátu vlastnictví nemovitosti (prodávající) či kupní ceny (kupující), a konečně také neriskujete ztrátu poplatku 2.000 Kč do katastru. Právně kvalitní smlouva na převod nemovitosti online Vás u naší kanceláře přitom nevyjde o příliš více.

PŘEVOD NEMOVITOSTI OD REALITKY, ZNALCE, GEODETA?

I pokud mají s převodními smlouvami zkušenosti a jejich zpracování také nabízejí, neručí za ně tak, jako advokátní kancelář. Pokud převodní smlouvu kompletně nezpracuje advokátní kancelář na míru, tak garanci nemáte.

Jen kladné rozhodnutí katastrálního úřadu ohledně převodu nemovitostí není vše (viz dále). Kdo vyžaduje skutečnou jistotu celého převodu, měl by zvolit kompletní zpracování převodní smlouvy na nemovitosti advokátní kanceláří. Za platnost a právní kvalitu převodní smlouvy na nemovitosti neručí ani realitní, znalecká či geodetická kancelář, ani jiný podobný subjekt či osoba, byť by s takovými smlouvami měli zkušenosti. Pokud realitní kancelář převodní smlouvu předkládá v rámci zprostředkovávaného obchodu, mělo by vás rozhodně zajímat, zda smlouvu připravoval advokát nebo makléř. Rozhodně se také s ohledem na hodnotu nemovitostí vyplatí si nechat smlouvu na převod nemovitosti, když již ne zpracovat, tak alespoň projít a případně zrevidovat svým právním zástupcem. Ani převod prostřednictvím realitní kanceláře totiž nemusí zajišťovat bezproblémový průběh převodu. Obecně tedy při převodu nemovitosti máte možnost využít následující varianty, ke kterým připojujeme popis našeho názoru. Posouzení rizik a toho, která varianta je, s přihlédnutím k hodnotě převáděných nemovitostí, pro vás vhodná a právně dostatečně jistá, ponecháváme plně na vašem uvážení.

vzor z internetu zdarma

V tomto případě není ručeno vůbec za nic, přičemž problémy mohou nastat i až po vkladu do katastru.

vzor z jiného případu

Opět není ručeno vůbec za nic – to, že smlouva prošla někomu jinému katastrem, neznamená, že tomu tak bude i v daném případě.

vzor z internetu placený

Ručí se jen za vzor jako takový, a to pouze pokud je jeho autorem advokát, neručí se za výsledek, za správné doplnění, použití či za vhodnost pro specifika daného případu, což je podstatný rozdíl, vzor je navíc jen obecným základem. Platí to pro situace vzorů jak ke stažení a vyplnění, tak i automaticky generovaných formulářů.

smlouva na míru od advokátní kanceláře

Je ručeno komplexně za smlouvu zpracovanou na míru danému případu i za výsledek, klient je případně upozorněn i na vhodnost daného řešení včetně specifických ujednání, součástí služby jsou konzultace, poučení, návod atp. Smlouva obsahuje hlavičku advokátní kanceláře.

smlouva zpracovaná někým jiným

Opět není ručeno fakticky za nic, pokud je sami zpracovávají, když takové smlouvy nabízejí občas např. realitky, geodeti aj.

TO, ŽE SMLOUVU O PŘEVODU NEMOVITOSTI „ZKONTROLUJE“ KATASTR NESTAČÍ

Platnost smlouvy lze napadnout i přesto, že byla zapsána do katastru. Tedy to, že převodní smlouva na nemovitost „projde“ katastrem, neznamená ještě jistotu. S ohledem na často vyšší hodnoty nemovitostí se proto nemusí vyplatit riskovat se vzorem, byť by katastrem „prošel“.
Rozhodně nejde jen o to, zda katastr smlouvu ohledně převodu nemovitostí vrátí či zapíše na první pokus. K napadení platnosti převodní smlouvy na nemovitost může dojít i přes její zápis v katastru, a to i léta poté. Obsahem rozhodnutí katastrálního úřadu není prohlášení převodní smlouvy na nemovitost za platnou, ale pouze povolení vkladu. Narozdíl od laické a mylné představy katastrální úřad totiž nezkoumá z hlediska platnosti převodní smlouvy na nemovitosti vše. Proto není vhodné vyplňování vzorů ani přepisování jiných smluv, které katastrem již „prošly“ někomu jinému. Aby totiž něco „jen prošlo“ katastrem není až takový problém, jako zajistit, aby to bylo platné a v pořádku i kdykoliv poté. Být pak zrovna tím, u koho se objeví i léta po zápisu nějaký zásadní problém, znamená hledat kvalitní právní pomoc často již pozdě. Hodnoty nemovitostí bývají často vysoké, a proto nemá smysl riskovat se vzory. U kupních smluv na nemovitosti navíc pokud podceníte právní detaily nebo podmínky v převodní smlouvě, můžete přijít o nemovitosti či o peníze, a to nejen před samotným vkladem do katastru, ale případně i delší dobu po tom, co řádně vklad do katastru ohledně převodu nemovitostí byl realizován.

MÁTE JIŽ NÁVRH SMLOUVY NA PŘEVOD NEMOVITOSTI A CHCETE JEJ ZKONTROLOVAT?

Pokud máte již návrh kupní smlouvy předložený druhou stranou nebo realitkou, tak vám ji můžeme zkontrolovat, upozornit na rizika a upravit ustanovení, která vás budou lépe chránit.