PŘEPIS NEMOVITOSTI

  • Přepis nemovitosti je pojem, který se používá jako obdoba pojmu převod nemovitosti a má spíše souvislost s tzv. přepisem vlastnického práva v katastru nemovitostí. Převod nemovitosti je možný obecně buď darovací nebo kupní smlouvou. kupní smlouvy se vyplácí za převod nemovitosti kupní cena. darovací smlouvy jde o převod nemovitosti v rodině bez protihodnoty. Dále je také možná dohoda o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictvídohoda o vypořádání společného jmění manželůsměnná smlouva apod.

  •  

  • K převodu – přepisu nemovitosti formou prodeje – koupě potřebujete písemnou kupní smlouvu na převod nemovitosti a k převodu – přepisu nemovitosti bezúplatně, nejčastěji tedy v rodině, potřebujete písemnou darovací smlouvu na bezúplatný převod nemovitosti v rodině a jejich následný vklad do katastru nemovitostí spolu s návrhem na vklad vlastnického práva, který musí být podán pouze ve formě stanoveného formuláře. Teprve zavkladováním převodní smlouvy na nemovitost do katastru nemovitostí může dojít právě k přepisu nemovitosti z hlediska zápisu nového vlastnického práva v katastru nemovitostí.

  •  
  • Smlouva, na základě které má dojít k přepisu nemovitosti, musí být písemná a vyhotovení určené pro katastrální úřad musí mít úředně ověřené podpisy smluvních stran. Na zápis vkladu – přepis nemovitosti, má katastr lhůtu obecně 30 dní. S ohledem na zákonnou lhůtu v souvislosti s oznámením vlastníkům nemovitosti však nerozhodne dříve než po 20 dnech.

  •  

Přepis nemovitosti v rodině darovací nebo kupní smlouvou?

Každá z uvedených smluv má zcela jiné právní důsledky, strany mají vůči sobě jiné nároky a mohou také jiné nároky vůči sobě mít i případně do budoucna. Zjednodušeně platí, že pokud se vyplácí kupní cena, má to být pro přepis nemovitosti smlouva kupní, pokud je převod bez jakékoliv protihodnoty, má to být pro přepis nemovitosti smlouva darovací. V případě, že si přesto nejste jisti, zda v konkrétním případě využít kupní smlouvu nebo darovací smlouvu, anebo by ten který typ smlouvy mohl mít zásadní daňové či právní dopady, konzultujte situaci rozhodně komplexně s advokátní kanceláří.

 

POKUD POTŘEBUJETE DAROVACÍ NEBO KUPNÍ SMLOUVU, POKRAČUJTE NA ODKAZY:

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

POTŘEBUJETE PŘEPIS NEMOVITOSTI?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA 

ONLINE CHAT

Online pro klienty z

celé ČR

Více jak  170  recenzí

Cena vč. DPH od

3.000 Kč

RECENZE

Vynikající
Na základě 90 hodnocení
REAL PREMIUM s.r.o.
REAL PREMIUM s.r.o.
S advokátní kanceláři advokat-zlinsko.cz s panem Rumlíkem a panem Hradilem spolupracujeme jako realitní kancelář již přes 7 let a zrealizovali jsme desítky převodů nemovitostí a to včetně advokátních úschov kupních cen. Vše proběhlo rychle, profesionálně a bezpečně. Také oceňuji flexibilitu a ochotu k vícepracím v klientských změnách na smlouvách, včetně lidského výkladů znění zákonů a paragrafů. Doporučuji
Anna Kaderová
Anna Kaderová
Dobrý den, musím Vás pochválit, jsem velmi spokojená už hned zpočátku, kdy jste se věnoval mým e-mailům a nesčetným mým dotazům. Dnešní zpráva od Vás ohledně darovací daně a vše co k tomu náleží, je krásně srozumitelně napsaná, tudíž v nejbližších dnech se na vše zaměřím a budu postupovat dle vašich rad .Děkuji mnohokrát a mohu Vás doporučit případným zájemcům a to, advokat-zlinsko.cz/AK Mgr. Zdeněk Rumplik
Ivana Ruttenova
Ivana Ruttenova
Děkuji za perfektní servis a velmi rychlé interaktivní jednání. Kromě smlouvy a návrhu na vklad do KN obdržíte i sumu instrukcí a rad, takže vše hladce zvládnete. Tuto advokátní kancelář vřele doporučuji!
Svatopluk Hradil
Svatopluk Hradil
S advokátní kanceláří Mgr. Zdeněk Rumplík jsem velice spokojen. Při řešení mých problémů vždy pan doktor Petr ochotně a neodkladně poradí a následně věcně vše dotáhnou do potřebného konce . AK určitě doporučuji
Martin Zelený
Martin Zelený
Moc děkuji Advokátní kanceláři Zlínsko velice mě okamžitě pomohli v mém případů kdy mě přišel od soudu platební rozkaz v již promlčené věci. Velice rychlé jednání profi přistup k odvolání a hlavně jsem nemusel platit ani jedinou korunu. pokud mohu určitě doporučuji při řešení vašich podobných potíží. Moc díky . MARTIN
Martin Dyba
Martin Dyba
Rád bych poděkoval JUDr. Petru Hradilovi za vypracování kupní a darovací smlouvy s výmazem věcného břemene v jedné smlouvě a s vypracováním vkladu do katastru nemovitostí. Vše dopadlo na jedničku a ačkoliv jsem měl zprvu trochu nedůvěru k využití právních služeb jen prostřednictvím e-mailu a telefonu, mé obavy nebyly v tomto případě na místě. Jednání bylo velmi vstřícné, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Služby této advokátní kanceláře mohu všem vřele doporučit.
Petr Holanek
Petr Holanek
Všem vřele doporučuji tuto advokátní kancelář. Povedlo se jim zachránit mi peníze a za to jsem jim velice vděčný!! Ještě jednou moc děkuji za pomoc!!

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

608 979 055 | ONLINE CHAT | SEKRETARIAT@ADVOKAT-ZLINSKO.CZ