VYMÁHÁNÍ POHLEDÁVEK ONLINE

K VYMÁHÁNÍ POHLEDÁVEK PROSTŘEDNICTVÍM AK ONLINE

ONLINE ŘEŠENÍ od advokáta
KLADNÉ RECENZE klientů níže

v určitých případech I BEZ PLATEB PŘEDEM
S ODMĚNOU JEN V PŘÍPADĚ ÚSPĚCHU

NEZTRÁCEJTE ČAS

Čím později vymáhání pohledávky po splatnosti řešíte, tím více si snižujete šance na reálné vymožení.
Řada dlužníků
reaguje již na předžalobní výzvu advokátní kanceláře.

 

ZAJÍMÁ VÁS, ZDA VAŠE POHLEDÁVKA

JE ŘEŠITELNÁ BEZZÁLOHOVĚ ONLINE?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

PRVOTNÍ POSOUZENÍ PŘÍPADU JE ZDARMA
TYPICKÉ PŘÍPADY ŘEŠITELNÉ ONLINE VIZ NÍŽE

ONLINE CHAT

TIP pro věřitele:

Dlužníka si můžete prověřit min. zda není zapsán v INSOLVENČNÍM REJSTŘÍKU, případně také zda nemá již jiné EXEKUCE.

V řadě případů (v závislosti na výši pohledávky, jejím charakteru a právní podloženosti, příp. na počtu prokazatelných pohledávek stejného typu u téhož klienta) je možné vymáhání pohledávek prostřednictvím naší AK online i zcela bez záloh na odměnu naší AK předem a ta je hrazena až (a pouze) po úspěšném vymožení pohledávky věřitele, a to většinou přímo dlužníkem. Zj. pokud jde o pohledávky v rámci kraje Zlínského, ale podle konkrétní situace také příp. Moravskoslezského, Jihomoravského a Olomouckého.

Které typy pohledávek naopak online tímto způsobem běžně neřešíme, je popsáno na této stránce níže.

Doporučujeme pohledávky vymáhat co nejdříve po splatnostiČím déle se vyčkává s řešením prostřednictvím vymáhání pohledávek – dluhů, tím více se snižují šance na reálné vymožení pohledávky za dlužníkem. Rozhodně nečekejte několik měsíců či dokonce snad let, ať již pod různými přísliby dlužníka nebo dokonce i bez nich.

Další informace k tématu exekučního řešení pohledávek naleznete na této stránce níže.

Pokud nenajdete odpověď na Vaši otázku, kontaktujte nás a zeptejte se – nezávazně.

RECENZE

Vynikající
Na základě 84 hodnocení
Veronika Radošová
Veronika Radošová
Přišel mi dopis XXlet starý už jsem vůbec nevěděla že jsem si kdysi něco půjčovala a chtěli po mně zaplatit do 14ti dnů a tahle firma se o všechno postarala a za to jim patří velký dík,protože v dnešní době každý kouká sám na sebe a každý chce něco za něco a tohle mně velice mile překvapilo.Prostě děkuji
Martin Dyba
Martin Dyba
Rád bych poděkoval JUDr. Petru Hradilovi za vypracování kupní a darovací smlouvy s výmazem věcného břemene v jedné smlouvě a s vypracováním vkladu do katastru nemovitostí. Vše dopadlo na jedničku a ačkoliv jsem měl zprvu trochu nedůvěru k využití právních služeb jen prostřednictvím e-mailu a telefonu, mé obavy nebyly v tomto případě na místě. Jednání bylo velmi vstřícné, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Služby této advokátní kanceláře mohu všem vřele doporučit.
Petr Holanek
Petr Holanek
Všem vřele doporučuji tuto advokátní kancelář. Povedlo se jim zachránit mi peníze a za to jsem jim velice vděčný!! Ještě jednou moc děkuji za pomoc!!
Filip Rataj
Filip Rataj
Práce AK je velice profesionální. Jejich reakce rychlé. Celý proces nám podrobně vysvětlili a díky jimi připraveným dokumentům proběhla veškerá administrativa hladce. Rozhodně mohu doporučit a v případě budoucích právních úkonů vím na koho se budu obracet. 100%.
Lucie Havlíková
Lucie Havlíková
Pan advokát byl velice ochotný, vše nám vysvětlil, zařídil a sepsal. Věnoval se nám i mezi vánočními svátky a po Novém roce vše jen dokončil podle našich požadavků. Mockrát děkujeme za rychlé a bezproblémové vyřízení přepisu nemovitosti a všem doporučujeme.
Miroslav Fučík
Miroslav Fučík
Chtěl bych poděkovat za perfektní vypracování darovací smlouvy.Na katastru nemovitostí proběhlo vše bez problémů.Advokátní kancelář určitě doporučuji.
Tomáš Červenka
Tomáš Červenka
SKVĚLÉ SLUŽBY! Po naší prosbě o rychlé vyhotovení smluv jsme byli ujištěni, že udělají maximum. Následně jsme vše, co jsme potřebovali, dostali ještě dříve, než bylo slíbeno a ve špičkové kvalitě. Doplňující dotazy obratem zodpověděli a přidali soupis následujícího postupu. Děkujeme a jednoznačně doporučujeme!

Tuto advokátní kancelář můžeme vřele doporučit. Vymáhali jsme pohledávku sami a marně. Až po oslovení této AK máme konečně zaplaceno.
Blankyt plus s.r.o., Zlínský kraj

Tuto advokátní kancelář mohu určitě doporučit. Obrátil jsem se na ně s řešením pohledávky online. S výsledkem i s přístupem maximální spokojenost.
Josef Sukup, Zlínský kraj

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

608 979 055 | ONLINE CHAT | SEKRETARIAT@ADVOKAT-ZLINSKO.CZ

VYMÁHÁNÍ POHLEDÁVEK A DLUHŮ
PROSTŘEDNICTVÍM AK ONLINE I PŘÍP. BEZ PLATBY PŘEDEM

Vymáhání pohledávek a dluhů prostřednictvím naší AK a platebních rozkazů je možno v celé řadě případů realizovat i bez plateb na odměnu předem a ta se platí až po úspěšném vymožení.

V řadě případů (v závislosti na výši pohledávky, jejím charakteru a právní podloženosti, příp. na počtu prokazatelných pohledávek stejného typu u téhož klienta) je možné vymáhání pohledávek – vymáhání dluhů prostřednictvím naší AK i zcela bez záloh na odměnu naší AK předem a ta je hrazena až (a pouze) po úspěšném vymožení pohledávky věřitele, a to většinou přímo dlužníkem. Zj. pokud jde o pohledávky v rámci kraje Zlínského, ale podle konkrétní situace také příp. Moravskoslezského, Jihomoravského a Olomouckého. Tzn. klient uhradí v takovém případě pouze max. případně nutné hotové výdaje, jako např. soudní poplatek, na odměnu naší AK předem nic. Zda je pro Vás, jako věřitele, možný tento postup bezzálohového vymáhání pohledávek – dluhů, zjistíte při nezávazném kontaktu naší AK.

Může se jednat především o případy:

§ více pohledávek, např. z obchodního styku, právně dostatečně podložených (např. objednávka či smlouva, podepsaný dodací list, podepsaná faktura atd.)

 § podepsané uznání dluhu

§ pohledávky z pravomocných soudních rozhodnutí (rozsudky, platební rozkazy aj.)

§ jiné případy podle nezávazného a bezplatného posouzení právní podloženosti případu, dlužníka a výše pohledávky (dluhy ze smlouvy o zápůjčce, z dohody o vypořádání spoluvlastnictví, z dohody o vypořádání SJM, z kupní smlouvy, z jiných smluv a dohod, pohledávky z neuhrazených faktur firem a podnikatelů atp.)

§ především pokud jde o pohledávky a dlužníky z kraje Zlínského, ale podle konkrétní situace příp. také Moravskoslezského, Jihomoravského a Olomouckého

Běžně tímto způsobem (bezzálohově online) neřešíme zj.:

§ jednorázové případy s hodnotou pohledávky do / kolem 10 tis. Kč

 § složitější případy u nichž lze očekávat pravděpodobný složitější průběh soudního řízení a tím i více možných účastí u místně příslušného soudu (např. neuznané či příp. i rozporované nároky např. ze smluv o dílo, sporné náhrady škod apod.)

 § nároky vyžadující problematičtější vyčíslování podle splatnosti částí nároků, pokud nejsou současně dlužníkem uznány a lze opět očekávat v případě spornosti více možných účastí u místně příslušného soudu (např. některé mzdové nároky z pracovněprávních vztahů či nároky z nájemních smluv včetně vyúčtování energií apod.)

§ případy, u kterých není k dispozici žádná dokumentace, anebo není dostatečná

§ případy, kdy dlužník je v insolvenci či oddlužení (příp. toto reálně hrozí) anebo má exekuce

§ pohledávky promlčené nebo u kterých promlčení hrozí

 Takové případy řešíme většinou případně jen osobně, nikoliv na dálku online.

POHLEDÁVKU PO SPLATNOSTI ŘEŠTE CO NEJDŘÍVE
POUŽIJTE PŘÍP. UZNÁNÍ DLUHU

Rozhodně nečekejte a své pohledávky řešte především včas (tj. určitě ne se zpožděním týdnů, měsíců nebo dokonce i let, a to ani pod různými sliby dlužníka), případně je zajistěte uznáním (vzor zde).

Doporučujeme pohledávky vymáhat co nejdříve po splatnosti. Čím déle se vyčkává s vymáháním pohledávek – dluhů, tím více se snižují šance na reálné vymožení pohledávky za dlužníkem. Rozhodně nečekejte několik měsíců či dokonce snad let. Dlužník se může např. začít „zbavovat“ majetku, dělat další dluhy (u nichž jiní věřitelé budou mít přednost před Vámi, protože zahájili soudní řízení nebo exekuci dříve, zatímco Vy jste vyčkávali) nebo postupně splní podmínky pro insolvenci či oddlužení apod. Kvalitní smluvní ošetření právního vztahu je základ pro jednodušší vymáhání pohledávek – dluhů. V mimosoudní fázi řešení pohledávky můžete využít např. i zdarma vzory uznání dluhu. Zahájení kvalifikovaného vymáhání pohledávek po splatnosti např. soudní cestou prostřednictvím podané žaloby – návrhu na vydání (elektronického) platebního rozkazu je v řadě případů zj. u podnikatelů podstatnou podmínkou pro budoucí možné účinné opravné účetní položky a pro daňové odpisy pohledávek.

VYMÁHÁNÍ RŮZNÝCH DRUHŮ POHLEDÁVEK – OBČANSKÝCH I OBCHODNÍCH

Vymáhat lze obecně online pohledávky občanskoprávní (např. z půjček aj.) i obchodněprávní (např. neuhrazené dodávky zboží aj.), a to jak jednorázově, tak i ve více případechVymáhání pohledávek naše advokátní kancelář realizuje běžně jak v případech jednorázových – např. typicky u závazků z půjček či jiných smluv mezi občany apod., tak také zastupujeme celou řadu živnostníků, firem a společností, pro které vymáháme jejich pohledávky z obchodního styku po splatnosti, jako kupř. z neuhrazených faktur za dodávky zboží apod.

VYMÁHÁNÍ POHLEDÁVEK A DLUHŮ
MIMOSOUDNĚ, PLATEBNÍMI ROZKAZY A EXEKUČNĚ ONLINE

Vymáhání pohledávek realizujeme mimosoudně upomínkami, soudně – platebními rozkazy a exekučně, a to i případně na dálku.

Vymáhání pohledávek a dluhů realizujeme mimosoudně předžalobními upomínkami, stejně jako i prostřednictvím platebních a elektronických platebních rozkazů soudní cestou, případně v rozhodčím řízení. Vymáhání pohledávek a dluhů tvoří jednu z našich nejčastějších agend. Řešení pohledávek v rámci vymáhání pohledávek a dluhů je možné podle povahy věci i tzv. na dálku – online, a to především v oblasti Moravy. Upomínky samotných věřitelů nebývají příliš efektivní, narozdíl od upomínek advokátních kanceláří, které na některé dlužníky působí mnohem více, než prostý přípis samotného věřitele. Spolupracujeme s dlouhodobě prověřenými efektivními exekutorskými úřady s celorepublikovou působností.

POSTUP VYMÁHÁNÍ POHLEDÁVEK V BEZZÁLOHOVÝCH PŘÍPADECH PODROBNĚJI

FÁZE MIMOSOUDNÍ :

V rámci této fáze posoudíme nároky klienta, prověříme dlužníka v rámci insolvenčního rejstříku, zpracujeme a odešleme předžalobní upomínku dlužníkovi pod hlavičkou AK – což na řadu dlužníků zabírá (uhradí pohledávku nebo mají zájem sjednat adekvátní splátkový kalendář), narozdíl od upomínání samotného věřitele (ze zkušenosti se jedná o cca polovinu dlužníků, v závislosti na stáří pohledávky a jejího právního zajištění) a komunikujeme s dlužníkem ohledně vyřízení pohledávky.

Věřitel zde neplatí žádné částky dopředu. Je-li pohledávka vymožena, uhradí odměnu dle dohody s AK, není-li vymožena, neplatí nic a vymáhání postupuje, na základě domluvy s věřitelem, do další fáze.

FÁZE SOUDNÍ :

V rámci této fáze zpracujeme a podáme na příslušný soud návrh na vydání elektronického platebního rozkazu. Věřitel uhradí pouze 4% z hodnoty sporu jako poplatek soudu. Nic více. Soud vydá elektronický platební rozkaz. Pokud proti němu dlužník nepodá odpor, nabývá právní moci. Pokud podá dlužník odpor, podáme k němu vyjádření a vyčkáme rozhodnutí soudu – vydání rozsudku a jeho právní moci. Je-li soudní rozhodnutí pravomocné, lze vést proti dlužníkovi exekuci.

Náklady právního zastoupení přiznává soud věřiteli vůči dlužníkovi, který je povinen je uhradit spolu s vymáhanou pohledávkou. Proto věřitel naší AK opět neplatí ničeho, v případě úspěchu fakticky tyto náklady zaplatí dlužník. Věřitel platí jen příp. dohodnuté procento z vymožené pohledávky, a to pouze pro případ úspěchu. Nic více. Pokud dlužník neuhradí, neplatí se nic a vymáhání postupuje do poslední fáze.

FÁZE EXEKUČNÍ :

Pokud dlužník nereaguje ani na předexekuční upomínku, zvolí naše AK soudního exekutora, který zahájí vůči dlužníkovi exekuci s cílem pohledávku vymoci. Naše AK přitom spolupracuje s prověřenými a efektivními exekutorskými úřady jak na Moravě, tak i v Čechách.

MÁTE K DISPOZICI JIŽ PLATEBNÍ ROZKAZ ČI ROZSUDEK?

VYMÁHACÍ AGENTURY?

U některých vymáhacích či inkasních společností je třeba si dávat pozor na podmínky smluv, zejména pokud obsahují smluvní pokuty, rozhodčí doložky či ujednání o platbách dle vyhl. č. 177/1996 Sb. v případě vymožení nebo dokonce i nevymožení dluhu. Advokátní kancelář je vázána řadou právně závazných předpisů, zejména pak zákonem o advokacii aj., zaručujících plně korektní přístup ke klientovi. Většina vymáhacích agentur jsou soukromé společnosti, které žádnými takovými pravidly přístupu ke klientům vázány nejsou. U některých neseriózních vymáhacích agentur je třeba si dávat pozor na různá, na první pohled líbivá, prohlášení o „bezplatnosti“ vymáhacích služeb a sledovat pozorně zj. ustanovení takových prohlášení či smluv inkasních společností např. o tom, jak vysoké náklady či odměnu věřitel zaplatí v případě, že pohledávka dlouhodobě vymožena nebude, nebo kupř. zda nejsou ve smlouvě skryty i přes uvedené prohlášení fakticky různé zálohy, poplatky atp. Nejde jen o to, kolik „nezaplatíte“ v případě, že bude vymáhání úspěšné, ale také o to, kolik naopak zaplatíte, pokud vymoženo nebude nic, případně jak je smlouva vypověditelná pro takový případ. Navíc tzv. vymahači nemají zdaleka ani tolik zákonných pravomocí, jako má soudní exekutor zprostředkovaný advokátní kanceláří. Bývá také vhodné si zjistit některé zkušenosti na internetu – kupř. na některých diskusích, byť je nutno samozřejmě ke všem informacím přistupovat dostatečně kriticky.