NÁVRH NA ROZVOD BEZ DOHODY – VZOR

 • Níže dáváme k dispozici k volnému stažení základní a jednoduchý vzor návrhu jednoho z manželů na rozvod manželství.

 • Doporučujeme alespoň přečíst si podrobně základní informace v příspěvku ROZVOD MANŽELSTVÍ A VYPOŘÁDÁNÍ SJM a dále NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY K ROZVODU A SJM.

  Tento vzor není určen pro situace nesporného rozvodu dohodou.

 •  

  Pokud jsou v manželství nezletilé děti, musí se před vlastním soudním rozhodnutím o rozvodu vyřešit u soudu otázka výchovy a výživy dětí – svěření nezletilých dětí do péče, určení výživného, případně styku druhého rodiče s dětmi. Teprve po tomto soudním rozhodnutí je možno dořešit rozvodové soudní rozhodnutí. Dále je třeba počítat s tím, že po právní moci rozsudku o rozvodu bude třeba dořešit vypořádání SJM – vypořádání společného jmění manželů.

 •  

  Pokud si nejste jisti nebo očekáváte spornější průběh nejen u rozvodu, ale zejména pak u svěření nezletilých dětí a stanovení výživného a dále u vypořádání majetku v SJM, tak doporučujeme věc rozhodně konzultovat komplexně v některé místní advokátní kanceláři. V takovém případě se na obecný vzor jen rozvodového návrhu určitě nespoléhejte.

 • POTŘEBUJETE-LI VEŠKERÉ DOKUMENTY K ROZVODU DOHODOU

  tj. i návrh na schválení dohody ohledně nezletilých dětí soudem a dohodu o vypořádání SJM

   

  POKRAČUJTE ZDE

 • Poučení: Jedná se pouze o obecný, základní a jednoduchý vzor návrhu jednoho z manželů na rozvod manželství, který nemusí být vhodný nebo dostatečný pro váš konkrétní případ! Proto doporučujeme v případě pochybností, anebo nejasností, anebo v případě, kdy očekáváte spornější průběh řešení nejen rozvodu, ale svěření nezletilých dětí a vypořádání majetku v SJM, věc rozhodně konzultovat s některou advokátní kanceláří. Jinak může dojít k nesprávnému vyplnění tohoto vzoru nebo nesprávnému použití na danou situaci či nesprávnému vyhodnocení skutkové a právní situace při použití tohoto pouze obecného vzoru, popř. můžete opomenout v rámci postupu celou řadu věcí, které Vám následně zkomplikují nejen rozvod samotný, ale hlavně řešení svěření nezletilých dětí a vypořádání majetku v SJM. Barevně označené části je nutno vždy vyplnit podle konkrétní situace – jedná se pouze o vzor! Využitím obecného vzoru nevzniká žádný právní vztah, nárok či právo směrem k advokátní kanceláři, ani naopak jakýkoliv odpovědnostní vztah, pokud není objednána i konkrétní právní služba např. ve smyslu revize konečné verze dokumentu či právního posouzení případu.

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

POTŘEBUJETE ROZVODOVÉ DOKUMENTY?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA 

ONLINE CHAT

RECENZE

Vynikající
Na základě 84 hodnocení
Veronika Radošová
Veronika Radošová
Přišel mi dopis XXlet starý už jsem vůbec nevěděla že jsem si kdysi něco půjčovala a chtěli po mně zaplatit do 14ti dnů a tahle firma se o všechno postarala a za to jim patří velký dík,protože v dnešní době každý kouká sám na sebe a každý chce něco za něco a tohle mně velice mile překvapilo.Prostě děkuji
Martin Dyba
Martin Dyba
Rád bych poděkoval JUDr. Petru Hradilovi za vypracování kupní a darovací smlouvy s výmazem věcného břemene v jedné smlouvě a s vypracováním vkladu do katastru nemovitostí. Vše dopadlo na jedničku a ačkoliv jsem měl zprvu trochu nedůvěru k využití právních služeb jen prostřednictvím e-mailu a telefonu, mé obavy nebyly v tomto případě na místě. Jednání bylo velmi vstřícné, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Služby této advokátní kanceláře mohu všem vřele doporučit.
Petr Holanek
Petr Holanek
Všem vřele doporučuji tuto advokátní kancelář. Povedlo se jim zachránit mi peníze a za to jsem jim velice vděčný!! Ještě jednou moc děkuji za pomoc!!
Filip Rataj
Filip Rataj
Práce AK je velice profesionální. Jejich reakce rychlé. Celý proces nám podrobně vysvětlili a díky jimi připraveným dokumentům proběhla veškerá administrativa hladce. Rozhodně mohu doporučit a v případě budoucích právních úkonů vím na koho se budu obracet. 100%.
Lucie Havlíková
Lucie Havlíková
Pan advokát byl velice ochotný, vše nám vysvětlil, zařídil a sepsal. Věnoval se nám i mezi vánočními svátky a po Novém roce vše jen dokončil podle našich požadavků. Mockrát děkujeme za rychlé a bezproblémové vyřízení přepisu nemovitosti a všem doporučujeme.
Miroslav Fučík
Miroslav Fučík
Chtěl bych poděkovat za perfektní vypracování darovací smlouvy.Na katastru nemovitostí proběhlo vše bez problémů.Advokátní kancelář určitě doporučuji.
Tomáš Červenka
Tomáš Červenka
SKVĚLÉ SLUŽBY! Po naší prosbě o rychlé vyhotovení smluv jsme byli ujištěni, že udělají maximum. Následně jsme vše, co jsme potřebovali, dostali ještě dříve, než bylo slíbeno a ve špičkové kvalitě. Doplňující dotazy obratem zodpověděli a přidali soupis následujícího postupu. Děkujeme a jednoznačně doporučujeme!

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

608 979 055 | ONLINE CHAT | SEKRETARIAT@ADVOKAT-ZLINSKO.CZ