DAROVACÍ SMLOUVA NEMOVITOST ONLINE

DAROVÁNÍ NEMOVITOSTI

Nemovitostí se rozumí dům, byt, garáž, chata, pozemek atp. Darovací smlouva může být v kombinaci s věcným břemenem.

Informace k postupu u darovací smlouvy na nemovitost online níže.
Jde o online řešení, pokud nechcete riskovat s obecným vzorem smlouvy.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, naše kancelář je Vám online k dispozici.

Online pro klienty z

celé ČR

Více jak  180  recenzí

Cena vč. DPH od

3.000 Kč

VZORY DAROVACÍCH SMLUV NA NEMOVITOSTI

Zvažte ovšem rizika spojená s pouze obecným vzorem smlouvy a zda raději nevyužijete převod nemovitosti odborně.
U hodnotných nemovitostí typu dům či byt nebo se zřízením věcného břemene doporučujeme s obecným vzorem určitě zbytečně neriskovat.

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

POTŘEBUJETE DAROVACÍ SMLOUVU?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA 

ONLINE CHAT

PROČ DAROVACÍ SMLOUVA NA NEMOVITOST PROSTŘEDNICTVÍM NAŠÍ AK ONLINE

ONLINE smlouva od advokáta
PRO KLIENTY Z CELÉ ČR
z pohodlí domova, DO 2 DNŮ

FÉROVÉ a předem jasné CENY
platba až obdržíte smlouvu
KLADNÉ RECENZE klientů níže

BEZ RIZIKA VZORŮ z internetu
ODBORNĚ a na míru
právně kvalitně a S JISTOTOU

NERISKUJETE na katastru
NÁVRH NA VKLAD součástí
KONZULTACE a návod součástí

CENY DAROVACÍCH SMLUV NA NEMOVITOSTI ONLINE

Darovací smlouva pozemky
3.000 Kč

Darovací smlouva dům/byt
3.500 Kč

Darovací smlouva s břemenem
4.500 Kč

cena včetně DPH, formuláře návrhu na vklad, konzultací a návodu, bez zálohy předem

JAK FUNGUJE DAROVACÍ SMLOUVA NA NEMOVITOST ONLINE

1. Váš dotaz – nezávazně

Zeptáte se nás nezávazně online.
2. Informace od nás

Sdělíme Vám cenu a jaké informace jsou ke smlouvě potřeba.
Probereme s Vámi také Vaše dotazy.

3. Zpracování smlouvy

Pokud se rozhodnete pro smlouvu online, přichystáme ji pro Vás.
Spolu s návodem zašleme vše na Váš mail.

4. Platba a katastr

Uhradíte předem danou a pevnou odměnu až máte smlouvy u sebe.
V ceně je návod, konzultace a formulář návrhu na vklad.

advokat-zlinsko Mgr. Zdeněk Rumplík, JUDr. Petr Hradil
darovací smlouva nemovitost

Další informace k tématu darovací smlouva nemovitost naleznete níže.

Pokud nenajdete odpověď na Vaši otázku, zeptejte se nás, zdarma.

RECENZE

Vynikající
Na základě 90 hodnocení
REAL PREMIUM s.r.o.
REAL PREMIUM s.r.o.
S advokátní kanceláři advokat-zlinsko.cz s panem Rumlíkem a panem Hradilem spolupracujeme jako realitní kancelář již přes 7 let a zrealizovali jsme desítky převodů nemovitostí a to včetně advokátních úschov kupních cen. Vše proběhlo rychle, profesionálně a bezpečně. Také oceňuji flexibilitu a ochotu k vícepracím v klientských změnách na smlouvách, včetně lidského výkladů znění zákonů a paragrafů. Doporučuji
Anna Kaderová
Anna Kaderová
Dobrý den, musím Vás pochválit, jsem velmi spokojená už hned zpočátku, kdy jste se věnoval mým e-mailům a nesčetným mým dotazům. Dnešní zpráva od Vás ohledně darovací daně a vše co k tomu náleží, je krásně srozumitelně napsaná, tudíž v nejbližších dnech se na vše zaměřím a budu postupovat dle vašich rad .Děkuji mnohokrát a mohu Vás doporučit případným zájemcům a to, advokat-zlinsko.cz/AK Mgr. Zdeněk Rumplik
Ivana Ruttenova
Ivana Ruttenova
Děkuji za perfektní servis a velmi rychlé interaktivní jednání. Kromě smlouvy a návrhu na vklad do KN obdržíte i sumu instrukcí a rad, takže vše hladce zvládnete. Tuto advokátní kancelář vřele doporučuji!
Svatopluk Hradil
Svatopluk Hradil
S advokátní kanceláří Mgr. Zdeněk Rumplík jsem velice spokojen. Při řešení mých problémů vždy pan doktor Petr ochotně a neodkladně poradí a následně věcně vše dotáhnou do potřebného konce . AK určitě doporučuji
Martin Zelený
Martin Zelený
Moc děkuji Advokátní kanceláři Zlínsko velice mě okamžitě pomohli v mém případů kdy mě přišel od soudu platební rozkaz v již promlčené věci. Velice rychlé jednání profi přistup k odvolání a hlavně jsem nemusel platit ani jedinou korunu. pokud mohu určitě doporučuji při řešení vašich podobných potíží. Moc díky . MARTIN
Martin Dyba
Martin Dyba
Rád bych poděkoval JUDr. Petru Hradilovi za vypracování kupní a darovací smlouvy s výmazem věcného břemene v jedné smlouvě a s vypracováním vkladu do katastru nemovitostí. Vše dopadlo na jedničku a ačkoliv jsem měl zprvu trochu nedůvěru k využití právních služeb jen prostřednictvím e-mailu a telefonu, mé obavy nebyly v tomto případě na místě. Jednání bylo velmi vstřícné, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Služby této advokátní kanceláře mohu všem vřele doporučit.
Petr Holanek
Petr Holanek
Všem vřele doporučuji tuto advokátní kancelář. Povedlo se jim zachránit mi peníze a za to jsem jim velice vděčný!! Ještě jednou moc děkuji za pomoc!!

Moc děkuji za zpracování darovací smlouvy a návrh vkladu do katastru. Komunikace byla rychlá, věcná, profesionální. Cena skvělá. Na katastru bez problémů! Mohu jen vřele doporučit.
Tomáš Zeman, Středočeský kraj

Byli jsme s prací této AK maximálně spokojeni. Pracují rychle, profesionálně a za výbornou cenu. První darovací smlouvu jsme si udělali sami podle vzoru na internetu a byla katastrálním úřadem zamítnuta. Zbytečně jsme promarnili čas a peníze. Služby této AK všem vřele doporučuji.
Jana Dvořáková, Pardubický kraj

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

608 979 055 | ONLINE CHAT | SEKRETARIAT@ADVOKAT-ZLINSKO.CZ

Kdo je osvobozen od darovací daně u daru nemovitosti v rodině?

Co musí obsahovat darovací smlouva na nemovitost?

Darovací smlouva na nemovitosti musí být písemná. Vyhotovení určené pro katastrální úřad musí mít úředně ověřené podpisy smluvních stran. Mezi základní povinné náležitosti patří přesná identifikace smluvních stran, tedy dárce a obdarovaného. Dále přesně vymezený předmět převodu v souladu s právními předpisy (zde nutno dávat pozor např. na to, zda stavba je či není součástí pozemku, jaké související podíly jsou součástí bytové jednotky nebo s ní spojeny apod.). V neposlední řadě také samozřejmě projev vůle dárce nemovitosti darovat a projev vůle obdarovaného dar přijmout. Jde totiž o dvoustranné právní jednání. Toto jsou však jen základní náležitosti darovací smlouvy.

Jak napsat - kde sepsat darovací smlouvu na nemovitost?

Darovací smlouvu na nemovitost si můžete sepsat příp. i sami, kupř. podle nějakého vzoru. K tomu se vyjadřujeme mj. i níže. Pokud však nechcete riskovat příp. problémy na katastru vč. ztráty poplatku za vklad, popř. pokud nemovitosti mají vyšší hodnotu (tj. jde např. o hodnotnější nemovitosti než kupř. drobné pozemky o malé hodnotě), tak převodní smlouvy na nemovitosti s plnou odpovědností a garancí zpracovávají pouze advokátní kanceláře nebo notáři. Volit můžete buď osobní jednání, anebo některou z garantovaných online služeb některé z advokátních kanceláří. Posouzení rizik a toho, která varianta je, s přihlédnutím k hodnotě převáděných nemovitostí, u darování nemovitosti pro vás vhodná a právně dostatečně jistá, je na uvážení každého.

Jak postupovat při darování nemovitosti? Jak darovat nemovitost např. dětem?

K převodu nemovitosti formou darování potřebujete písemnou darovací smlouvu na nemovitost (např. dům, byt, pozemek) a její následný vklad do katastru nemovitostí spolu s návrhem na vklad vlastnického práva. Ten musí být podán pouze ve formě stanoveného formuláře. Poplatek za vklad do katastru je 2.000 Kč. Podpisy na smlouvě musí být úředně ověřené na vyhotovení smlouvy, která se předkládá katastrálnímu úřadu. Na návrhu na vklad podpisy ověřeny být nemusí a návrh může podat kterýkoliv z účastníků.

Darovací smlouva v rodině – vzor darovací smlouvy na pozemek

Vzor darovací smlouvy na pozemek naleznete např. ZDE. Nicméně zvažte velmi dobře, zda použijete opravdu obecný vzor darovací smlouvy na nemovitost, přečtěte si poučení obsažené ve vzoru. U nemovitostí typu dům, byt či hodnotnější pozemky s obecným vzorem smlouvy nedoporučujeme riskovat.

Cena darovací smlouvy na nemovitost online. Dotaz k darovací smlouvě na nemovitost je nezávazný

U advokátních kanceláří jsou ceny smluvní. Proto se vyplatí zkusit vždy oslovit více advokátních kanceláří s dotazem na nezávaznou nabídku ceny za garantované zpracování konkrétní darovací smlouvy na nemovitost, samozřejmě spolu s návrhem na vklad do katastru. Následně můžete nabídky porovnat jak z hlediska ceny samotné, tak i z pohledu toho, jak na Vás třeba působí i vzájemná komunikace apod.

Darovací smlouvu na nemovitost online zpracováváme za velmi příznivé internetové ceny. A to při zachování stejné odpovědnosti jako v klasické „kamenné“ kanceláři. Nezávazně se nás můžete dotázat na přesnou cenu a podmínky a teprve pak se v klidu rozhodnout. Pevnou cenu znáte vždy dopředu. U darovací smlouvy na nemovitost nepožadujeme žádnou zálohu předem. Smlouvu platíte, až obdržíte hotové smlouvy. U nás nejde o žádná procenta z hodnoty nemovitosti. Není vůbec třeba tedy ani mít či dodávat posudek – odhad ceny nemovitosti. Konzultace jsou u naší advokátní kanceláře v ceně, stejně jako návrh na vklad. Podrobný popis postupu je samozřejmostí.

Jaké jsou další časté otázky k darovací smlouvě na nemovitost?
Darovací smlouva na nemovitost pro bezúplatný převod nemovitosti v rodině

Časté otázky, ale také základní odpovědi na ně, k tématu darovací smlouvy na nemovitost naleznete v ODKAZU ZDE.

advokat-zlinsko Mgr. Zdeněk Rumplík, JUDr. Petr Hradil
darovací smlouva nemovitost

DAROVACÍ SMLOUVA NA NEMOVITOST ONLINE PRO KLIENTY Z CELÉ ČR

Darovací smlouvy na nemovitosti vyřídíme rychle a online, běžně do 2 pracovních dnů, pro klienty z celé ČR. Včetně přípravy návrhu na vklad darovací smlouvy na nemovitost (dům, byt, pozemek aj.) do katastru nemovitostí. Každý rok řešíme stovky převodů nemovitostí – prodejů, koupí a darování, a to pro klienty z celé ČR online.

Osobní účast u advokáta není potřeba. Ke zpracování smlouvy potřebujeme, mimo jiné, aktuální list vlastnictví. Ten kromě katastrálního úřadu obdržíte i kdekoliv na CzechPOINTu. Hotovou smlouvu pak od nás obdržíte na e-mail spolu s podrobným popisem postupu a poučením.

Poskytneme samozřejmě i potřebný návod a poučení a také jsme k dispozici na jakékoliv konzultace. Probereme u darování nemovitosti např. i možnosti ohledně zřízení věcného břemene – služebnosti pro dárce či zákazu převodu nemovitostí bez souhlasu dárce, vyřešíme případné nároky sourozenců strany obdarované atp.

JAK KONKRÉTNĚ PROBÍHÁ DAROVACÍ SMLOUVA NA NEMOVITOST ONLINE

Zeptáte se (telefonicky, mailem, přes kontaktní formulář) nezávazně na cenu v konkrétním případě darovací smlouvy na nemovitost (dům, byt, pozemek aj.). My Vám obratem odpovíme. Pokud se Vám nabídka bude líbit, pošlete mailem informace, které jsou k darování nemovitosti potřeba a které Vám mailem upřesníme. Poté darovací smlouvu na nemovitost spolu s návrhem na vklad vypracujeme a pošleme i se všemi potřebnými informacemi a návodem k dalšímu postupu na Váš mail. Darovací smlouva na nemovitost obsahuje i hlavičku naší advokátní kanceláře, protože ji vždy zpracováváme podle konkrétního případu na míru. Takže smlouvu plně garantujeme stejně tak, jakobyste využili právní službu v klasické „kamenné“ advokátní kanceláři. Platba za smlouvu probíhá až poté, kdy obdržíte hotovou darovací smlouvu na nemovitost. Nemusíte nikam chodit osobně. Po celou dobu jsme Vám plně k dispozici i pro případné konzultace, mailem či telefonicky.

DAROVACÍ SMLOUVA NA NEMOVITOST OD NÁS JE PRÁVNĚ NENAPADNUTELNÁ.

MÁTE JISTOTU PRÁVNĚ GARANTOVANÉHO ONLINE ŘEŠENÍ DAROVÁNÍ NEMOVITOSTI ADVOKÁTEM.

Vzory darovacích smluv jsou rizikové, nezpracují Vám ani návrh na vklad

Narozdíl od různých vzorů s darovací smlouvou na nemovitost zpracovanou od advokátní kanceláře na míru neriskujete. Máte jistotu právně kvalitního řešení přesně pro Váš konkrétní případ. Dejte si u darování nemovitosti – převodu nemovitosti v rodině, pozor mj. i na webové stránky, u kterých v kontaktech nenajdete žádného konkrétního advokáta. Pouze advokáti a notáři za své smlouvy odpovídají a ručí. Použití obecných vzorových smluv, které jsou k dispozici k volnému stažení na internetu, je rizikové.

Nemovitosti jsou hodnotné a řešit chybu až zpětně může být zásadní problém. I vzor darovací smlouvy na nemovitost (dům, byt, pozemek aj.), který tzv. „projde“ katastrem, může být v krajním případě napadnutelný z určitých hledisek. Často se řeší u darování nemovitosti – převodu nemovitosti v rodině, bohužel problémy i ze smluv, které katastrem „prošly“, byly zavkladovány. Především právě různé obecné vzory smluv bývají z tohoto pohledu rizikové.

I „dobrý“ vzor darovací smlouvy na nemovitost můžete nesprávně použít, vyplnit, či něco podstatného opomenout atp. Ať již jde o soubory, které stáhnete a vyplníte nebo o formuláře, do kterých jen doplňujete údaje a dokument se pak automaticky vygeneruje. Všimněte si v takovém případě, zda daný web (např. v obchodních podmínkách) upozorňuje, že nenese odpovědnost za škodu způsobenou použitím vzoru či formuláře anebo že nejde o právní službu. Ručit totiž jen za správnost vzoru nebo ručit i za výsledek, jsou právně naprosto odlišné věci. I zde platí, že použití obecných vzorových smluv z internetu je rizikové. Navíc žádný vzor smlouvy na darování nemovitosti a převod nemovitosti v rodině Vám, narozdíl od nás, nepřipraví současně i správný návrh na vklad. Přitom i kvůli chybám v návrhu na vklad darovací smlouvy na nemovitost katastrální úřady často smlouvy na darování nemovitosti pak zamítají.

ZA NAŠI DAROVACÍ SMLOUVU NA NEMOVITOST I ZA VKLAD RUČÍME.

U NAŠÍ DAROVACÍ SMLOUVY NA NEMOVITOST NERISKUJETE, A TO ANI ZTRÁTU POPLATKU ZA VKLAD.

Za naši darovací smlouvu na nemovitost, za vklad do katastru i za výsledek darování nemovitosti ručíme a odpovídáme. Pokud by darovací smlouva na nemovitost neprošla náhodou vkladem u katastrálního úřadu, upravíme vše tak, jak bude potřeba a navíc uhradíme za klienta celý nový poplatek za vklad! Takové ručení u žádného vzoru darovací smlouvy na nemovitost nemáte.

S darovací smlouvou na nemovitost zpracovanou na míru od advokátní kanceláře neriskujete, že vzor smlouvy nesprávně vyplníte a následně budete složitě řešit případné zamítavé rozhodnutí katastrálního úřadu u darování nemovitosti. Nebo i to, že druhá strana Vám nebude chtít, nebo nebude moci, novou vkladuschopnou smlouvu znovu podepsat (i to se občas může stát). Současně neriskujete ani zbytečnou ztrátu poplatku 2.000 Kč do katastru.

DAROVACÍ SMLOUVA NEMOVITOST – VZOR ANEBO PRÁVNĚ KVALITNÍ SMLOUVA BEZ RIZIKA?

Často se dozvídáme o případech, kdy klienti využili nějaký obecný vzor darovací smlouvy na nemovitost nebo vyplnili nějaký generovaný formulář pro darování nemovitostí na internetu. Bohužel však žádný  vzor ani formulář darovací smlouvy na nemovitost klienty neupozorní na možná rizika ani důležité souvislosti, které sami nepovažují třeba za podstatné. „Garantovaný“ obecný vzor nebo formulář k darování nemovitosti sami často špatně vyplní, kdy katastr jim poté zavkladování smlouvy zamítne a tím přijdou mj. i zbytečně o poplatek za vklad. Jindy zase pominou možné daňové souvislosti u osob od daně neosvobozených nebo nesprávně formulují ustanovení o věcném břemeni – služebnosti apod. Nebo dokonce použijí darovací smlouvu na nemovitost tam, kde by měli správně využít jiný typ smlouvy. To může mít negativní daňové i právní dopady (např. ex partneři po rozchodu využijí nesprávně darovací smlouvu namísto dohody o zrušení a vypořádání spoluvlastnictví apod.).

Tato rizika je třeba velmi dobře zvážit předem, protože chyba se zpětně napravuje mnohdy jen velmi složitě. Vzor nebo formulář vyjde možná „jen“ na pár stovek nebo je dokonce často k dispozici i zdarma. Ale s ohledem na hodnoty nemovitostí jistota je naprosto nesrovnatelná oproti smlouvě zpracované na míru, u níž je garantován i výsledek. Obecné vzory darovacích smluv jsou sice k dispozici volně na internetu, nedá se ale ně bez dalšího spoléhat. Možných chyb je množství. Proto se doporučuje konzultovat každou smlouvu s advokátem, který smlouvu připraví na míru a s ohledem na konkrétní případ.

I sebelepší vzor darovací smlouvy na nemovitost (dům, byt, pozemek aj.) je pořád jen obecný vzor a za výsledek se neručí vůbec nebo jen omezeně. Zdaleka přitom nejde jen o to, zda darovací smlouva na nemovitost „projde“ katastrem. I když si to mnozí mylně myslí a považují stav, kdy katastr smlouvu zavkladuje za „definitivní“ úspěch a riskují tak často i vysoké hodnoty nemovitostí.

Každý převod nemovitosti i každá smlouva, včetně darovací smlouvy na nemovitost (dům, byt, pozemek aj.), má svá specifika. Vzor je z povahy věci vždy jen jakýmsi obecným návodem, ať je zpracován sebelépe a případně i právníkem (o nekvalitních a nedostatečných vzorech z internetu, často o velikosti pouze jedné A4, ani nemluvě). Internet je plný vzorů darovacích smluv na nemovitosti, za něž sice nezaplatíte buď vůbec nic, anebo jen symbolickou cenu, ale současně buď za ně není ručeno vůbec, anebo jen omezeně. Tedy jen za obecný vzor jako takový, ale již ne za výsledek po nesprávném doplnění nebo při jeho nesprávném použití či při nesprávném použití konkrétních ustanovení ze vzoru pro konkrétní situaci. Pokud hodnota nemovitosti je zanedbatelná, tak lze nad využitím vzoru uvažovat, ale u převodu – darování nemovitosti typu dům, byt, chata, stavební parcela atp., anebo v případě zřizování věcného břemene současně s darováním, takový risk nelze určitě doporučit.

Vzory darovacích smluv jsou sice k dispozici volně na internetu, nespoléhali bychom ale na ně, pokud chcete mít skutečnou jistotu. U nemovitostí je rozhodně vhodnější obrátit se na advokáta, který s Vámi Váš případ zkonzultuje a smlouvu připraví na míru tak, aby nemohla být v budoucnu napadena nebo aby z ní nevyvstaly jiné možné problémyV praxi jsou tyto záležitosti přitom bohužel opakovaně podceňovány. Pokud nastane přitom v budoucnu problém, i přes zavkladování smlouvy do katastru, je pak pozdě na zjišťování, kde se stala ve smlouvě zbytečná chyba. Snažit se pak takový problém řešit až nastane, znamená řešit ho pozdě. Často dochází, krom zpochybňování smluv jinými – např. v úvahu připadajícími budoucími dědici, např. ke sporům ohledně zřízení, nezřízení nebo špatného vymezení věcných břemen, i když v době sepisu smlouvy nikdo možné problémy příliš neočekává.

DAROVACÍ SMLOUVA NA NEMOVITOST V RODINĚ BEZ RIZIKA – DAROVÁNÍ NEMOVITOSTI ONLINE

Narozdíl od vzorů 100% právní kvalita a jistota i po vkladu do katastru, neboť darovací smlouvu na nemovitost kompletně zpracováváme. Obsahuje hlavičku naší AK, a tedy za ni také ručíme. Pokud převodní smlouvu, včetně darovací smlouvy na nemovitost, kompletně nezpracuje advokátní nebo notářská kancelář, tak 100% garanci nemáte.

Jen kladné rozhodnutí katastrálního úřadu ohledně darování nemovitosti – darovací smlouvy na nemovitost (dům, byt, pozemek aj.), není vše. Kdo vyžaduje skutečnou jistotu celého převodu nemovitosti darováním i po zavkladování na katastru, měl by zvolit kompletní zpracování darovací smlouvy na nemovitost advokátní kanceláří. Nikoliv obecný vzor smlouvy. Obecně tedy při převodu nemovitosti máte možnost využít následující varianty, ke kterým připojujeme popis našeho názoru. Posouzení rizik a toho, která varianta je, s přihlédnutím k hodnotě převáděných nemovitostí, u darování nemovitosti pro vás vhodná a právně dostatečně jistá, je na uvážení každého.

 

vzor z internetu zdarma

V tomto případě není ručeno vůbec za nic, přičemž problémy mohou nastat i až po vkladu do katastru.

vzor z jiného případu

Opět není ručeno vůbec za nic – to, že smlouva prošla někomu jinému katastrem, neznamená, že tomu tak bude i v daném případě.

vzor z internetu placený

Ručí se jen za vzor jako takový, a to pouze pokud je jeho autorem advokát, neručí se za výsledek, za správné doplnění, použití či za vhodnost pro specifika daného případu, což je podstatný rozdíl, vzor je navíc jen obecným základem. Platí to pro situace vzorů jak ke stažení a vyplnění, tak i automaticky generovaných formulářů.

smlouva na míru od advokátní kanceláře

Je ručeno komplexně za smlouvu zpracovanou na míru danému případu i za výsledek, klient je případně upozorněn i na vhodnost daného řešení včetně specifických ujednání, součástí služby jsou konzultace, poučení, návod atp. Smlouva obsahuje hlavičku advokátní kanceláře.

smlouva zpracovaná někým jiným

Opět není ručeno fakticky za nic, pokud je sami zpracovávají, když takové smlouvy nabízejí občas např. realitky, geodeti aj.

TO, ŽE DAROVACÍ SMLOUVU NA NEMOVITOST „ZKONTROLUJE“ KATASTR NESTAČÍ

Platnost smlouvy lze z jistých hledisek obecně napadnout i přesto, že byla zapsána do katastru. Tedy to, že darovací smlouva na nemovitost (dům, byt, pozemek aj.) „projde“ katastrem, neznamená ještě jistotu. S ohledem na často vyšší hodnoty nemovitostí se proto nemusí vyplatit u darovací smlouvy na nemovitost riskovat se vzorem smlouvy, byť by katastrem i „prošel“.

Rozhodně nejde jen o to, zda katastr smlouvu vrátí či zapíše na první pokus. V jistých případech k napadení platnosti převodní smlouvy může dojít i přes její zápis v katastru. U právně kvalitní darovací smlouvy na nemovitost, která smluvně řeší darování nemovitosti, se oproti tomu nemusíte obávat, že může být v budoucnu zneplatněna. Vzor darovací smlouvy na nemovitost z internetu či z jiného případu vám toto nezaručí. Obsahem rozhodnutí katastrálního úřadu není prohlášení darovací smlouvy na nemovitost za platnou, ale pouze povolení vkladu. Narozdíl od laické a mylné představy katastrální úřad totiž nezkoumá z hlediska platnosti převodní smlouvy vše. Proto není vhodné vyplňování vzorů ani přepisování jiných smluv, které katastrem již „prošly“ někomu jinému.