Dohoda o vypořádání SJM online | advokat-zlinsko.cz
Close
PRÁVNÍ SLUŽBY A SMLOUVY ONLINE
Mgr. Zdeněk RUMPLÍK

advokát

JUDr. Petr HRADIL

právník

Dohoda o vypořádání SJM online

 

DOHODA O VYPOŘÁDÁNÍ SJM ONLINE

 

V příspěvku níže zjistíte potřebné informace k dohodě o vypořádání SJM online.

 

Dohodu o vypořádání SJM – společného jmění manželů můžete potřebovat v těchto variantách: 

 

 

PO ROZVODU
viz tato stránka níže

 

PŘED ROZVODEM
viz odkazy:

ODPOVĚDI K ROZVODU ZDE

ROZVOD DOHODOU ZDE

 

 

 

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA

 

nebo

ONLINE CHAT

na webu vpravo dole

 

případně:

tel. 608 979 055

sekretariat@advokat-zlinsko.cz

 

 

 

 

 

ONLINE SMLOUVA OD ADVOKÁTA

PRO KLIENTY Z CELÉ ČR

Z POHODLÍ DOMOVA A DISKRÉTNĚ

 

LEVNÉ A PŘEDEM JASNÉ CENY

PLATÍTE AŽ OBDRŽÍTE SMLOUVU

 

BEZ RIZIKA VZORŮ Z INTERNETU

ODBORNĚ A NA MÍRU

PRÁVNĚ KVALITNĚ A S JISTOTOU

 

NERISKUJETE NA KATASTRU

KONZULTACE A NÁVOD SOUČÁSTÍ

KLADNÉ RECENZE KLIENTŮ NÍŽE

 

 

 

 

CENY VYBRANÝCH DOKUMENTŮ

Dohoda o vypořádání SJM s nemovitostmi v hodnotě cca 3 mil. Kč 4.500 – 5.000 Kč
Dohoda o vypořádání SJM bez nemovitostí 3.000 Kč

ceny vč. DPH, konzultací a návodu k postupu, u nemovitostí vč. formuláře návrhu na vklad

 

  

 

JAK FUNGUJE SLUŽBA ONLINE 

 

1. Váš dotaz – nezávazně

Zeptáte se nás nezávazně online.

2. Informace od nás

Sdělíme Vám cenu a jaké informace jsou potřeba.
Probereme s Vámi také Vaše dotazy.

3. Zpracování dokumentů

Pokud se rozhodnete pro řešení online, vše přichystáme.
Spolu s návodem zašleme vše na Váš mail.

4. Platba

Uhradíte předem danou a pevnou odměnu až máte dokumenty u sebe.
V ceně je návod i konzultace.

návrh na rozvod manželství dohoda SJM

 

 

K vypořádání společného jmění manželů – SJM může po rozvodu dojít buď dohodou či soudně v případě sporu, anebo tzv. fikcí ze zákona po třech letech od právní moci rozsudku o rozvodu. K vypořádání SJM by tak rozvedení manželé měli přistoupit, z důvodu právní jistoty, nejpozději do tří let od rozvodu, pokud se samozřejmě nevypořádali majetkově již před rozvodem v rámci dohody o vypořádání SJM ve variantě pro tzv. nesporný rozvod dohodou. A to především v situaci, kdy v SJM mají nějakou nemovitost.

 

Častým omylem bývá dojem, že stačí dohodu sepsat i jen laicky, zvláště za situace, kdy jsou manželé „na všem dohodnuti“. Nejzávažnější problémy vyplývají často z právně špatně nebo nedostatečně sepsaných dohod o vypořádání SJM vypsaných podle obecných „zaručených“ vzorů. Žádný takový vzor neupozorní ani na příp. možná rizika či důležité souvislosti, které sami účastníci nepovažují třeba vůbec za podstatné. 

 

Za nesprávné lze považovat také prohlášení rozvedených manželů typu „jsme na všem dohodnuti ústně“ anebo „žádný majetek v SJM nemáme“, takže žádná písemná dohoda „není“ potřeba. Majetkem v SJM může být např. i bankovní účet, spoření nebo auto, byť jsou vedeny samozřejmě jen na jednoho z manželů apod. Mohou se také dodatečně objevit dluhy, které jeden z bývalých manželů převzal bez vědomí druhého atp.

 

 

Další informace k tématu dohoda o vypořádání SJM naleznete na této stránce níže.

Pokud nenajdete odpověď na Vaši otázku, kontaktujte nás a zeptejte se – nezávazně.

 

návrh na rozvod manželství dohoda SJM

Recenze

BolidBolid
10:34 22 Sep 23
Potřeboval jsem vyřešit zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví pozemku + návrh na vklad do katastru - vše proběhlo rychle a hladce, jsem moc spokojený. Doporučuji, perfektní komunikace a ochota
Lenka KubickovaLenka Kubickova
10:57 16 Aug 23
Tuto Advokátní kancelář můžu vřele doporučit!! Osobní přístup pana doktora Hradila a vstřícnost mě velmi mile překvapila. To se dnes opravdu jen tak nevidí.Děkuji ještě jednou za pomoc a konečné pozitivní rozhodnutí. Můžu všem jen doporučit!
Marcela BarošováMarcela Barošová
11:08 15 Jun 23
Tuto Advokátní kancelář můžu vřele doporučit. Vymáhala jsem sama pohledávku z mého podnikání od dlužníka skoro 6 měsíců a marně. Až po oslovení AK začal dlužník reagovat a dnes máme konečně vše doplaceno. Osobní přístup pana doktora Hradila a vstřícnost se dneska jen tak nevidí. Veškeré náklady do doby vymožení dluhu šly na vrub AK. Děkuji, že jste. Můžu všem .jen doporučit. Barošová Marcela, prádelna BLANKYT
AvaAva
10:23 26 May 23
Mám výbornou zkušenost s panem doktorem Hradilem, u kterého jsem si nechávala kontrolova kupní smlouvu na nemovitost. Pan doktor mi obratem odpověděl, smlouvu zkontroloval do 2 dnů, a poté jsme si ještě dvakrát volali. Při telefonátech mi vše jako laikovi vysvětlil, jaké situace mohou nastat a příklady z praxe. Za mě skvělá služba a výborná spolupráce. Doporučuji
Vendy _Vendy _
15:47 12 Apr 23
Předmětem spolupráce byla příprava Darovací smlouvy jako podklad pro změnu vlastníka v katastru nemovitostí. Služba je sice on-line, ale nijak nepostrádá na kvalitě. Již při prvním kontaktu jsme dostali maximum informací a návod, jak postupovat, taktéž na závěr. Samotná smlouva byla hotova rychle a precizně. Vše dopadlo výborně. Poměr cena/výkon je skvělá. Předala jsem doporučení známým.
Martin ŠkolníkMartin Školník
09:26 08 Apr 23
Po několika špatných zkušenostech jsme konečně našli skvělou AK zastoupenou JUDr. Hradilem. Jeho přístup byl vždy vstřícný, trpělivý a ochotný řešit problém. S čistým svědomím mohu všem vřele doporučit.
Markéta AdamovičováMarkéta Adamovičová
17:54 29 Mar 23
Z naší strany velká spokojenost. Darovací smlouva připravena do druhého dne, vše podrobně vysvětleno, drobné úpravy ve smlouvě provedeny obratem. Cena velmi příjemná. Osobní přístup velmi vstřícný. Jednoznačně doporučuji a AK děkuji za pomoc.
Arnošt NovotnýArnošt Novotný
14:39 08 Mar 23
Potřebovali jsme vyřešit převod majetku na naše dvě dcery.Raději jsme neriskovali a nezkoušeli si smlouvu napsat sami.A udělali jsme dobře - tato AK se ukázala jako velice profesionální, operativní a vstřícná. Během pár dní jsme měli smlouvu, ušetřili nám peníze při zápisu do katastru , kde mimo jiné nevznikly žádné potíže s přepisem. Opravdu doporučujiNovotná Soňa
Martina PipolyováMartina Pipolyová
14:30 21 Feb 23
Společnost mohu jen doporučit. Řešila jsem problém těsně před Vánoci minulého roku, ochotně mi se vším vyšli vstříc i před nadcházející dovolenou.Jako výhody mohu vypíchnout online vyřízení, rychlou komunikaci, vstřícnost a ochotu. Doufám, že advokáta nebudu znovu potřebovat, ale pokud ano, určitě se opět obrátím na pana Mgr. Rumplíka.
Martina RolnáMartina Rolná
10:23 19 Dec 22
Maximální spokojenost s panen JUDr. Petrem Hradilem. Vše nám bylo vysvětleno a na všechny dotazy jsme dostali odpověď. Jsme moc rádi, že jsme Vás našli a jestli budeme někdy potřebovat pomoct, určitě se obrátíme znovu na Vás. Vše vyřízeno opravdu rychle, a to i když během celého procesu došlo k několika změnám. Tak ochotný přístup, ze stany pana JUDr. Hradila, už je jen tak nevidí. Po zaslaní hotových smluv, také přesné info, co a jak vyřídit a kam podat. Moc děkujeme.
Miloslav MužíkMiloslav Mužík
17:31 17 Dec 22
Potřebovali jsme rozdělit pozemek, který byl v majetku více vlastníků. Zkoušeli jsme vyřídit na katastru vlastními silami ale několik pokusů nevyšlo. Když jsme se obrátili na AK Mgr. Zdeňka Rumplíka, vše proběhlo velmi jednoduše a především velmi rychle. Cena za poskytnuté služby byla velmi příznivá a rozhodně se tato investice vyplatila ve srovnání s cenou (a také ztrátu času a našich nervů ) při našich předchozích neúspěšných pokusech při jednání s katastrálním úřadem. Děkuji a určitě doporučuji spolupráci s touto advokátní kanceláří. Ing. Miloslav Mužík
Vaclav KusakVaclav Kusak
11:06 16 Dec 22
Výborná spolupráce ze strany AK při koupi nemovitosti. Profesionální a rychlé vyhotovení kupní smlouvy a smlouvy o složení peněžních prostředků do úschovy včetně vysvětlení a provedení celého procesu koupě nemovitosti. Velmi kladně hodnotím i cenu služby. Rozhodně doporučuji a v budoucnu využiji i nadále jejich služby.
Radek PoláchRadek Polách
10:37 16 Dec 22
Maximální spokojenost, rychlá komunikace, perfektní domluva a poradenství. Dokáží člověku ušetřit spoustu peněz, což se v dnešní době opravdu cení. Můžu jen doporučit :-)
Pavel SušerPavel Sušer
14:04 17 Nov 22
Velmi rychlé a perfektní zpracování podkladů za rozumnou cenu. Na katastru při přepisu proběhlo vše bez závad a celá záležitost je již vyřízena. Děkuji. Doporučuji.
Helena MoudráHelena Moudrá
20:05 25 May 22
S prací jsme byli maximálně spokojeni. Pracují rychle , profesionálně, rádi bychom za jejich profesionální přístup velice poděkovali. Cena za služby je příznivá. I když bylo z naší strany požadováno několik změn, vždy zachovali profesionální přístup a rychle reagovali na naše požadavky. Jménem obce Hlohovčice, pro kterou sepisovali kupní smlouvu srdečně děkuji. Vřele doporučuji tuto AK.
Radim MěřičkaRadim Měřička
08:32 20 Apr 22
V této AK jsem se dočkal velmi rychlého jednání a obsáhlých odpovědí na mé otázky. Přepis pozemku tak proběhl podle mých představ a bez potíží na KÚ. Navíc za velmi dobrou cenu. Takže doporučuji jako mnozí další.
Levák JakubLevák Jakub
08:30 18 Mar 22
Přepis nemovitostí proběhl přesně dle našich představ. Komunikace, cena i rychlost vyřešení je důvod, proč bych se opět obrátil právě na vás.Děkuji vámS pozdravem,Jakub Vašička
BolidBolid
10:34 22 Sep 23
Potřeboval jsem vyřešit zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví pozemku + návrh na vklad do katastru - vše proběhlo rychle a hladce, jsem moc spokojený. Doporučuji, perfektní komunikace a ochota
js_loader

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
  Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí poučení.  ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?
  NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE
  tel. 608 979 055 | Online chat | sekretariat@advokat-zlinsko.cz

   

  Co všechno patří / nepatří do SJM?

   

  Odpověď na tuto otázku naleznete v odkazu Společné jmění manželů – SJM.

   

   

  Kdy potřebuji dohodu o SJM před rozvodem?

   

  Odpověď na tuto otázku naleznete v odkazu Rozvod dohodou a SJM – otázky a odpovědi.

   

   

  Kdy a jak se musí vypořádat SJM po rozvodu?

   

  SJM zaniká nejpozději se zánikem manželství, tedy rozvodem. Zrušení společné domácnosti nebo odstěhování se nemá automaticky za následek zánik či zrušení SJM.

   

  Dohoda o vypořádání SJM se tedy uzavírá většinou po rozvodu manželství (v případě nesporného rozvodu dohodou ještě před rozvodem, ovšem s účinky až k právní moci rozsudku o rozvodu). Dohoda o vypořádání SJM vyžaduje písemnou formu, pokud byla uzavřena za trvání manželství nebo pokud je předmětem vypořádání věc, u které vyžaduje písemnou formu i smlouva o převodu vlastnického práva – typicky tedy např. pokud je součástí SJM také nemovitost. I v případech, kdy písemná forma vyžadována není, se však doporučuje z důvodu právní jistoty vypořádání SJM řešit rozhodně písemně.

   

  Nedojde-li k uzavření dohody, rozhodne o vypořádání SJM soud na návrh jednoho z manželů.

   

  Pokud nedojde do tří let od zániku SJM k jeho vypořádání (tj. např. do 3 let od rozvodu) a ani nebyl podán návrh na vypořádání soudem, pak platí nevyvratitelná zákonná domněnka vypořádání SJM:

  • 1. hmotné věci movité jsou ve vlastnictví toho, který je pro potřebu svou, své rodiny nebo rodinné domácnosti výlučně jako vlastník užívá
  • 2. ostatní hmotné věci movité a věci nemovité jsou v podílovém spoluvlastnictví s rovnými podíly
  • 3. ostatní majetková práva, pohledávky a dluhy náleží společně oběma a podíly jsou opět stejné

   

  S ohledem na uvedené se doporučuje SJM vypořádat nejpozději do 3 let od rozvodu manželství. V praxi často bývalí manželé podceňují vypořádání SJM, když se po rozvodu nevypořádají nebo mají pocit, že ani není co vypořádávat, případně mají pocit, že ústní domluva mezi nimi postačuje. Omyl takového přístupu se může ovšem projevit v budoucnu.

   

   

  Jak se máme vypořádat ohledně společného majetku v SJM?
  Musí být vypořádání rovné a musí se řešit i movité věci?

   

  Vždy záleží na konkrétní situaci, proto nelze říci, jak se kdo má v konkrétním případě vypořádat pokud jde o SJM. V případě nejistoty ohledně této otázky je rozhodně vhodné toto probrat s ohledem na specifika toho kterého případu s advokátní kanceláří. Každopádně i s ohledem na vzájemné rodinné vztahy, které zj. v případech společných nezletilých dětí trvají v jisté míře i nadále po rozvodu manželství, je vhodné přistupovat k dané otázce kompromisním a rozumným způsobem. Ne nadarmo se říká, že kompromisní dohoda je mnohdy lepší, než nejistý rozsudek v nedohlednu.

   

  Pokud jde o otázku rovnosti vypořádání, pak dohoda je o tom, že se strany dohodnou. Nicméně ani dohoda by neměla být o tom, že jeden dostane téměř vše a druhý téměř nic. V úvahu by pak připadalo dovolání se neplatnosti např. podle ustanovení občanského zákoníku o neúměrném zkrácení či lichvě. Dohoda také nesmí poškozovat příp. věřitele.

   

  Pokud jde o movité věci, běžně se v dohodě uvádí především věci hodnotnější, jako např. automobil, nábytek, osobní počítač apod.

   

   

  Můžeme se dohodnout jen ústně? A co když v SJM nic nemáme?

   

  Za právně jedny z nejhorších prohlášení lze považovat prohlášení typu „jsme na všem ústně dohodnuti“ anebo „žádný majetek v SJM nemáme“, takže žádná právní dohoda „není“ potřeba. Ústní dohoda v tomto směru nezaručuje po právní stránce prakticky nic. Majetkem v SJM může být např. i účet nebo auto napsané samozřejmě v rámci evidence i jen na jednoho z manželů, což si řada rozvádějících se manželů často vůbec neuvědomuje. Vyjma případů, kdy se např. notářsky zúžilo SJM tak, že opravdu do SJM nic nespadá, tak v převážné většině případů v SJM vždy nějaký majetek je, byť si manželé často myslí opak a za SJM považují nesprávně třeba jen nemovitosti. To samé konstatování se týká příp. dluhů, o kterým mnohdy ani jeden z manželů třeba vědět do té doby nemusí.

  návrh na rozvod manželství dohoda SJM

   

   

   

  MÁTE JISTOTU PRÁVNĚ GARANTOVANÉHO ŘEŠENÍ VYPOŘÁDÁNÍ SJM.

  OBECNÉ VZORY DOHOD O VYPOŘÁDÁNÍ SJM JSOU RIZIKOVÉ

   

  Narozdíl od různých vzorůs dohodou o vypořádání společného jmění manželů – SJMzpracovanou na míru od advokátní kanceláře neriskujete. Máte jistotu právně kvalitního řešení přesně pro daný případ. Dejte si pozor také na weby, u kterých v kontaktech nenajdete žádného konkrétního advokáta. Pouze notáři a advokáti za své smlouvy ručí a odpovídají – použití vzorových smluv z internetu je riziko.

   

  I „dobrý“ vzor můžete špatně vyplnit, něco opomenout atp. Ať již jde o soubory, které stáhnete a vyplňujete nebo o formuláře, do kterých doplňujete údaje a dokument se pak automaticky vygeneruje. Ručit totiž jen za správnost vzoru nebo ručit i za výsledek, jsou právně diametrálně odlišné věci.

   

  S dohodou o vypořádání SJM zpracovanou na míru od advokátní kanceláře neriskujete, že vzor nesprávně vyplníte a následně budete složitě řešit problémy, popř. třeba i zamítavé rozhodnutí katastrálního úřadu, pokud jsou předmětem vypořádání i nemovitosti, tedy neriskujete ani ztrátu poplatku 2.000 Kč do katastru.

   

   

  ZA DOHODU O VYPOŘÁDÁNÍ SJM RUČÍME, NAVRHNEME VAŠE PRÁVNÍ ZAJIŠTĚNÍ

   

  Většina klientů se rozvádí jednou za život, hodnoty majetku ve společném jmění manželů bývají přitom zásadní, a řešit chybu až zpětně je problém. Za naše smlouvy, ale následně i za vklad do katastru nemovitostí ručíme a odpovídáme. Poskytneme samozřejmě potřebný návod a poučení a v ceně máte také konzultace. Navrhneme také Vaše právní zajištění. Klienti často např. neví, že součástí vypořádání společného jmění manželů – SJM v rámci nesporného rozvodu dohodou, by měly být také auta, bankovní účty či spoření, byť jsou evidovány jen na jednoho z manželů. Typicky bankovní účet je sice téměř vždy napsán na jméno jen jednoho z manželů, ale pokud na něj chodí finance za trvání manželství, prostředky na účtu jsou součástí SJM a je vhodné je v rámci dohody o vypořádání SJM určitě taktéž řešit. Nejen na tuto záležitost Vás upozorníme.

   

   

  VYPOŘÁDÁNÍ SJM POHODLNĚ, DISKRÉTNĚ A RYCHLE ONLINE A PRO KLIENTY Z CELÉ ČR.

  INTERNETOVÉ CENY, DOTAZ K DOHODĚ O VYPOŘÁDÁNÍ SJM JE NEZÁVAZNÝ

   

  Smlouvy online zpracováváme za velmi příznivé „internetové“ ceny, při zachování stejné odpovědnosti jako v klasické „kamenné“ kanceláři. Nezávazně se nás můžete dotázat na podmínky a cenu a teprve pak se rozhodnout. Nepožadujeme žádnou zálohu předem – smlouvu platíte, až obdržíte hotové dokumenty.

   

  Dohodu – smlouvu o vypořádání společného jmění manželů – SJM vyřídíme rychle a online, pro klienty z celé ČR.

   

   

  DOHODA O VYPOŘÁDÁNÍ SJM PŘED ROZVODEM ČI PO ROZVODU – KOMENTÁŘ

   

  Častým omylem bývá dojem, že stačí dohodu sepsat i laicky, zvláště za situace, kdy jsou manželé „na všem dohodnuti“.

   

  Dohoda o vypořádání SJM totiž nemusí být právně tak jednoduchá, jak se může na první pohled zdát a je třeba si uvědomit, že majetková sféra bývalých manželů může být rozvodem dotčena i řadu let po něm. Objevují se dodatečně např. dluhy, o nichž jeden z manželů vůbec nevěděl – přitom kvalitní dohoda by měla myslet i na takové případy.

   

  Nejzávažnější problémy v praxi nastávají často až po rozvodu, a to i u nesporného rozvodu dohodou, včetně problémů s exekucemi a vyplývají z právně špatně nebo nedostatečně sepsaných dohod o vypořádání SJM vypsaných podle obecných „zaručených“ vzorů.

   

  Vcelku často se dozvídáme o případech, kdy klienti využili nějaké obecné vzory dohod o vypořádání SJM v domnění, že když jsou na všem domluveni, tak „o nic“ nejde. Bohužel však žádný takový vzor ani formulář je neupozorní na možná rizika ani důležité souvislosti, které sami nepovažovali třeba vůbec za podstatné. Setkáváme se přitom běžně i se situacemi, kdy text dohody je právně zcela nerealizovatelný a takový problém se objeví až dodatečně – např. až když klienti chtějí pak dohodu zavkladovat na katastru. Napravovat takový problém je však mnohem složitější. I např. správný a „garantovaný“ obecný vzor nebo formulář k vypořádání SJM klienti velmi často sami špatně vyplňují nebo pomíjejí věci, které přitom mohou mít velmi negativní právní dopady.

   

  Tato rizika je třeba velmi dobře zvážit předem, a to i když se zdá, že je „přeci vše domluveno“. Vzor nebo formulář vyjde pravda „jen“ na pár stovek, zatímco právně kvalitní právní dokumenty na míru na pár tisíc, ale jistota z hlediska výsledku s ohledem na hodnoty, které se řeší, je naprosto nesrovnatelná. Nerozvádíme se přeci a nevypořádáváme SJM v životě běžně.

   

  Proto nemá smysl zbytečně riskovat tím, že se přepíše jen nějaký obecný „zaručený“ vzor, anebo je špatně vyplněn bez dalších právních souvislostí.

   

  Jelikož se tyto záležitosti v životě klienta neřeší samozřejmě běžně, není vhodné právní stránku tohoto postupu podceňovat, ani se spoléhat na jakékoliv obecné „zaručené“ vzory právních dokumentů nebo „dobře míněné“ rady osob neprávnicky vzdělaných, byť to vypadá, že na všem jsou bývalí manželé schopni se domluvit a dohodnout. V konečném důsledku se takový postup totiž může výrazně prodražit a způsobit celou řadu právních problémů. Co nejméně problémového vypořádání majetku po rozvodu lze samozřejmě dosáhnout právě dohodou, pokud jsou bývalí manželé schopni se na vypořádání domluvit. I zde platí, že dohoda, byť kompromisní, je většinou lepší, než soudní tahanice, neboť ty jsou časově, finančně i psychicky náročné a nezřídka dopadají i zbytek rodiny včetně nezletilých dětí.

   

   

  DOHODA O VYPOŘÁDÁNÍ SPOLEČNÉHO JMĚNÍ MANŽELŮ (SJM) – KOMENTÁŘ

   

  V praxi se často stává, že rozvádějící se manželé nerealizují dohodu o vypořádání SJM ani do tří let po právní moci rozsudku o rozvodu a situaci ohledně majetku neřeší s tím, že buď mají pocit, že jsou na všem dohodnuti ústně a není třeba to právně upravovat, anebo mají dojem, že za trvání manželství nic hodnotnějšího beztak nenabyli. Takový přístup je však rizikový. Kromě toho, že to může mít vliv na majetkovou sféru obou manželů v budoucnu vzájemně, tak to může mít i negativní dopad na jednoho z manželů v případném budoucím exekučním řízení vedeném na druhého z manželů i případně pro jeho výlučné dluhy.

   

  Za právně jedny z nejhorších prohlášení rozvedených manželů lze považovat prohlášení typu „jsme na všem dohodnuti ústně“ anebo „žádný majetek v SJM nemáme“, takže žádná právní dohoda „není“ potřeba.

   

  Ústní dohoda v tomto směru nezaručuje po právní stránce prakticky nic a majetkem v SJM může být např. i účet nebo auto napsané samozřejmě v rámci evidence i jen na jednoho z manželů apod. Kvalitní dohoda o vypořádání i těchto pro laika zdánlivě téměř „nepodstatných“ záležitostí sice nemusí být všelék, ale rozhodně je velmi důležitá, a to mj. i např. v případě, kdy po rozvodu mohou následovat exekuce vedené proti jednomu z manželů, které se nedotýkají jen jeho výlučného majetku.

   

  PRÁVNÍ SLUŽBY ONLINE

   

  Darovací smlouva

  Kupní smlouva

  Kontrola smlouvy

  Převody nemovitostí

  Spoluvlastnictví

  Uznání dluhu

  Vymáhání pohledávek

  Exekuční návrh

  Platební rozkaz

  Upomínka - vzor

  Nájemní smlouva

  Právní služby - firmy

  Právní služby - reality

  Obchodní smlouvy

  Rozvod a SJM