KONTROLA KUPNÍ SMLOUVY O PŘEVODU NEMOVITOSTI

Máte návrh kupní smlouvy předložený druhou smluvní stranou nebo realitkou?
Můžeme Vám ho zkotrolovat, upozornit na rizika a upravit tak, abyste byli dostatečně chráněni.

Je třeba si uvědomit, že :

  • pokud druhé smluvní straně (většinou prodávajícímu) zpracoval smlouvu její advokát, je pravděpodobné, že smlouva může být právně postavena více výhodně pro tuto smluvní stranu
  • pokud smlouvu nechala zpracovat realitka, nemusí to být také automaticky záruka dostatečného právního zajištění pro Vás, jako jednu ze smluvních stran, většinou tedy kupující

 

U nemovitostí jde přitom většinou o vysoké hodnoty, převod nemovitosti realizujete výjimečně nebo jde často o celoživotní úspory. Proto se rozhodně nevyplácí zbytečně riskovat nebo právní důsledky převodu nemovitosti jakkoliv podceňovat. Ve smlouvě stačí občas i jen jedna věta a Vaše vlastnictví nebo naopak kupní cena mohou být zbytečně ohroženy. Kontrola předložené kupní smlouvy na nemovitosti se proto vyplatí i v případě, že by návrh smlouvy byl postaven nakonec vhodně pro Vás, jako tu kterou smluvní stranu, protože alespoň máte v tomto ohledu jistotu. Nejde totiž o malé hodnoty, u kterých má smysl být zbytečně v nejistotě.

O obecných vzorech takových smluv stahovaných z internetu ani nemluvě – s těmi se u převodních kupních smluv na nemovitosti nevyplácí již vůbec riskovat. Jeden z mnoha problémů, se kterými se např. můžete setkat u převodů nemovitostí, a na který prakticky žádný obecný vzor smlouvy nijak nemyslí, je např. odpovědnost za dluhy předchozího vlastníka při převodu bytu. Další problém může nastat např. při koupi bytu v domě, kde není založeno dle NOZ společenství vlastníků, ačkoliv tomu tak být má. Katastr pak převod bytu může zablokovat a kupující se snadno při vzoru smlouvy nebo při nekvalitní smlouvě dostane do situace, kdy nemá již peníze, ale nemá ještě ani byt. Dále kupř. i k převodu nemovitosti ve výlučném vlastnictví za určitých okolností je potřeba písemný souhlas druhého z manželů, a to pod sankcí možného zneplatnění smlouvy. Obecné vzory velmi často žádnou z těchto záležitostí neřeší ani na ni neupozorní. A to jde přitom jen o vybrané možné problémy ze všech, které reálně při převodu nemovitostí hrozí. Často si smluvní strany nejsou při vyplňování různých obecných vzorů také dostatečně vědomy ani řady zákonných povinností či ustanovení. Např. zákonné povinnosti předat průkaz energetické náročnosti budovy apod.

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

POTŘEBUJETE ZKONTROLOVAT NÁVRH KUPNÍ SMLOUVY?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA 

ONLINE CHAT

RECENZE

Vynikající
Na základě 84 hodnocení
Veronika Radošová
Veronika Radošová
Přišel mi dopis XXlet starý už jsem vůbec nevěděla že jsem si kdysi něco půjčovala a chtěli po mně zaplatit do 14ti dnů a tahle firma se o všechno postarala a za to jim patří velký dík,protože v dnešní době každý kouká sám na sebe a každý chce něco za něco a tohle mně velice mile překvapilo.Prostě děkuji
Martin Dyba
Martin Dyba
Rád bych poděkoval JUDr. Petru Hradilovi za vypracování kupní a darovací smlouvy s výmazem věcného břemene v jedné smlouvě a s vypracováním vkladu do katastru nemovitostí. Vše dopadlo na jedničku a ačkoliv jsem měl zprvu trochu nedůvěru k využití právních služeb jen prostřednictvím e-mailu a telefonu, mé obavy nebyly v tomto případě na místě. Jednání bylo velmi vstřícné, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Služby této advokátní kanceláře mohu všem vřele doporučit.
Petr Holanek
Petr Holanek
Všem vřele doporučuji tuto advokátní kancelář. Povedlo se jim zachránit mi peníze a za to jsem jim velice vděčný!! Ještě jednou moc děkuji za pomoc!!
Filip Rataj
Filip Rataj
Práce AK je velice profesionální. Jejich reakce rychlé. Celý proces nám podrobně vysvětlili a díky jimi připraveným dokumentům proběhla veškerá administrativa hladce. Rozhodně mohu doporučit a v případě budoucích právních úkonů vím na koho se budu obracet. 100%.
Lucie Havlíková
Lucie Havlíková
Pan advokát byl velice ochotný, vše nám vysvětlil, zařídil a sepsal. Věnoval se nám i mezi vánočními svátky a po Novém roce vše jen dokončil podle našich požadavků. Mockrát děkujeme za rychlé a bezproblémové vyřízení přepisu nemovitosti a všem doporučujeme.
Miroslav Fučík
Miroslav Fučík
Chtěl bych poděkovat za perfektní vypracování darovací smlouvy.Na katastru nemovitostí proběhlo vše bez problémů.Advokátní kancelář určitě doporučuji.
Tomáš Červenka
Tomáš Červenka
SKVĚLÉ SLUŽBY! Po naší prosbě o rychlé vyhotovení smluv jsme byli ujištěni, že udělají maximum. Následně jsme vše, co jsme potřebovali, dostali ještě dříve, než bylo slíbeno a ve špičkové kvalitě. Doplňující dotazy obratem zodpověděli a přidali soupis následujícího postupu. Děkujeme a jednoznačně doporučujeme!

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

608 979 055 | ONLINE CHAT | SEKRETARIAT@ADVOKAT-ZLINSKO.CZ