PŘEVOD NEMOVITOSTI MEZI PARTNERY - EX PARTNERY

 • Převod nemovitosti je možný obecně buď darovací nebo kupní smlouvou. U kupní smlouvy se vyplácí za převod nemovitosti kupní cena. U darovací smlouvy jde o převod nemovitosti bez protihodnoty. Pokud jde o úvahy o bezúplatném převodu nemovitosti, nebo podílu na nemovitosti, mezi partnery, tedy formou darovací smlouvy na nemovitost, pak se toto téma řeší často tehdy, kdy např. jeden z partnerů vlastní např. pozemek výlučně a chce, aby ho vlastnil s ním i druhý partner, např. pokud chtějí na pozemku společně stavět rodinný dům. Pak mají možnost darovací smlouvou na ideální polovinu nemovitosti docílit toho, že budou mít pozemek v podílovém spoluvlastnictví rovným dílem. Obdobně může jít také např. o dům či byt, který výlučně vlastní jen jeden z partnerů, např. proto, že ho nabyl od svých rodičů darem či dědictvím a přeje si, aby partnerka, se kterou má kupř. dítě a žijí spolu spokojeně hodně let, takovou nemovitost také spoluvlastnila. Samozřejmě takový krok by měl být dobře rozmyšlen, např. z hlediska důsledků pro případ budoucího rozchodu.

 •  
 •  

  Darovací daň (daň z bezúplatného příjmu) se neplatí v případech osvobozených od daně, které naleznete ZDEMezi osoby osvobozené od této daně přitom patří druh a družka za situace, že po dobu min. jednoho roku spolu sdílí společně hospodařící domácnost, o kterou společně pečují anebo jsou na sebe odkázáni výživou. V případech nejistoty, zda podmínky jsou či nejsou splněny, popř. jak budou prokázány vůči finančnímu úřadu, takovou situaci vždy konzultujte. V případech neosvobozených od této daně je daň poměrně vysoká, a to 15% z hodnoty daru.

 •  
 •  

  O převodu formou darovací smlouvy na nemovitost nebo podíl na nemovitosti často uvažují také expartneři po rozchodu, kteří mají např. ve spoluvlastnictví dům či byt. V tomto případě darovací smlouva není určitě vhodná, protože jednak již nesdílí společně hospodařící domácnost, tudíž nejsou osvobozeni od daně darovací, a navíc často je s tím spojena i hypotéka, která pokud se také přebírá, tak jde o protihodnotu, tedy by nešlo ani právně fakticky o dar. Krom toho nelze vyloučit ani budoucí odvolání daru pro tzv. nouzi či nevděk. Situace se většinou řeší prostřednictvím dohody o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví.

 •  
 •  

  V případě, že si nejste jisti, ať již jako partneři nebo jako expartneři, jaký postup správně zvolit, konzultujte situaci rozhodně komplexně s advokátní kanceláří.

POKUD POTŘEBUJETE DAROVACÍ SMLOUVU

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

POTŘEBUJETE PŘEVOD NEMOVITOSTI?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA 

ONLINE CHAT

Online pro klienty z

celé ČR

Více jak  170  recenzí

Cena vč. DPH od

3.000 Kč

RECENZE

Vynikající
Na základě 90 hodnocení
REAL PREMIUM s.r.o.
REAL PREMIUM s.r.o.
S advokátní kanceláři advokat-zlinsko.cz s panem Rumlíkem a panem Hradilem spolupracujeme jako realitní kancelář již přes 7 let a zrealizovali jsme desítky převodů nemovitostí a to včetně advokátních úschov kupních cen. Vše proběhlo rychle, profesionálně a bezpečně. Také oceňuji flexibilitu a ochotu k vícepracím v klientských změnách na smlouvách, včetně lidského výkladů znění zákonů a paragrafů. Doporučuji
Anna Kaderová
Anna Kaderová
Dobrý den, musím Vás pochválit, jsem velmi spokojená už hned zpočátku, kdy jste se věnoval mým e-mailům a nesčetným mým dotazům. Dnešní zpráva od Vás ohledně darovací daně a vše co k tomu náleží, je krásně srozumitelně napsaná, tudíž v nejbližších dnech se na vše zaměřím a budu postupovat dle vašich rad .Děkuji mnohokrát a mohu Vás doporučit případným zájemcům a to, advokat-zlinsko.cz/AK Mgr. Zdeněk Rumplik
Ivana Ruttenova
Ivana Ruttenova
Děkuji za perfektní servis a velmi rychlé interaktivní jednání. Kromě smlouvy a návrhu na vklad do KN obdržíte i sumu instrukcí a rad, takže vše hladce zvládnete. Tuto advokátní kancelář vřele doporučuji!
Svatopluk Hradil
Svatopluk Hradil
S advokátní kanceláří Mgr. Zdeněk Rumplík jsem velice spokojen. Při řešení mých problémů vždy pan doktor Petr ochotně a neodkladně poradí a následně věcně vše dotáhnou do potřebného konce . AK určitě doporučuji
Martin Zelený
Martin Zelený
Moc děkuji Advokátní kanceláři Zlínsko velice mě okamžitě pomohli v mém případů kdy mě přišel od soudu platební rozkaz v již promlčené věci. Velice rychlé jednání profi přistup k odvolání a hlavně jsem nemusel platit ani jedinou korunu. pokud mohu určitě doporučuji při řešení vašich podobných potíží. Moc díky . MARTIN
Martin Dyba
Martin Dyba
Rád bych poděkoval JUDr. Petru Hradilovi za vypracování kupní a darovací smlouvy s výmazem věcného břemene v jedné smlouvě a s vypracováním vkladu do katastru nemovitostí. Vše dopadlo na jedničku a ačkoliv jsem měl zprvu trochu nedůvěru k využití právních služeb jen prostřednictvím e-mailu a telefonu, mé obavy nebyly v tomto případě na místě. Jednání bylo velmi vstřícné, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Služby této advokátní kanceláře mohu všem vřele doporučit.
Petr Holanek
Petr Holanek
Všem vřele doporučuji tuto advokátní kancelář. Povedlo se jim zachránit mi peníze a za to jsem jim velice vděčný!! Ještě jednou moc děkuji za pomoc!!

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

608 979 055 | ONLINE CHAT | SEKRETARIAT@ADVOKAT-ZLINSKO.CZ