Předžalobní výzva – upomínka – vzor | advokat-zlinsko.cz
Close
PRÁVNÍ SLUŽBY A SMLOUVY ONLINE
Mgr. Zdeněk RUMPLÍK

advokát

JUDr. Petr HRADIL

právník

Předžalobní výzva – upomínka – vzor

 

PŘEDŽALOBNÍ VÝZVA – UPOMÍNKA DLUŽNÉ ČÁSTKY

 

VZORY 2023 KE STAŽENÍ

Předžalobní výzva – upomínka – občanská – vzor

(věřitel i dlužník fyzické osoby)

Předžalobní výzva – upomínka – obchodní – vzor

(ve vztazích mezi podnikateli, firmami)

Předexekuční výzva – pohledávka – vzor

(pokud jako věřitel máte již pravomocné soudní rozhodnutí)

Předexekuční výzva – výživné – vzor

(pokud dlužník dluží výživné podle rozsudku soudu)

Vzory uznání dluhu

(pokud si chcete zajistit dluh po splatnosti) 

 

 

 

ONLINE ŘEŠENÍ OD ADVOKÁTA

KLADNÉ RECENZE KLIENTŮ NÍŽE 

 

V URČITÝCH PŘÍPADECH I BEZ PLATEB PŘEDEM

S ODMĚNOU JEN V PŘÍPADĚ ÚSPĚCHU

 

Které případy jsou vhodné pro online řešení a u kterých je případně možné i bezzálohové řešení, tedy s odměnou až v případě úspěšného vymožení pohledávky, zjistíte obecně na této stránce v textu níže.

Postup vymáhání pohledávek je popsán obecně taktéž níže

 

NEZTRÁCEJTE ČAS

Čím později vymáhání pohledávky po splatnosti řešíte, tím více si snižujete šance na reálné vymožení.

Řada dlužníků reaguje již na předžalobní výzvu advokátní kanceláře.  

 

 

 

Předžalobní upomínka se vztahuje k fázi mimosoudní – před soudním řízením, varianty jsou občanský či obchodní závazek.

Předexekuční upomínka se vztahuje k fázi předexekuční, kdy věřitel má k dispozici pravomocný a vykonatelný exekuční titul. 

 

Poučení: Jedná se shora pouze o obecné, základní a jednoduché vzory upomínky dlužné částky. Upomínka by měla obsahovat přesné vymezení pohledávky, její výše, splatnosti a právního důvodu a měla by být zaslána na poslední známou adresu dlužníka, a to min. 7 dní předem. Současně můžete uplatit příp. také příslušenství pohledávky (zákonné či smluvní úroky z prodlení), popř. smluvní pokutu, byla-li řádně sjednána a nezapomeňte ani na uplatnění ztráty výhody splátek, pokud tato byla sjednána u příp. splátkového kalendáře předtím. U podnikatelů upozorňujeme také na povinné náležitosti obchodních listin (kupř. do hlavičky listiny, viz přísl. článek na našem webu). V případě pochybností, anebo nejasností doporučujeme využít komplexní odbornou právní pomoc. Využitím obecného vzoru nevzniká žádný právní vztah, nárok či právo směrem k advokátní kanceláři, ani naopak jakýkoliv odpovědnostní vztah, pokud není objednána i konkrétní právní služba např. ve smyslu revize konečné verze dokumentu či právního posouzení případu. 

 

 

ZAJÍMÁ VÁS, ZDA VAŠE POHLEDÁVKA

JE ŘEŠITELNÁ BEZZÁLOHOVĚ ONLINE?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE 

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

 

telefonicky 608 979 055

sekretariat@advokat-zlinsko.cz

online chat na webu

 

 

 

Dlužníka si můžete prověřit min. zda není zapsán v INSOLVENČNÍM REJSTŘÍKU, případně také zda nemá EXEKUCE a u firem a podnikatelů v různých DATABÁZÍCH.

 

 

 

ODKAZY K PŘEDŽALOBNÍ VÝZVĚ – UPOMÍNCE DLUŽNÉ ČÁSTKY

Doporučení k vymáhání pohledávek

Jak se chybuje u zápůjčky aj. pohledávek – tipy pro věřitele

Informace k uznání dluhu

Platební rozkaz

Doporučení k vymáhání pohledávek

Vymáhací agentura nebo soud a exekutor?

 

 

V řadě případů (v závislosti na výši pohledávky, jejím charakteru a právní podloženosti) je možné řešení pohledávek prostřednictvím naší AK online i zcela bez záloh na odměnu naší AK předem a ta je hrazena až (a pouze) po úspěšném vymožení pohledávky věřitele. Zj. pokud jde o pohledávky v rámci kraje Zlínského, ale podle konkrétní situace také příp. Moravskoslezského, Jihomoravského a Olomouckého. Které typy pohledávek naopak online běžně neřešíme, je popsáno na této stránce níže.

 

 

Další informace k tématu předžalobní výzva – upomínka naleznete na této stránce níže.

Pokud nenajdete odpověď na Vaši otázku, kontaktujte nás a zeptejte se – nezávazně.

 

 

Recenze

BolidBolid
10:34 22 Sep 23
Potřeboval jsem vyřešit zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví pozemku + návrh na vklad do katastru - vše proběhlo rychle a hladce, jsem moc spokojený. Doporučuji, perfektní komunikace a ochota
Lenka KubickovaLenka Kubickova
10:57 16 Aug 23
Tuto Advokátní kancelář můžu vřele doporučit!! Osobní přístup pana doktora Hradila a vstřícnost mě velmi mile překvapila. To se dnes opravdu jen tak nevidí.Děkuji ještě jednou za pomoc a konečné pozitivní rozhodnutí. Můžu všem jen doporučit!
Marcela BarošováMarcela Barošová
11:08 15 Jun 23
Tuto Advokátní kancelář můžu vřele doporučit. Vymáhala jsem sama pohledávku z mého podnikání od dlužníka skoro 6 měsíců a marně. Až po oslovení AK začal dlužník reagovat a dnes máme konečně vše doplaceno. Osobní přístup pana doktora Hradila a vstřícnost se dneska jen tak nevidí. Veškeré náklady do doby vymožení dluhu šly na vrub AK. Děkuji, že jste. Můžu všem .jen doporučit. Barošová Marcela, prádelna BLANKYT
AvaAva
10:23 26 May 23
Mám výbornou zkušenost s panem doktorem Hradilem, u kterého jsem si nechávala kontrolova kupní smlouvu na nemovitost. Pan doktor mi obratem odpověděl, smlouvu zkontroloval do 2 dnů, a poté jsme si ještě dvakrát volali. Při telefonátech mi vše jako laikovi vysvětlil, jaké situace mohou nastat a příklady z praxe. Za mě skvělá služba a výborná spolupráce. Doporučuji
Vendy _Vendy _
15:47 12 Apr 23
Předmětem spolupráce byla příprava Darovací smlouvy jako podklad pro změnu vlastníka v katastru nemovitostí. Služba je sice on-line, ale nijak nepostrádá na kvalitě. Již při prvním kontaktu jsme dostali maximum informací a návod, jak postupovat, taktéž na závěr. Samotná smlouva byla hotova rychle a precizně. Vše dopadlo výborně. Poměr cena/výkon je skvělá. Předala jsem doporučení známým.
Martin ŠkolníkMartin Školník
09:26 08 Apr 23
Po několika špatných zkušenostech jsme konečně našli skvělou AK zastoupenou JUDr. Hradilem. Jeho přístup byl vždy vstřícný, trpělivý a ochotný řešit problém. S čistým svědomím mohu všem vřele doporučit.
Markéta AdamovičováMarkéta Adamovičová
17:54 29 Mar 23
Z naší strany velká spokojenost. Darovací smlouva připravena do druhého dne, vše podrobně vysvětleno, drobné úpravy ve smlouvě provedeny obratem. Cena velmi příjemná. Osobní přístup velmi vstřícný. Jednoznačně doporučuji a AK děkuji za pomoc.
Arnošt NovotnýArnošt Novotný
14:39 08 Mar 23
Potřebovali jsme vyřešit převod majetku na naše dvě dcery.Raději jsme neriskovali a nezkoušeli si smlouvu napsat sami.A udělali jsme dobře - tato AK se ukázala jako velice profesionální, operativní a vstřícná. Během pár dní jsme měli smlouvu, ušetřili nám peníze při zápisu do katastru , kde mimo jiné nevznikly žádné potíže s přepisem. Opravdu doporučujiNovotná Soňa
Martina PipolyováMartina Pipolyová
14:30 21 Feb 23
Společnost mohu jen doporučit. Řešila jsem problém těsně před Vánoci minulého roku, ochotně mi se vším vyšli vstříc i před nadcházející dovolenou.Jako výhody mohu vypíchnout online vyřízení, rychlou komunikaci, vstřícnost a ochotu. Doufám, že advokáta nebudu znovu potřebovat, ale pokud ano, určitě se opět obrátím na pana Mgr. Rumplíka.
Martina RolnáMartina Rolná
10:23 19 Dec 22
Maximální spokojenost s panen JUDr. Petrem Hradilem. Vše nám bylo vysvětleno a na všechny dotazy jsme dostali odpověď. Jsme moc rádi, že jsme Vás našli a jestli budeme někdy potřebovat pomoct, určitě se obrátíme znovu na Vás. Vše vyřízeno opravdu rychle, a to i když během celého procesu došlo k několika změnám. Tak ochotný přístup, ze stany pana JUDr. Hradila, už je jen tak nevidí. Po zaslaní hotových smluv, také přesné info, co a jak vyřídit a kam podat. Moc děkujeme.
Miloslav MužíkMiloslav Mužík
17:31 17 Dec 22
Potřebovali jsme rozdělit pozemek, který byl v majetku více vlastníků. Zkoušeli jsme vyřídit na katastru vlastními silami ale několik pokusů nevyšlo. Když jsme se obrátili na AK Mgr. Zdeňka Rumplíka, vše proběhlo velmi jednoduše a především velmi rychle. Cena za poskytnuté služby byla velmi příznivá a rozhodně se tato investice vyplatila ve srovnání s cenou (a také ztrátu času a našich nervů ) při našich předchozích neúspěšných pokusech při jednání s katastrálním úřadem. Děkuji a určitě doporučuji spolupráci s touto advokátní kanceláří. Ing. Miloslav Mužík
Vaclav KusakVaclav Kusak
11:06 16 Dec 22
Výborná spolupráce ze strany AK při koupi nemovitosti. Profesionální a rychlé vyhotovení kupní smlouvy a smlouvy o složení peněžních prostředků do úschovy včetně vysvětlení a provedení celého procesu koupě nemovitosti. Velmi kladně hodnotím i cenu služby. Rozhodně doporučuji a v budoucnu využiji i nadále jejich služby.
Radek PoláchRadek Polách
10:37 16 Dec 22
Maximální spokojenost, rychlá komunikace, perfektní domluva a poradenství. Dokáží člověku ušetřit spoustu peněz, což se v dnešní době opravdu cení. Můžu jen doporučit :-)
Pavel SušerPavel Sušer
14:04 17 Nov 22
Velmi rychlé a perfektní zpracování podkladů za rozumnou cenu. Na katastru při přepisu proběhlo vše bez závad a celá záležitost je již vyřízena. Děkuji. Doporučuji.
Helena MoudráHelena Moudrá
20:05 25 May 22
S prací jsme byli maximálně spokojeni. Pracují rychle , profesionálně, rádi bychom za jejich profesionální přístup velice poděkovali. Cena za služby je příznivá. I když bylo z naší strany požadováno několik změn, vždy zachovali profesionální přístup a rychle reagovali na naše požadavky. Jménem obce Hlohovčice, pro kterou sepisovali kupní smlouvu srdečně děkuji. Vřele doporučuji tuto AK.
Radim MěřičkaRadim Měřička
08:32 20 Apr 22
V této AK jsem se dočkal velmi rychlého jednání a obsáhlých odpovědí na mé otázky. Přepis pozemku tak proběhl podle mých představ a bez potíží na KÚ. Navíc za velmi dobrou cenu. Takže doporučuji jako mnozí další.
Levák JakubLevák Jakub
08:30 18 Mar 22
Přepis nemovitostí proběhl přesně dle našich představ. Komunikace, cena i rychlost vyřešení je důvod, proč bych se opět obrátil právě na vás.Děkuji vámS pozdravem,Jakub Vašička
BolidBolid
10:34 22 Sep 23
Potřeboval jsem vyřešit zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví pozemku + návrh na vklad do katastru - vše proběhlo rychle a hladce, jsem moc spokojený. Doporučuji, perfektní komunikace a ochota
js_loader

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
  Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí poučení.  ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?
  NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE
  tel. 608 979 055 | Online chat | sekretariat@advokat-zlinsko.cz

   

  PŘEDŽALOBNÍ UPOMÍNKA – VÝZVA

   

  Předžalobní výzva je povinná min. ve smyslu nároku na náklady budoucího soudního řízení.

   

  Ať již jste někomu jako běžný občan např. půjčili určitou částku a ten ji včas nevrátil, anebo pokud Vám jako podnikateli nebyla uhrazena dlužná faktura apod., zvažujete jako první krok jistě zaslání běžné upomínky – předžalobní výzvy k úhradě dlužné částky dužníkovi. Na našem webu poskytujeme zdarma vzor takové upomínky – předžalobní výzvy k úhradě dluhu. Písemná upomínka dlužné částky je vhodná minimálně jako jeden z důkazních prostředků – ústní a telefonické upomínání z hlediska budoucí důkazní situace nemá význam. Zaslání předžalobní výzvy na úhradu dlužné částky je povinné, a to min. z pohledu budoucích nákladů soudního řízení, které nemusí být věřiteli přiznány, anebo mohou být přiznány omezeně, pokud nedojde k zaslání předžalobní výzvy před podáním žaloby k soudu za zákonem stanovených podmínek. Mezi věřiteli je stále rozšířena řada nepodložených mýtů, jako např. že na upomínku dlužné částky musí dlužník reagovat do 14 dní anebo že je povinnost zasílat dvojí až trojí upomínky dlužných částek s určitým časovým odstupem. Obojí se nezakládá na pravdě ani na konkrétních zákonných ustanoveních.

   

  KDY JE VĚTŠINOU MOŽNÉ BEZZÁLOHOVÉ ŘEŠENÍ ONLINE A KDY NAOPAK

   

  Řešení pohledávek prostřednictvím naší AK je možno v celé řadě případů realizovat i bez plateb na odměnu předem a ta se platí až po úspěšném vymožení. Zda je pro Vás, jako věřitele, možný postup bezzálohového řešení pohledávky, zjistíte při nezávazném kontaktu naší AK. Může se jednat především o případy: 

   

  § více pohledávek, např. z obchodního styku, právně dostatečně podložených (např. objednávka či smlouva, podepsaný dodací list, atp.)

  § podepsané uznání dluhu

  § pohledávky z pravomocných soudních rozhodnutí (rozsudky, platební rozkazy aj.)

  § jiné případy podle posouzení právní podloženosti případu, dlužníka a výše pohledávky (dluhy ze smlouvy o zápůjčce, z dohody o vypořádání spoluvlastnictví, z dohody o vypořádání SJM, z kupní smlouvy, z jiných smluv a dohod, pohledávky z neuhrazených faktur firem a podnikatelů atp.)

  § především pokud jde o pohledávky a dlužníky z kraje Zlínského, ale podle konkrétní situace příp. také Moravskoslezského, Jihomoravského a Olomouckého

   

  Běžně tímto způsobem (bezzálohově online) neřešíme zj.: 

   

  § jednorázové případy s hodnotou pohledávky do 10 tis. Kč

  § složitější případy u nichž lze očekávat pravděpodobný složitější průběh soudního řízení a tím i více možných účastí u místně příslušného soudu (např. neuznané či příp. i rozporované nároky např. ze smluv o dílo, sporné náhrady škod apod.)

  § nároky vyžadující problematičtější vyčíslování podle splatnosti částí nároků, pokud nejsou současně dlužníkem uznány a lze očekávat v případě spornosti více možných účastí u místně příslušného soudu (např. některé mzdové nároky z pracovněprávních vztahů či nároky z nájemních smluv včetně vyúčtování energií apod.)

  § případy, u kterých není k dispozici písemná dokumentace, anebo není dostatečná

  § případy, kdy dlužník je v insolvenci či oddlužení (příp. toto reálně hrozí) anebo má exekuce

  § pohledávky promlčené nebo u kterých promlčení hrozí

   

  Takové případy řešíme většinou případně jen osobně, nikoliv na dálku online bezzálohově.

   

  POHLEDÁVKU PO SPLATNOSTI ŘEŠTE CO NEJDŘÍVE

   

  Rozhodně nečekejte a své pohledávky řešte především včas (tj. určitě ne se zpožděním týdnů, měsíců nebo dokonce i let, a to ani pod různými sliby dlužníka), případně je zajistěte uznáním dluhu.

   

  Doporučujeme pohledávky vymáhat co nejdříve po splatnosti. Čím déle se vyčkává s vymáháním pohledávek – dluhů, tím více se snižují šance na reálné vymožení pohledávky za dlužníkem. Rozhodně nečekejte několik měsíců či dokonce snad let. Dlužník se může např. začít „zbavovat“ majetku, dělat další dluhy (u nichž jiní věřitelé budou mít přednost před Vámi, protože zahájili soudní řízení nebo exekuci dříve, zatímco Vy jste vyčkávali) nebo postupně splní podmínky pro insolvenci či oddlužení apod. Zahájení kvalifikovaného vymáhání pohledávek po splatnosti např. soudní cestou prostřednictvím podané žaloby je v řadě případů zj. u podnikatelů podstatnou podmínkou pro budoucí možné účinné opravné účetní položky a pro daňové odpisy pohledávek.

   

  Můžete využít např. i VZOR UZNÁNÍ DLUHU

   

  PŘEDŽALOBNÍ UPOMÍNKA – VÝZVA: VZOR NEBO VÝZVA POD HLAVIČKOU ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE ONLINE?

   

  Zaslání upomínky můžete svěřit naší AK, a to v řadě případů i bez jakékoliv platby předem a i na dálku. Upomínka pod hlavičkou AK má větší důraz a tím často i efekt.

   

  V některých případech upomínka věřitele efekt mívá – často zj. tam, kde dlužník jen prostě na úhradu zapomněl. V řadě případů ale upomínka dlužné částky samotného veřitele efekt nemívá. Rozhodně je vhodné upomínku zaslat min. doporučeně. Předžalobní upomínka – výzva k úhradě dluhu s hlavičkou advokátní kanceláře a s jasným vymezením dalšího možného právního postupu včetně nákladů, které by s tímto měl dlužník spojeny, působí na mnoho dlužníků mnohem důrazněji. V řadě případů za tuto službu naše AK nevyžaduje žádnou zálohu předem a odměna je hrazena v předem dohodnuté výši až v případě, že dojde k mimosoudnímu vymožení dlužné částky po zaslání urgence ze strany naší AK. Pokud dlužník neuhradí, neplatíte jako věřitelé nic. Další postup v případě neuhrazení pohledávky dlužníkem pak odvisí od dohody s klientem, tj. věc může být uzavřena (tedy aniž by to cokoliv klienta stálo), anebo po dohodě může být pokračováno v soudním či posléze až exekučním vymáhání pohledávky. Vymáhání pohledávek naše advokátní kancelář realizuje běžně jak v případech jednorázových – např. typicky u závazků z půjček či jiných smluv mezi občany apod., tak také zastupujeme celou řadu živnostníků, firem a společností (zj. z široké oblasti celého Zlínského kraje), pro které vymáháme jejich pohledávky z obchodního styku po splatnosti, jako kupř. z neuhrazených faktur za dodávky zboží apod.

   

  POSTUP VYMÁHÁNÍ V BEZZÁLOHOVÝCH PŘÍPADECH PODROBNĚJI

   

  FÁZE MIMOSOUDNÍ :

  V rámci této fáze posoudíme nároky klienta, prověříme dlužníka v rámci insolvenčního rejstříku, zpracujeme a odešleme předžalobní upomínku dlužníkovi pod hlavičkou AK – což na řadu dlužníků zabírá (uhradí pohledávku nebo mají zájem sjednat adekvátní splátkový kalendář), narozdíl od upomínání samotného věřitele (ze zkušenosti se jedná o cca polovinu dlužníků, v závislosti na stáří pohledávky a jejího právního zajištění) a komunikujeme s dlužníkem ohledně vyřízení pohledávky.

   

  Věřitel zde neplatí žádné částky dopředu. Je-li pohledávka vymožena, uhradí odměnu dle dohody s AK, není-li vymožena, neplatí nic a vymáhání postupuje, na základě domluvy s věřitelem, do další fáze.

   

  FÁZE SOUDNÍ :

  V rámci této fáze zpracujeme a podáme na příslušný soud návrh na vydání elektronického platebního rozkazu. Věřitel uhradí pouze 4% z hodnoty sporu jako poplatek soudu. Nic více. Soud vydá elektronický platební rozkaz. Pokud proti němu dlužník nepodá odpor, nabývá právní moci. Pokud podá dlužník odpor, podáme k němu vyjádření a vyčkáme rozhodnutí soudu – vydání rozsudku a jeho právní moci. Je-li soudní rozhodnutí pravomocné, lze vést proti dlužníkovi exekuci.

   

  Náklady právního zastoupení přiznává soud věřiteli vůči dlužníkovi, který je povinen je uhradit spolu s vymáhanou pohledávkou. Proto věřitel naší AK opět neplatí ničeho, v případě úspěchu fakticky tyto náklady zaplatí dlužník. Věřitel platí jen příp. dohodnuté procento z vymožené pohledávky, a to pouze pro případ úspěchu. Nic více. Pokud dlužník neuhradí, neplatí se nic a vymáhání postupuje do poslední fáze.

   

  FÁZE EXEKUČNÍ :

  Pokud dlužník nereaguje ani na předexekuční upomínku, zvolí naše AK soudního exekutora, který zahájí vůči dlužníkovi exekuci s cílem pohledávku vymoci. Naše AK přitom spolupracuje s prověřenými a efektivními exekutorskými úřady.

   

  VYMÁHACÍ AGENTURY?

   

  U některých vymáhacích či inkasních společností je třeba si dávat pozor na podmínky smluv, zejména pokud obsahují smluvní pokuty, rozhodčí doložky či ujednání o platbách dle vyhl. č. 177/1996 Sb. v případě vymožení nebo dokonce i nevymožení dluhu. Advokátní kancelář je vázána řadou právně závazných předpisů, zejména pak zákonem o advokacii aj., zaručujících plně korektní přístup ke klientovi. Většina vymáhacích agentur jsou soukromé společnosti, které žádnými takovými pravidly přístupu ke klientům vázány nejsou. U některých neserióznách vymáhacích agentur je pak třeba si dávat pozor na různá, na první pohled líbivá, prohlášení o „bezplatnosti“ vymáhacích služeb a sledovat pozorně zj. ustanovení takových prohlášení či smluv inkasních společností např. o tom, jak vysoké náklady či odměnu věřitel zaplatí v případě, že pohledávka dlouhodobě vymožena nebude, nebo kupř. zda nejsou ve smlouvě skryty i přes uvedené prohlášení fakticky různé zálohy, poplatky atp. Nejde tedy jen o to, kolik „nezaplatíte“ v případě, že bude vymáhání úspěšné, ale předně o to, kolik naopak zaplatíte, pokud vymoženo nebude nic, případně jak je smlouva vypověditelná pro takový případ. Navíc tzv. vymahači nemají ani zdaleka tolik zákonných pravomocí, jako má soudní exekutor zprostředkovaný advokátní kanceláří. Bývá také vhodné si zjistit některé zkušenosti na internetu – kupř. na některých diskusích, byť je nutno samozřejmě ke všem informacím přistupovat dostatečně kriticky.

   

   

  PRÁVNÍ SLUŽBY ONLINE

   

  Darovací smlouva

  Kupní smlouva

  Kontrola smlouvy

  Převody nemovitostí

  Spoluvlastnictví

  Uznání dluhu

  Vymáhání pohledávek

  Exekuční návrh

  Platební rozkaz

  Upomínka - vzor

  Nájemní smlouva

  Právní služby - firmy

  Právní služby - reality

  Obchodní smlouvy

  Rozvod a SJM