Návrh na vklad do katastru nemovitostí – formulář
Close
PRÁVNÍ SLUŽBY A SMLOUVY ONLINE
Mgr. Zdeněk RUMPLÍK

advokát

JUDr. Petr HRADIL

právník

Návrh na vklad do katastru nemovitostí – formulář

<--break->

 

NÁVRH NA VKLAD DO KATASTRU NEMOVITOSTÍ

PŘEVODY NEMOVITOSTÍ ONLINE

 

ODKAZ NA FORMULÁŘ

NÁVRH NA VKLAD – FORMULÁŘ ZDE

 

 

ODKAZY NA PŘEVODNÍ SMLOUVY

DAROVACÍ SMLOUVA NEMOVITOST

KUPNÍ SMLOUVA NEMOVITOST

 

 

ODPOVĚDI NA ČASTÉ OTÁZKY

Odpovědi k darovací smlouvě ZDE

Odpovědi ke kupní smlouvě ZDE

 

 

 

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

 

telefonicky 608 979 055

sekretariat@advokat-zlinsko.cz

online chat na webu 

 

 

 

 

ONLINE PŘEVODY NEMOVITOSTÍ

PRO KLIENTY Z CELÉ ČR

Z POHODLÍ DOMOVA, DO 2 DNŮ

 

LEVNÉ A PŘEDEM JASNÉ CENY

PLATBA AŽ OBDRŽÍTE SMLOUVU

KLADNÉ RECENZE KLIENTŮ NÍŽE

 

BEZ RIZIKA VZORŮ Z INTERNETU

ODBORNĚ A NA MÍRU

PRÁVNĚ KVALITNĚ A S JISTOTOU

 

NERISKUJETE NA KATASTRU

NÁVRH NA VKLAD SOUČÁSTÍ

KONZULTACE A NÁVOD SOUČÁSTÍ

 

 

 

 

Vyhláška Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního stanovuje povinný vzor formuláře návrhu na vklad práva do katastru nemovitostí, který se podává např. společně s převodní smlouvou (např. darovací smlouva na nemovitost, kupní smlouva o převodu nemovitosti aj.) a s dalšími dokumenty nutnými pro zápis vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí.

 

Návrh na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí se podává na stanoveném formuláři:

 

NÁVRH NA VKLAD DO KATASTRU NEMOVITOSTÍ – ODKAZ NA FORMULÁŘ

 

 

§ poplatek za návrh na vklad do katastru nemovitostí je aktuálně 2.000,- Kč

§ zapisované listiny (tedy např. převodní smlouva) se přikládají k návrhu v jednom vyhotovení, s úředně ověřenými podpisy

§ podpis zmocnitele na případné plné moci musí být úředně ověřen, podpis na návrhu na vklad nemusí být ověřen

§ ověřování podpisu lze provést na matričním úřadě, CzechPointu, u advokáta či notáře

§ téměř všechny zápisy jsou formou vkladu a také tedy zpoplatněny (např. tedy i výmazy věcných břemen či zástavních práv)

§ o podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí jsou vyrozumívány osoby, jejichž práva mohou být dotčena – změněna i zrušena

§ provedení návrhu na vklad do katastru nemovitostí lze realizovat až po 20ti dnech od odeslání informace dle předchozí odrážky

§ po provedení vkladu do katastru nemovitostí neobdrží účastníci smlouvy s potvrzením vkladu jako dříve, ale tzv. změnový výpis

§ do katastru nemovitostí se zapisují také údaje o dosažených cenách nemovitostí (např. u kupních smluv)  

 

 

návrh na vklad do katastru nemovitostí

Recenze

Martina RolnáMartina Rolná
10:23 19 Dec 22
Maximální spokojenost s panen JUDr. Petrem Hradilem. Vše nám bylo vysvětleno a na všechny dotazy jsme dostali odpověď. Jsme moc rádi, že jsme Vás našli a jestli budeme někdy potřebovat pomoct, určitě se obrátíme znovu na Vás. Vše vyřízeno opravdu rychle, a to i když během celého procesu došlo k několika změnám. Tak ochotný přístup, ze stany pana JUDr. Hradila, už je jen tak nevidí. Po zaslaní hotových smluv, také přesné info, co a jak vyřídit a kam podat. Moc děkujeme.
Miloslav MužíkMiloslav Mužík
17:31 17 Dec 22
Potřebovali jsme rozdělit pozemek, který byl v majetku více vlastníků. Zkoušeli jsme vyřídit na katastru vlastními silami ale několik pokusů nevyšlo. Když jsme se obrátili na AK Mgr. Zdeňka Rumplíka, vše proběhlo velmi jednoduše a především velmi rychle. Cena za poskytnuté služby byla velmi příznivá a rozhodně se tato investice vyplatila ve srovnání s cenou (a také ztrátu času a našich nervů ) při našich předchozích neúspěšných pokusech při jednání s katastrálním úřadem. Děkuji a určitě doporučuji spolupráci s touto advokátní kanceláří. Ing. Miloslav Mužík
Vaclav KusakVaclav Kusak
11:06 16 Dec 22
Výborná spolupráce ze strany AK při koupi nemovitosti. Profesionální a rychlé vyhotovení kupní smlouvy a smlouvy o složení peněžních prostředků do úschovy včetně vysvětlení a provedení celého procesu koupě nemovitosti. Velmi kladně hodnotím i cenu služby. Rozhodně doporučuji a v budoucnu využiji i nadále jejich služby.
Radek PoláchRadek Polách
10:37 16 Dec 22
Maximální spokojenost, rychlá komunikace, perfektní domluva a poradenství. Dokáží člověku ušetřit spoustu peněz, což se v dnešní době opravdu cení. Můžu jen doporučit :-)
Pavel SušerPavel Sušer
14:04 17 Nov 22
Velmi rychlé a perfektní zpracování podkladů za rozumnou cenu. Na katastru při přepisu proběhlo vše bez závad a celá záležitost je již vyřízena. Děkuji. Doporučuji.
Helena MoudráHelena Moudrá
20:05 25 May 22
S prací jsme byli maximálně spokojeni. Pracují rychle , profesionálně, rádi bychom za jejich profesionální přístup velice poděkovali. Cena za služby je příznivá. I když bylo z naší strany požadováno několik změn, vždy zachovali profesionální přístup a rychle reagovali na naše požadavky. Jménem obce Hlohovčice, pro kterou sepisovali kupní smlouvu srdečně děkuji. Vřele doporučuji tuto AK.
Radim MěřičkaRadim Měřička
08:32 20 Apr 22
V této AK jsem se dočkal velmi rychlého jednání a obsáhlých odpovědí na mé otázky. Přepis pozemku tak proběhl podle mých představ a bez potíží na KÚ. Navíc za velmi dobrou cenu. Takže doporučuji jako mnozí další.
Levák JakubLevák Jakub
08:30 18 Mar 22
Přepis nemovitostí proběhl přesně dle našich představ. Komunikace, cena i rychlost vyřešení je důvod, proč bych se opět obrátil právě na vás.Děkuji vámS pozdravem,Jakub Vašička

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
  Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí poučení.  ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?
  NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE
  tel. 608 979 055 | Online chat | sekretariat@advokat-zlinsko.cz

   

  Co je potřeba k návrhu na vklad?

   

  Návrh na vklad musí být podán na stanoveném formuláři. K návrhu na vklad musí být přiložena listina, na jejímž základě má být zapsáno dané právo do katastru nemovitostí – vkladová listina (tj. např. smlouva darovací, kupní apod.), a to s úředně ověřenými podpisy (např. CzechPoint). Toto je potřeba pak doručit poštou anebo podat osobně na příslušný katastrální úřad.

   

  Kdo může podat návrh na vklad?

   

  Návrh na vklad může podat ten, jehož právo vzniká, zaniká či se mění – účastník řízení, a to kterýkoliv z účastníků řízení (např. prodávající či kupující, dárce nebo obdarovaný apod.) samostatně, anebo i všichni účastníci řízení nebo někteří z nich. Vhodné je, když návrh na vklad podepíší všichni účastníci řízení.

   

  Kdo platí poplatek za návrh na vklad?

   

  Za každý návrh na vklad se platí správní poplatek 2.000 Kč, a to vylepením kolku na návrh (kolek seženete např. na poště), nebo jeho uhrazením přímo na pokladně katastrálního úřadu. Tento poplatek se platí za návrh na vklad podle přiložené listiny jako celek. Pokud tedy např. návrh na vklad obsahuje zápis více práv zřizovaných jednou listinou (např. vlastnické právo a věcné břemeno podle darovací smlouvy), platí se poplatek jen jeden. Naopak dva návrhy podávané v postupné časové souslednosti na základě uzavřených dvou smluv je nutno podat zvlášť a za každý zaplatit správní poplatek (např. při prodeji nemovitosti podle kupní smlouvy a samostatně podle zástavní smlouvy dle požadavků banky). V takovém případě je pak velmi důležité časové pořadí podání návrhů. Poplatek je povinen zaplatit ten, kdo návrh podává. Může to tak podle dohody stran být kterákoliv smluvní strana převodní smlouvy, i když obvykle to je u darovací smlouvy obdarovaný, u kupní smlouvy pak kupující. 

   

  návrh na vklad do katastru

   

   

  S NAŠÍ SMLOUVOU MÁTE JISTOTU U SMLOUVY I NÁVRHU NA VKLAD PRÁVNĚ GARANTOVANÉHO ŘEŠENÍ

   

  Narozdíl od různých vzorů se smlouvou na převod nemovitosti zpracovanou na míru od advokátní kanceláře neriskujete. Máte jistotu právně kvalitního řešení přesně pro daný případ. Dejte si pozor také na weby, u kterých v kontaktech nenajdete žádného konkrétního advokáta. Pouze notáři a advokáti za své smlouvy ručí a odpovídají – použití vzorových smluv z internetu je riziko.

   

  OBECNÉ VZORY JSOU RIZIKOVÉ A NEZPRACUJÍ VÁM NÁVRH NA VKLAD

   

  I vzor smlouvy na převod nemovitost, který „projde“ katastrem, může být napadnutelný. Často se řeší bohužel problémy i ze smluv, které katastrem „prošly“ a především právě různé vzory smluv bývají rizikové. I „dobrý“ vzor můžete špatně vyplnit, něco opomenout atp. Ať již jde o soubory, které stáhnete a vyplňujete nebo o formuláře, do kterých doplňujete údaje a dokument se pak automaticky vygeneruje. Všimněte si, zda daný web (např. v obchodních podmínkách) upozorňuje, že nenese odpovědnost za škodu způsobenou použitím vzoru či formuláře anebo že nejde o právní službu. Ručit totiž jen za správnost vzoru nebo ručit i za výsledek, jsou právně diametrálně odlišné věci. Navíc žádný vzor smlouvy Vám, narozdíl od nás, nepřipraví právě také správný návrh na vklad, přitom i kvůli chybě v návrhu na vklad smlouvy na převod nemovitosti katastry často předložené smlouvy zamítají.

   

  ZA NAŠI SMLOUVU I ZA VKLAD RUČÍME, NAVRHNEME VAŠE PRÁVNÍ ZAJIŠTĚNÍ

   

  Nemovitosti jsou hodnotné a řešit chybu až zpětně je problém. Za naši smlouvu na převod nemovitosti i za vklad do katastru nemovitostí ručíme a odpovídáme. Pokud by smlouva na převod nemovitosti neprošla náhodou vkladem v katastru, upravíme vše tak, jak bude potřeba a navíc uhradíme za klienty celý nový poplatek! Takové ručení u žádného vzoru smlouvy na převod nemovitosti prostě nemáte. Poskytneme samozřejmě potřebný návod a poučení a v ceně máte také konzultace. Navrhneme také Vaše právní zajištění.

   

  Např. u darovací smlouvy na nemovitost probereme možnost zřízení věcného břemene – služebnosti pro dárce či zákazu převodu nemovitosti bez souhlasu dárce, vyřešíme případné nároky sourozenců strany obdarované atp.

   

  U kupní smlouvy na nemovitost navrhneme Vaše dostatečné právní zajištění, ať již jste kupující (zapracujeme např. prohlášení o odpovědnosti strany prodávající za právní či faktické vady nemovitostí, zajistíme, abyste bez problémů nabyli nemovitost, aniž byste riskovali ztrátu kupní ceny před zavkladováním do katastru atp.) či prodávající (upozorníme např. na odpovědnost za vady nemovitostí či na průkaz energetické náročnosti budovy, zajistíme, abyste obdrželi kupní cenu dříve, než bude probíhat vklad do katastru nemovitostí atp.).

   

  INTERNETOVÉ LEVNÉ CENY, ŽÁDNÁ ZÁLOHA, DOTAZ JE NEZÁVAZNÝ

   

  Smlouvy o převodu nemovitostí online zpracováváme za velmi příznivé „internetové“ ceny, při zachování stejné odpovědnosti jako v klasické „kamenné“ kanceláři. Nezávazně se nás můžete dotázat na podmínky a cenu a teprve pak se rozhodnout. Nepožadujeme žádnou zálohu předem – smlouvu platíte, až obdržíte hotové dokumenty.

   

  SMLOUVA I NÁVRH NA VKLAD DO KATASTRU ONLINE OD ADVOKÁTA A PRO KLIENTY Z CELÉ ČR

   

  Smlouvu na převod nemovitosti vyřídíme rychle a online, většinou do 2 dnů, pro klienty z celé ČR, včetně přípravy návrhu na vklad smlouvy na převod nemovitosti do katastru nemovitostí. Každý rok řešíme stovky převodů nemovitostí pro klienty z celé ČR online.

   

  S NÁMI NERISKUJETE, ŽE PŘIJDETE ZBYTEČNĚ O POPLATEK 2.000 KČ ZA VKLAD

   

  Se smlouvou na převod nemovitosti zpracovanou na míru od advokátní kanceláře neriskujete, že vzor smlouvy nesprávně vyplníte a následně budete složitě řešit zamítavé rozhodnutí katastrálního úřadu, nebo i to, že druhá strana Vám nebude chtít, nebo nebude moci, novou vkladuschopnou smlouvu třeba podepsat, u kupních smluv navíc samozřejmě neriskujete ztrátu vlastnictví nemovitosti (prodávající) či kupní ceny (kupující), a konečně také neriskujete ztrátu poplatku 2.000 Kč do katastru. Právně kvalitní smlouva na převod nemovitosti online Vás u naší kanceláře přitom nevyjde o příliš více.

  PRÁVNÍ SLUŽBY ONLINE

   

  Darovací smlouva

  Kupní smlouva

  Kontrola smlouvy

  Převody nemovitostí

  Spoluvlastnictví

  Uznání dluhu

  Vymáhání pohledávek

  Exekuční návrh

  Platební rozkaz

  Upomínka - vzor

  Nájemní smlouva

  Právní služby - firmy

  Právní služby - reality

  Obchodní smlouvy

  Rozvod a SJM