NÁVRH NA VKLAD DO KATASTRU NEMOVITOSTÍ

PŘEVODY NEMOVITOSTÍ ONLINE

ODKAZ NA FORMULÁŘ NÁVRHU NA VKLAD

ODKAZY NA PŘEVODNÍ SMLOUVY

ODPOVĚDI NA ČASTÉ OTÁZKY

Online pro klienty z

celé ČR

Více jak  170  recenzí

Cena vč. DPH od

3.000 Kč

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

POTŘEBUJETE PŘEVODNÍ SMLOUVU?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA 

ONLINE CHAT

PROČ PŘEVOD NEMOVITOSTI PROSTŘEDNICTVÍM NAŠÍ AK ONLINE

ONLINE smlouva od advokáta
PRO KLIENTY Z CELÉ ČR
z pohodlí domova, DO 2 DNŮ

FÉROVÉ a předem jasné CENY
platba až obdržíte smlouvu
KLADNÉ RECENZE klientů níže

BEZ RIZIKA VZORŮ z internetu
ODBORNĚ a na míru
právně kvalitně a S JISTOTOU

NERISKUJETE na katastru
NÁVRH NA VKLAD součástí
KONZULTACE a návod součástí

Vyhláška Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního stanovuje povinný vzor formuláře návrhu na vklad práva do katastru nemovitostí, který se podává např. společně s převodní smlouvou (např. darovací smlouva na nemovitostkupní smlouva o převodu nemovitosti aj.) a s dalšími dokumenty nutnými pro zápis vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí.

Návrh na zahájení řízení o povolení vkladu do katastru nemovitostí se podává na stanoveném formuláři:

§ poplatek za návrh na vklad do katastru nemovitostí je aktuálně 2.000,- Kč

§ zapisované listiny (tedy např. převodní smlouva) se přikládají k návrhu v jednom vyhotovení, s úředně ověřenými podpisy

§ podpis zmocnitele na případné plné moci musí být úředně ověřen, podpis na návrhu na vklad nemusí být ověřen

§ ověřování podpisu lze provést na matričním úřadě, CzechPointu, u advokáta či notáře

§ téměř všechny zápisy jsou formou vkladu a také tedy zpoplatněny (např. tedy i výmazy věcných břemen či zástavních práv)

§ o podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí jsou vyrozumívány osoby, jejichž práva mohou být dotčena – změněna i zrušena

§ provedení návrhu na vklad do katastru nemovitostí lze realizovat až po 20ti dnech od odeslání informace dle předchozí odrážky

§ po provedení vkladu do katastru nemovitostí neobdrží účastníci smlouvy s potvrzením vkladu jako dříve, ale tzv. změnový výpis

§ do katastru nemovitostí se zapisují také údaje o dosažených cenách nemovitostí (např. u kupních smluv)  

 

RECENZE

Vynikající
Na základě 84 hodnocení
Veronika Radošová
Veronika Radošová
Přišel mi dopis XXlet starý už jsem vůbec nevěděla že jsem si kdysi něco půjčovala a chtěli po mně zaplatit do 14ti dnů a tahle firma se o všechno postarala a za to jim patří velký dík,protože v dnešní době každý kouká sám na sebe a každý chce něco za něco a tohle mně velice mile překvapilo.Prostě děkuji
Martin Dyba
Martin Dyba
Rád bych poděkoval JUDr. Petru Hradilovi za vypracování kupní a darovací smlouvy s výmazem věcného břemene v jedné smlouvě a s vypracováním vkladu do katastru nemovitostí. Vše dopadlo na jedničku a ačkoliv jsem měl zprvu trochu nedůvěru k využití právních služeb jen prostřednictvím e-mailu a telefonu, mé obavy nebyly v tomto případě na místě. Jednání bylo velmi vstřícné, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Služby této advokátní kanceláře mohu všem vřele doporučit.
Petr Holanek
Petr Holanek
Všem vřele doporučuji tuto advokátní kancelář. Povedlo se jim zachránit mi peníze a za to jsem jim velice vděčný!! Ještě jednou moc děkuji za pomoc!!
Filip Rataj
Filip Rataj
Práce AK je velice profesionální. Jejich reakce rychlé. Celý proces nám podrobně vysvětlili a díky jimi připraveným dokumentům proběhla veškerá administrativa hladce. Rozhodně mohu doporučit a v případě budoucích právních úkonů vím na koho se budu obracet. 100%.
Lucie Havlíková
Lucie Havlíková
Pan advokát byl velice ochotný, vše nám vysvětlil, zařídil a sepsal. Věnoval se nám i mezi vánočními svátky a po Novém roce vše jen dokončil podle našich požadavků. Mockrát děkujeme za rychlé a bezproblémové vyřízení přepisu nemovitosti a všem doporučujeme.
Miroslav Fučík
Miroslav Fučík
Chtěl bych poděkovat za perfektní vypracování darovací smlouvy.Na katastru nemovitostí proběhlo vše bez problémů.Advokátní kancelář určitě doporučuji.
Tomáš Červenka
Tomáš Červenka
SKVĚLÉ SLUŽBY! Po naší prosbě o rychlé vyhotovení smluv jsme byli ujištěni, že udělají maximum. Následně jsme vše, co jsme potřebovali, dostali ještě dříve, než bylo slíbeno a ve špičkové kvalitě. Doplňující dotazy obratem zodpověděli a přidali soupis následujícího postupu. Děkujeme a jednoznačně doporučujeme!

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

608 979 055 | ONLINE CHAT | SEKRETARIAT@ADVOKAT-ZLINSKO.CZ

Co je potřeba k návrhu na vklad?

Návrh na vklad musí být podán na stanoveném formuláři. K návrhu na vklad musí být přiložena listina, na jejímž základě má být zapsáno dané právo do katastru nemovitostí – vkladová listina (tj. např. smlouva darovací, kupní apod.), a to s úředně ověřenými podpisy (např. CzechPoint). Toto je potřeba pak doručit poštou anebo podat osobně na příslušný katastrální úřad.

Kdo může podat návrh na vklad?

Návrh na vklad může podat ten, jehož právo vzniká, zaniká či se mění – účastník řízení, a to kterýkoliv z účastníků řízení (např. prodávající či kupující, dárce nebo obdarovaný apod.) samostatně, anebo i všichni účastníci řízení nebo někteří z nich. Vhodné je, když návrh na vklad podepíší všichni účastníci řízení.

Kdo platí poplatek za návrh na vklad?

Za každý návrh na vklad se platí správní poplatek 2.000 Kč, a to vylepením kolku na návrh (kolek seženete např. na poště), nebo jeho uhrazením přímo na pokladně katastrálního úřadu. Tento poplatek se platí za návrh na vklad podle přiložené listiny jako celek. Pokud tedy např. návrh na vklad obsahuje zápis více práv zřizovaných jednou listinou (např. vlastnické právo a věcné břemeno podle darovací smlouvy), platí se poplatek jen jeden. Naopak dva návrhy podávané v postupné časové souslednosti na základě uzavřených dvou smluv je nutno podat zvlášť a za každý zaplatit správní poplatek (např. při prodeji nemovitosti podle kupní smlouvy a samostatně podle zástavní smlouvy dle požadavků banky). V takovém případě je pak velmi důležité časové pořadí podání návrhů. Poplatek je povinen zaplatit ten, kdo návrh podává. Může to tak podle dohody stran být kterákoliv smluvní strana převodní smlouvy, i když obvykle to je u darovací smlouvy obdarovaný, u kupní smlouvy pak kupující. 

advokat-zlinsko Mgr. Zdeněk Rumplík, JUDr. Petr Hradil

S NAŠÍ SMLOUVOU MÁTE JISTOTU U SMLOUVY I NÁVRHU NA VKLAD PRÁVNĚ GARANTOVANÉHO ŘEŠENÍ

Narozdíl od různých vzorů se smlouvou na převod nemovitosti zpracovanou na míru od advokátní kanceláře neriskujete. Máte jistotu právně kvalitního řešení přesně pro daný případ. Dejte si pozor také na weby, u kterých v kontaktech nenajdete žádného konkrétního advokáta. Pouze notáři a advokáti za své smlouvy ručí a odpovídají – použití vzorových smluv z internetu je riziko.

OBECNÉ VZORY JSOU RIZIKOVÉ A NEZPRACUJÍ VÁM NÁVRH NA VKLAD

I vzor smlouvy na převod nemovitost, který „projde“ katastrem, může být napadnutelný. Často se řeší bohužel problémy i ze smluv, které katastrem „prošly“ a především právě různé vzory smluv bývají rizikové. I „dobrý“ vzor můžete špatně vyplnit, něco opomenout atp. Ať již jde o soubory, které stáhnete a vyplňujete nebo o formuláře, do kterých doplňujete údaje a dokument se pak automaticky vygeneruje. Všimněte si, zda daný web (např. v obchodních podmínkách) upozorňuje, že nenese odpovědnost za škodu způsobenou použitím vzoru či formuláře anebo že nejde o právní službu. Ručit totiž jen za správnost vzoru nebo ručit i za výsledek, jsou právně diametrálně odlišné věci. Navíc žádný vzor smlouvy Vám, narozdíl od nás, nepřipraví právě také správný návrh na vklad, přitom i kvůli chybě v návrhu na vklad smlouvy na převod nemovitosti katastry často předložené smlouvy zamítají.

ZA NAŠI SMLOUVU I ZA VKLAD RUČÍME, NAVRHNEME VAŠE PRÁVNÍ ZAJIŠTĚNÍ

Nemovitosti jsou hodnotné a řešit chybu až zpětně je problém. Za naši smlouvu na převod nemovitosti i za vklad do katastru nemovitostí ručíme a odpovídáme. Pokud by smlouva na převod nemovitosti neprošla náhodou vkladem v katastru, upravíme vše tak, jak bude potřeba a navíc uhradíme za klienty celý nový poplatek! Takové ručení u žádného vzoru smlouvy na převod nemovitosti prostě nemáte. Poskytneme samozřejmě potřebný návod a poučení a v ceně máte také konzultace. Navrhneme také Vaše právní zajištění. Např. u darovací smlouvy na nemovitost probereme možnost zřízení věcného břemene – služebnosti pro dárce či zákazu převodu nemovitosti bez souhlasu dárce, vyřešíme případné nároky sourozenců strany obdarované atp. U kupní smlouvy na nemovitost navrhneme Vaše dostatečné právní zajištění, ať již jste kupující (zapracujeme např. prohlášení o odpovědnosti strany prodávající za právní či faktické vady nemovitostí, zajistíme, abyste bez problémů nabyli nemovitost, aniž byste riskovali ztrátu kupní ceny před zavkladováním do katastru atp.) či prodávající (upozorníme např. na odpovědnost za vady nemovitostí či na průkaz energetické náročnosti budovy, zajistíme, abyste obdrželi kupní cenu dříve, než bude probíhat vklad do katastru nemovitostí atp.).

INTERNETOVÉ LEVNÉ CENY, ŽÁDNÁ ZÁLOHA, DOTAZ JE NEZÁVAZNÝ

Smlouvy o převodu nemovitostí online zpracováváme za velmi příznivé „internetové“ ceny, při zachování stejné odpovědnosti jako v klasické „kamenné“ kanceláři. Nezávazně se nás můžete dotázat na podmínky a cenu a teprve pak se rozhodnout. Nepožadujeme žádnou zálohu předem – smlouvu platíte, až obdržíte hotové dokumenty.

SMLOUVA I NÁVRH NA VKLAD DO KATASTRU ONLINE OD ADVOKÁTA A PRO KLIENTY Z CELÉ ČR

Smlouvu na převod nemovitosti vyřídíme rychle a online, většinou do 2 dnů, pro klienty z celé ČR, včetně přípravy návrhu na vklad smlouvy na převod nemovitosti do katastru nemovitostí. Každý rok řešíme stovky převodů nemovitostí pro klienty z celé ČR online.

S NÁMI NERISKUJETE, ŽE PŘIJDETE ZBYTEČNĚ O POPLATEK 2.000 KČ ZA VKLAD

Se smlouvou na převod nemovitosti zpracovanou na míru od advokátní kanceláře neriskujete, že vzor smlouvy nesprávně vyplníte a následně budete složitě řešit zamítavé rozhodnutí katastrálního úřadu, nebo i to, že druhá strana Vám nebude chtít, nebo nebude moci, novou vkladuschopnou smlouvu třeba podepsat, u kupních smluv navíc samozřejmě neriskujete ztrátu vlastnictví nemovitosti (prodávající) či kupní ceny (kupující), a konečně také neriskujete ztrátu poplatku 2.000 Kč do katastru. Právně kvalitní smlouva na převod nemovitosti online Vás u naší kanceláře přitom nevyjde o příliš více.