Close
ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ - Mgr. Zdeněk RUMPLÍK |

SLAVIČÍN - VALAŠSKÉ KLOBOUKY

Mgr. Zdeněk RUMPLÍK

advokát

JUDr. Petr HRADIL

právník

Nesporný rozvod manželství dohodou a dohoda o vypořádání SJM online

 

Advokátní kancelář může zpracovat a připravit právně kvalitní dokumenty pro dohodový – nesporný rozvod :

• žalobu o rozvod manželství
• návrh na svěření dětí a určení výživného
• dohodu o vypořádání společného jmění manželů (SJM) před rozvodem

 

Advokátní kancelář může zpracovat a připravit také v případě potřeby právně kvalitní :

• dohodu o vypořádání SJM manželů po rozvodu

 

ODKAZ: BLIŽŠÍ PODROBNOSTI K ROZVODU MANŽELSTVÍ A VYPOŘÁDÁNÍ SJM

 

 

 

NESPORNÝ ROZVOD A DOHODA O VYPOŘÁDÁNÍ SJM

ONLINE, LEVNĚ, NA MÍRU A PRÁVNĚ KVALITNĚ S GARANCÍ

ANEB DŮVODY PROČ NERISKOVAT S RŮZNÝMI VZORY

 

MÁTE JISTOTU PRÁVNĚ GARANTOVANÉHO ŘEŠENÍ

Narozdíl od různých vzorů s dokumenty k nespornému rozvodu dohodou (rozvodový návrh, návrh ohledně nezletilých dětí a dohoda o vypořádání společného jmění manželů – SJM) zpracovanými na míru od advokátní kanceláře neriskujete. Máte jistotu právně kvalitního řešení přesně pro daný případ. Dejte si pozor také na weby, u kterých v kontaktech nenajdete žádného konkrétního advokáta. Pouze notáři a advokáti za své smlouvy ručí a odpovídají – použití vzorových smluv z internetu je riziko.

 

VZORY JSOU RIZIKOVÉ, PROBLÉM MŮŽE NASTAT I AŽ PO ROZVODU

Často se řeší bohužel problémy i ze smluv o vypořádání společného jmění manželů – SJM, které rozvodovým soudem “prošly”, různé vzory smluv bývají rizikové. I “dobrý” vzor můžete špatně vyplnit, něco opomenout atp. Ať již jde o soubory, které stáhnete a vyplňujete nebo o formuláře, do kterých doplňujete údaje a dokument se pak automaticky vygeneruje. imněte si, zda daný web (např. v obchodních podmínkách) upozorňuje, že nenese odpovědnost za škodu způsobenou použitím vzoru či formuláře anebo že nejde o právní službu. Ručit totiž jen za správnost vzoru nebo ručit i za výsledek, jsou právně diametrálně odlišné věci. Poměrně často se nám stává, že se na nás obracejí klienti, kterým dohoda o vypořádání společného jmění manželů – SJM, sice “prošla” rozvodovým soudem, ale následně taková vzorová smlouva “neprojde” katastrem nemovitostí.

 

ZA DOKUMENTY RUČÍME, NAVRHNEME VAŠE PRÁVNÍ ZAJIŠTĚNÍ

Většina klientů se rozvádí jednou za život, hodnoty majetku ve společném jmění manželů bývají přitom zásadní, a řešit chybu až zpětně je problém. Za naše dokumenty k nespornému rozvodu dohodou (rozvodový návrh, návrh ohledně nezletilých dětí a dohoda o vypořádání společného jmění manželů – SJM), ale následně i za vklad do katastru nemovitostí ručíme a odpovídáme. Poskytneme samozřejmě potřebný návod a poučení a v ceně máte také konzultace. Navrhneme také Vaše právní zajištění.

 

Klienti často např. neví, že součástí vypořádání společného jmění manželů – SJM v rámci nesporného rozvodu dohodou, by měly být také auta, bankovní účty či spoření, byť jsou evidovány jen na jednoho z manželů. Typicky bankovní účet je sice téměř vždy napsán na jméno jen jednoho z manželů, ale pokud na něj chodí finance za trvání manželství, prostředky na účtu jsou součástí SJM a je vhodné je v rámci dohody o vypořádání společného jmění manželů určitě taktéž řešit. Nejen na tuto záležitost Vás upozorníme.

 

INTERNETOVÉ LEVNÉ CENY, ŽÁDNÁ ZÁLOHA, DOTAZ JE NEZÁVAZNÝ

Dokumenty k nespornému rozvodu dohodou (rozvodový návrh, návrh ohledně nezletilých dětí a dohoda o vypořádání společného jmění manželů – SJM) online zpracováváme za velmi příznivé “internetové” ceny, při zachování stejné odpovědnosti jako v klasické “kamenné” kanceláři, které provozujeme dvě. Nezávazně se nás můžete dotázat na podmínky a cenu a teprve pak se rozhodnout. Nepožadujeme žádnou zálohu předem – smlouvu platíte, až obdržíte hotové dokumenty.

 

POHODLNĚ A RYCHLE ONLINE A PO CELÉ ČR

Dokumenty k nespornému rozvodu dohodou (rozvodový návrh, návrh ohledně nezletilých dětí a dohoda o vypořádání společného jmění manželů – SJM) vyřídíme rychle a online, většinou do 2 dnů, pro klienty z celé ČR.

 

BEZPROBLÉMOVÝ PRŮBĚH U ROZVODOVÉHO SOUDU I NA KATASTRU

S dokumenty k nespornému rozvodu dohodou zpracovanými na míru od advokátní kanceláře neriskujete, že vzory nesprávně vyplníte a následně budete složitě řešit buď problémy a z toho vyplávající zbytečná prodlení u rozvodového soudu, anebo zamítavé rozhodnutí katastrálního úřadu pokud jsou předmětem vypořádání i nemovitosti, tedy ani neriskujete ztrátu poplatku 2.000 Kč do katastru. Právně kvalitní okumenty k nespornému rozvodu dohodou online Vás u naší kanceláře přitom nevyjdou o příliš více.

 

 

 

Viz sekce REFERENCE, např. :

Maximální spokojenost s touto AK. Děkuji velmi pěkně za vaše služby a velmi ráda vás všem doporučuji.

 

 

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA K NESPORNÉMU ROZVODU DOHODOU A K DOHODĚ O VYPOŘÁDÁNÍ SPOLEČNÉHO JMĚNÍ MANŽELŮ?

NAPIŠTE NÁM NEBO ZAVOLEJTE – NEZÁVAZNĚ A ZDARMA

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ  /  tel. 608 979 055  /  sekretariat@advokat-zlinsko.cz

 

 

 

ODKAZY K NESPORNÉMU ROZVODU A VYPOŘÁDÁNÍ SJM:

Jak zjistím nezávazně cenu konkrétní právní služby?

Rozvod manželství a vypořádání SJM

Návrh na nesporný rozvod dohodou – vzor

Hypotéka a rozvod

Rozvod krok za krokem

Kolik stojí rozvod

Výživné pro děti a tabulka výživného

 

 

Co nejméně problémového, poměrně rychlého a výrazně levnějšího rozvodu a vypořádání majetku lze dosáhnout tzv. nesporným rozvodem (rozvod dohodou), jsou-li splněny veškeré zákonné podmínky a manželé jsou schopni se na vypořádání dohodnout a s rozvodem oba souhlasí. Někteří právníci si myslí, že prospějí svému klientovi, když ho poženou do rozvodového souboje, což ale často nebývá pravda.

 

Komentář advokátní kanceláře k nespornému rozvodu a vypořádání SJM:

Vcelku často se dozvídáme, bohužel většinou ale až zpětně a pozdě, o případech, kdy klienti využili nějaké obecné vzory dohod o vypořádání SJM (často před rozvodem) v domnění, že když jsou na všem domluveni, tak “o nic” nejde. Bohužel však žádný takový vzor ani formulář je neupozorní na možná rizika ani důležité souvislosti v daném případě, které při vyplnění sami nepovažovali třeba vůbec za podstatné. Setkáváme se přitom běžně i se situacemi, kdy text dohody je právně zcela nerealizovatelný, kdy takový problém se objeví až dodatečně – např. až když klienti chtějí pak dohodu zavkladovat na katastru. Napravovat takový problém je však mnohem složitější. Soud, který rozhoduje o rozvodu přitom nemá povinnost zkoumat do detailů právní realizovatelnost dohody o vypořádání SJM nebo to, zda je vše zajištěno tak správně, jak tomu má být. I např. správný a “garantovaný” obecný vzor nebo formulář k vypořádání SJM klienti velmi často sami špatně vyplňují nebo pomíjejí věci, které přitom mohou mít velmi negativní daňové i právní dopady. Tato rizika je třeba velmi dobře zvážit předem, a to i když se zdá, že je “přeci vše domluveno”. Vzor nebo formulář vyjde pravda “jen” na pár stovek, zatímco právně kvalitní právní dokumenty na míru na pár tisíc (rozdíl to zas tak zásadní není), ale jistota z hlediska výsledku s ohledem na hodnoty, které se řeší, je naprosto nesrovnatelná.

 

reference
Jsem s prací této AK velice spokojená. Chci poděkovat za zpracování smlouvy i podrobné informace.

Dana Škutová, Olomoucko /

Byl jsem se zpracováním smlouvy velmi spokojen. Oceňuji rychlost, vysvětlení právních souvislostí, zapracování speciálních požadavků do smlouvy. Vše rychlé, profesionální, za rozumnou cenu.

V. Plesník, Krnov /

Tuto kancelář jsme já a moje rodina využili na online právní služby již několikrát, a to k různým smlouvám včetně převodů nemovitostí. Vždy k naprosté spokojenosti všech. Profesionalita, rychlost zpracování, návrhy řešení, možnost konzultace, narozdíl od vzorů jistota řešení na míru od advokátní kanceláře, a přitom všem "internetová" výborná cena. Děkuji za Vaše služby.

Slowiková Jaroslava, Tachov / ,

Kvalitní smlouva za velice rozumnou cenu !

Ing. Zikmund, Turnov /

Nejlepší AK jakou jsem zatím poznala, velice vstřícný přístup, rychlé jednání, perfektní komunikace, mohu jen a jen doporučit, moc mi pomohli a tímto ještě jednou děkuji.

Lada Kotláriková, Liberecko /

Vřele doporučuji tuto AK, jsem maximálně spokojená. Rychlost, profesionalita, vstřícnost, milá komunikace a v neposlední řadě i cena. A to vše z pohodlí domova. Neváhejte využít služeb této AK.

Barcalová, Libiš /

Oceňuji rychlost i kvalitu vytvořené smlouvy vypracované pouze přes e-maily a telefonní hovory a stejně tak oceňuji rychlou reakci na můj e-mail s žádostí o právní poradenství.

Tomáš Figura, Jihomoravský kraj /

Oslovil jsem AK pro vypracování smlouvy, kde jsem měl také spousty dotazů, na které mi bylo ochotně, rychle a srozumitelně odpovězeno. Co se týče ceny, jsem rovněž spokojen, jinde bych při podobné smlouvě a množství doplňujících dotazů platil jistě daleko více. Takže velká spokojenost a rozhodně doporučuji.

Pavel Žák, Znojemsko /

Velice seriózní kancelář. Zpracovala mi perfektní smlouvu za velmi dobrou cenu. Použil jsem ji až později a potřeboval jsem tak ještě určité úpravy. Kancelář úpravy provedla rychle a dokonce v rámci původní ceny. Super jednání.

J. Soukup, Královéhradecko /

Doporučuji tuto advokátní kancelář. Profesionální přístup, vysoká kvalita a lidské nasazení. Dalších právních služeb této advokátní kanceláře využiji i v budoucnu.

Miroslav Hofman, Ústí nad Labem /

Obrátila jsem se na tuto kancelář, kterou jsem si našla na internetu. Přišel mi doporučenou poštou platební rozkaz na nějaký údajný velmi starý evidentně promlčený dluh. Tato kancelář mě zastoupila a vše kladně vyřešila. Děkuji a všem vřele doporučuji. Jsou to profesionálové.

Marie Chytrá, Teplice /

Výborná spolupráce, super přístup! Všechno jasně dané a dodržené!! Mohu jen doporučit!

Ivana Hlachová, Ústí nad Orlicí ... Právní služby /

Maximální spokojenost s touto AK. Děkuji velmi pěkně za vaše služby a velmi ráda vás všem doporučuji.

M. Balogová, okr. Zlín /

Jsem velmi spokojená, spolupráce s touto kanceláří byla perfektní a profesionální po všech stránkách.

Ivana K., Benešovsko /

Velice Vám děkujeme za Vaši práci, která nás zbavila jedné z velkých starostí. Chtěli bychom Vám a celému teamu velice poděkovat za práci, kterou odvádíte. Přejeme Vám hodně radosti z práce a co nejvice spokojených klientů.

Conkovi, Praha ... Právní služby /

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ


kontakt

608 979 055

Tento kontaktní formulář slouží k zadání a zodpovězení zj.:


  • dotazů k bližším podmínkám a k cenové nabídce požadované či zamýšlené právní služby,
  • dotazů k tématům vymáhání pohledávek nebo převodů nemovitostí v rámci ON-LINE PRÁVNÍ PORADNYOdesláním formuláře berete na vědomí a souhlasíte s těmito podmínkami a poučením.

Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne.

Tyto dotazy jsou samozřejmě nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti AK.

Prohlédněte si příp. také sekci ČASTÉ OTÁZKY KLIENTŮ nebo VZKAZY - REFERENCE KLIENTŮ.

ROZVOD MANŽELSTVÍ DOHODOU

 

Častým omylem je dojem, že stačí dokumenty k nespornému rozvodu sepsat i laicky pouze tak, aby vše tzv. prošlo u soudu a pouze podpisy nechat ověřit, zvláště za situace, kdy jsou manželé “na všem dohodnuti”.

 

Takovým postupem si klienti mohou zbytečně komplikovat nebo prodlužovat řádný formální postup u soudu – soud může požadovat doplnění, často se stává, že dokumenty nejsou formálně v pořádku a celé rozvodové řízení se tím protahuje. Kromě toho ale z hlediska právní jistoty často nestačí jen to, že soud manželství rozvede a zdánlivě tak vše “projde” soudem v pořádku.

 

DOHODA O VYPOŘÁDÁNÍ SJM totiž není právně tak jednoduchá, jako samotná žaloba o rozvod a je třeba si uvědomit, že majetková sféra bývalých manželů může být rozvodem dotčena i řadu let po něm. Objevují se dodatečně např. dluhy, o nichž jeden z manželů vůbec nevěděl – přitom kvalitní dohoda by měla myslet i na takové případy.

 

 

Nejzávažnější problémy v praxi nastávají často až po rozvodu, a to i u nesporného rozvodu dohodou, včetně problémů s exekucemi a vyplývají z právně špatně nebo nedostatečně sepsaných dohod o vypořádání SJM vypsaných podle obecných “zaručených” vzorů.

 

Proto nemá smysl zbytečně riskovat tím, že se přepíše jen nějaký obecný “zaručený” vzor, anebo je špatně vyplněn bez dalších právních souvislostí.

 

 

Jelikož se tyto záležitosti v životě klienta neřeší samozřejmě běžně, není vhodné právní stránku tohoto postupu podceňovat, ani se spoléhat na jakékoliv obecné “zaručené” vzory právních dokumentů nebo “dobře míněné” rady osob neprávnicky vzdělaných, byť to vypadá, že na všem jsou rozvádějící se manželé schopni se domluvit a dohodnout. V konečném důsledku se takový postup totiž může výrazně prodražit a způsobit celou řadu právních problémů.

 

Co nejméně problémového, poměrně rychlého a výrazně levnějšího rozvodu a vypořádání majetku lze dosáhnout tzv. nesporným rozvodem (rozvod dohodou), jsou-li splněny veškeré zákonné podmínky a manželé jsou schopni se na vypořádání dohodnout a s rozvodem oba souhlasí.

 

Soud pak nezjišťuje příčiny rozvratu manželství a zároveň je dána právní jistota ohledně vypořádávaného majetku do budoucna. Více než jinde i zde platí, že dohoda, byť kompromisní, je většinou lepší, než soudní tahanice, neboť ty jsou časově, finančně i psychicky náročné a nezřídka dopadají i na nezletilé děti.

 

 

DOHODA O VYPOŘÁDÁNÍ SPOLEČNÉHO JMĚNÍ MANŽELŮ (SJM)

 

V praxi se často stává, že rozvádějící se manželé nerealizují dohodu o vypořádání SJM ani do tří let po právní moci rozsudku o rozvodu a situaci ohledně majetku neřeší s tím, že buď mají pocit, že jsou na všem dohodnuti ústně a není třeba to právně upravovat, anebo mají dojem, že za trvání manželství nic hodnotnějšího beztak nenabyli. Takový přístup je však rizikový.

 

Kromě toho, že to může mít vliv na majetkovou sféru obou manželů v budoucnu vzájemně, tak to může mít i negativní dopad na jednoho z manželů v případném budoucím exekučním řízení vedeném na druhého z manželů i případně pro jeho výlučné dluhy.

 

Za stejně tak rizikové lze považovat, pokud manželé setrvávají v manželství delší dobu jen formálně – bez rozvodu a bez vypořádání, přičemž mají případně již i jiné rodiny a za tohoto stavu realizují samostatně různé hodnotnější investice, což může mít vliv jak na vůbec platnost takových úkonů, tak i na vzájemné vypořádání v budoucnu.

 

 

Za právně jedny z nejhorších prohlášení rozvedených manželů lze považovat prohlášení typu “jsme na všem dohodnuti ústně” anebo “žádný majetek v SJM nemáme”, takže žádná právní dohoda “není” potřeba.

 

 

Ústní dohoda v tomto směru nezaručuje po právní stránce prakticky nic a majetkem v SJM může být např. i účet nebo auto napsané samozřejmě v rámci evidence i jen na jednoho z manželů, popř. movité věci typu lednička, pračka, televizor apod. Kvalitní dohoda o vypořádání i těchto pro laika zdánlivě téměř “nepodstatných” záležitostí sice nemusí být všelék, ale rozhodně je velmi důležitá, a to mj. i např. v případě, kdy po rozvodu mohou následovat exekuce vedené proti jednomu z manželů, které se nedotýkají jen jeho výlučného majetku.

 

 

PRÁVNÍ SLUŽBY ONLINE

Darovací smlouva

Kupní smlouva

Kontrola smlouvy

Smlouva směnná

Spoluvlastnictví

Převody nemovitostí

Vymáhání pohledávek

Exekuční návrh

Platební rozkaz

Upomínka - vzor

Uznání dluhu - vzor

Právní služby - firmy

Právní služby - reality

Obchodní smlouvy

Rozvod a SJM