Dotace a převod části nemovitosti


  • V souvislosti s dotacemi na nemovitosti se množí dotazy některých žadatelů, kteří dotaci zvažují, v návaznosti na to, že podmínkou pro to, aby žadatel (např. rodič, který v nemovitosti reálně bydlí i poté, co vlastnicky převedl nemovitost na některé ze svých dětí) mohl být úspěšný, popř. dosáhl na lepší podmínky dotace, by měl mj. vlastnit nějakou část nemovitosti, aby si mohl požádat úspěšně o dotaci, popř. splnit podmínky pro vyšší dotační příspěvek. V této souvislosti pak následuje dotaz, zda by bylo možno převést např. desetinu nemovitosti na danou osobu, aby byla žádost o dotaci úspěšná, resp. aby se dosáhlo na splnění podmínek, či lepších podmínek, pro konkrétního žadatele v rámci rodiny.


Předně upozorňujeme, že je rozhodně vhodné si ověřit přesné podmínky dotace nebo dotační smlouvy, popř. si ověřit dotazem jakýkoliv záměr u poskytovatele dotace a až podle toho se rozhodovat o příp. dalších krocích.

  • V této souvislosti také doporučujeme převod vždy velmi dobře ovšem zvážit i z jiných hledisek. Např. pokud se převede část – podíl na nemovitosti např. na rodiče poté, kdy se v minulosti rozhodlo o převodu na některé z dětí, může to mít také důsledky v případě, že dotyčný např. následně zemře. V tom případě by daný podíl na nemovitosti spadal standardně do dědického řízení a musel by se řešit standardním postupem v rámci dědického řízení a všech dědiců, kteří by připadali do úvahy, zejména tedy dědiců nepominutelných. Je nutno tak dobře zvážit, zda převod podílu na nemovitosti opravdu kvůli dotaci, anebo lepším podmínkám dotace, realizovat již jen z tohoto důvodu, i když pomineme všechny ostatní souvislosti.


RECENZE

Vynikající
Na základě 90 hodnocení
REAL PREMIUM s.r.o.
REAL PREMIUM s.r.o.
S advokátní kanceláři advokat-zlinsko.cz s panem Rumlíkem a panem Hradilem spolupracujeme jako realitní kancelář již přes 7 let a zrealizovali jsme desítky převodů nemovitostí a to včetně advokátních úschov kupních cen. Vše proběhlo rychle, profesionálně a bezpečně. Také oceňuji flexibilitu a ochotu k vícepracím v klientských změnách na smlouvách, včetně lidského výkladů znění zákonů a paragrafů. Doporučuji
Anna Kaderová
Anna Kaderová
Dobrý den, musím Vás pochválit, jsem velmi spokojená už hned zpočátku, kdy jste se věnoval mým e-mailům a nesčetným mým dotazům. Dnešní zpráva od Vás ohledně darovací daně a vše co k tomu náleží, je krásně srozumitelně napsaná, tudíž v nejbližších dnech se na vše zaměřím a budu postupovat dle vašich rad .Děkuji mnohokrát a mohu Vás doporučit případným zájemcům a to, advokat-zlinsko.cz/AK Mgr. Zdeněk Rumplik
Ivana Ruttenova
Ivana Ruttenova
Děkuji za perfektní servis a velmi rychlé interaktivní jednání. Kromě smlouvy a návrhu na vklad do KN obdržíte i sumu instrukcí a rad, takže vše hladce zvládnete. Tuto advokátní kancelář vřele doporučuji!
Svatopluk Hradil
Svatopluk Hradil
S advokátní kanceláří Mgr. Zdeněk Rumplík jsem velice spokojen. Při řešení mých problémů vždy pan doktor Petr ochotně a neodkladně poradí a následně věcně vše dotáhnou do potřebného konce . AK určitě doporučuji
Martin Zelený
Martin Zelený
Moc děkuji Advokátní kanceláři Zlínsko velice mě okamžitě pomohli v mém případů kdy mě přišel od soudu platební rozkaz v již promlčené věci. Velice rychlé jednání profi přistup k odvolání a hlavně jsem nemusel platit ani jedinou korunu. pokud mohu určitě doporučuji při řešení vašich podobných potíží. Moc díky . MARTIN
Martin Dyba
Martin Dyba
Rád bych poděkoval JUDr. Petru Hradilovi za vypracování kupní a darovací smlouvy s výmazem věcného břemene v jedné smlouvě a s vypracováním vkladu do katastru nemovitostí. Vše dopadlo na jedničku a ačkoliv jsem měl zprvu trochu nedůvěru k využití právních služeb jen prostřednictvím e-mailu a telefonu, mé obavy nebyly v tomto případě na místě. Jednání bylo velmi vstřícné, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Služby této advokátní kanceláře mohu všem vřele doporučit.
Petr Holanek
Petr Holanek
Všem vřele doporučuji tuto advokátní kancelář. Povedlo se jim zachránit mi peníze a za to jsem jim velice vděčný!! Ještě jednou moc děkuji za pomoc!!

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

608 979 055 | ONLINE CHAT | SEKRETARIAT@ADVOKAT-ZLINSKO.CZ