Insolvenční rejstřík | advokat-zlinsko.cz
Close
PRÁVNÍ SLUŽBY A SMLOUVY ONLINE
Mgr. Zdeněk RUMPLÍK

advokát

JUDr. Petr HRADIL

právník

Insolvenční rejstřík

 

INSOLVENČNÍ REJSTŘÍK 

 

Insolvenční rejstřík, který naleznete ZDE, je veřejně přístupným seznamem, který obsahuje informace o probíhajících i skončených insolvenčních řízeních a umožňuje také sledovat jejich průběh či zjistit důvod zahájení insolvenčního řízení.

 

Vyhledat zde lze jak podnikající, tak i nepodnikající osoby, vůči kterým bylo zahájeno, je vedeno nebo vůči nim bylo ukončeno, insolvenční řízení. Tyto informace jsou velmi důležité, např. pokud stojíte před rozhodnutím, zda od dané osoby něco koupit (např. automobil, nemovitost apod.), zda jí půjčit nějaké finance na základě jejího požadavku, zda jí dodat zboží s odloženou platbou, zda si od dané osoby nechat objednat zboží, práci či službu (např. řemeslník), zj. pokud požaduje zálohu předem, zda dané osobě pronajmout bez obav nemovitost, zda s danou osobou začít spolupracovat v rámci podnikání atp. Pokud totiž naleznete u dané osoby záznam v insolvenčním rejstříku, měli byste velmi zpozornět.

 

Podnikatelé by měli insolvenční rejstřík kontrolovat pravidelně, ideálně pak prostřednictvím některého z k tomu určených programů automaticky. Takový program může zahlásit sám např. zahájení insolvenčního řízení vůči obchodnímu partnerovi. Pokud máte vůči takové osobě či firmě pohledávku po splatnosti a je vůči ní prohlášen úpadek v insolvenčním řízení, máte totiž vcelku krátké lhůty pro přihlášení pohledávky do insolvenčního řízení. K pozdě podaným přihláškám insolvenční soud totiž nepřihlíží a takto uplatněné pohledávky se v insolvenčním řízení neuspokojují.

 

Kromě insolvenčního řízení ovšem může vůči takové osobě probíhat exekuce, kdy se jedná o zcela rozdílné právní instituty. Ověřit si, zda vůči určité osobě či firmě je či není vedena exekuce můžete např. ZDE nebo kupř. ZDE. Zatímco vyhledávání v insolvenčním rejstříku je bezplatné, vyhledávání v evidenci exekucí je zpoplatněno.

 

Recenze

Martina RolnáMartina Rolná
10:23 19 Dec 22
Maximální spokojenost s panen JUDr. Petrem Hradilem. Vše nám bylo vysvětleno a na všechny dotazy jsme dostali odpověď. Jsme moc rádi, že jsme Vás našli a jestli budeme někdy potřebovat pomoct, určitě se obrátíme znovu na Vás. Vše vyřízeno opravdu rychle, a to i když během celého procesu došlo k několika změnám. Tak ochotný přístup, ze stany pana JUDr. Hradila, už je jen tak nevidí. Po zaslaní hotových smluv, také přesné info, co a jak vyřídit a kam podat. Moc děkujeme.
Miloslav MužíkMiloslav Mužík
17:31 17 Dec 22
Potřebovali jsme rozdělit pozemek, který byl v majetku více vlastníků. Zkoušeli jsme vyřídit na katastru vlastními silami ale několik pokusů nevyšlo. Když jsme se obrátili na AK Mgr. Zdeňka Rumplíka, vše proběhlo velmi jednoduše a především velmi rychle. Cena za poskytnuté služby byla velmi příznivá a rozhodně se tato investice vyplatila ve srovnání s cenou (a také ztrátu času a našich nervů ) při našich předchozích neúspěšných pokusech při jednání s katastrálním úřadem. Děkuji a určitě doporučuji spolupráci s touto advokátní kanceláří. Ing. Miloslav Mužík
Vaclav KusakVaclav Kusak
11:06 16 Dec 22
Výborná spolupráce ze strany AK při koupi nemovitosti. Profesionální a rychlé vyhotovení kupní smlouvy a smlouvy o složení peněžních prostředků do úschovy včetně vysvětlení a provedení celého procesu koupě nemovitosti. Velmi kladně hodnotím i cenu služby. Rozhodně doporučuji a v budoucnu využiji i nadále jejich služby.
Radek PoláchRadek Polách
10:37 16 Dec 22
Maximální spokojenost, rychlá komunikace, perfektní domluva a poradenství. Dokáží člověku ušetřit spoustu peněz, což se v dnešní době opravdu cení. Můžu jen doporučit :-)
Pavel SušerPavel Sušer
14:04 17 Nov 22
Velmi rychlé a perfektní zpracování podkladů za rozumnou cenu. Na katastru při přepisu proběhlo vše bez závad a celá záležitost je již vyřízena. Děkuji. Doporučuji.
Helena MoudráHelena Moudrá
20:05 25 May 22
S prací jsme byli maximálně spokojeni. Pracují rychle , profesionálně, rádi bychom za jejich profesionální přístup velice poděkovali. Cena za služby je příznivá. I když bylo z naší strany požadováno několik změn, vždy zachovali profesionální přístup a rychle reagovali na naše požadavky. Jménem obce Hlohovčice, pro kterou sepisovali kupní smlouvu srdečně děkuji. Vřele doporučuji tuto AK.
Radim MěřičkaRadim Měřička
08:32 20 Apr 22
V této AK jsem se dočkal velmi rychlého jednání a obsáhlých odpovědí na mé otázky. Přepis pozemku tak proběhl podle mých představ a bez potíží na KÚ. Navíc za velmi dobrou cenu. Takže doporučuji jako mnozí další.
Levák JakubLevák Jakub
08:30 18 Mar 22
Přepis nemovitostí proběhl přesně dle našich představ. Komunikace, cena i rychlost vyřešení je důvod, proč bych se opět obrátil právě na vás.Děkuji vámS pozdravem,Jakub Vašička

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
  Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí poučení.  ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?
  NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE
  tel. 608 979 055 | Online chat | sekretariat@advokat-zlinsko.cz

   

  PRÁVNÍ SLUŽBY ONLINE

   

  Darovací smlouva

  Kupní smlouva

  Kontrola smlouvy

  Převody nemovitostí

  Spoluvlastnictví

  Uznání dluhu

  Vymáhání pohledávek

  Exekuční návrh

  Platební rozkaz

  Upomínka - vzor

  Nájemní smlouva

  Právní služby - firmy

  Právní služby - reality

  Obchodní smlouvy

  Rozvod a SJM