KUPNÍ SMLOUVA NA NEMOVITOST

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jaké jsou nejčastější otázky ke kupní smlouvě na nemovitost?

Na co si dát pozor u kupní smlouvy na nemovitost?

ODPOVĚDI SI PŘEČTĚTE NÍŽE

anebo se nás můžete přímo zeptat:

PŘEVODY NEMOVITOSTÍ A SMLOUVY ONLINE

ODBORNĚ OD ADVOKÁTA
BEZ STAROSTÍ A BEZ RIZIKA

 PRO KLIENTY Z CELÉ ČR

VÍCE JAK 250 RECENZÍ

CENA OD 3.000 Kč

Zodpovíme stovky dotazů online měsíčně.

Realizujeme stovky smluv online ročně.

Žebříček hodnocení na firmy.cz:

právní služby v ČR 7. místo
Zlínský kraj 1. místo

Vaše důvěra v naše férové online služby nás zavazuje!

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

POTŘEBUJETE KUPNÍ SMLOUVU?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA 

ONLINE CHAT

Jak mám postupovat, pokud chci realizovat kupní smlouvu na nemovitost?

K úspěšnému převodu nemovitostí touto formou je nutná právně kvalitní kupní smlouva nemovitost (dům, byt, pozemek) a její následný vklad do katastru nemovitostí spolu s návrhem na vklad vlastnického práva. Smlouva určená pro katastr musí mít ověřené podpisy (např. na CzechPointu). Dokládá se katastrálnímu úřadu v jednom vyhotovení spolu s uvedeným návrhem. U hodnotnějších nemovitostí rozhodně neriskujte s jakýmikoliv vzory převodních smluv. To lze ale doporučit ale i u nemovitostí nižších hodnot, jako např. u pozemků, protože i tam se riskují pak zbytečně problémy spojené se zápisem vkladu do katastru a ztrátou poplatku za vklad.

Kolik stojí vypracování kupní smlouvy na nemovitost? Kolik stojí kupní smlouva na nemovitost u právníka?

Pokud nebudete chtít zbytečně riskovat a svěříte převod nemovitosti formou kupní smlouvy na nemovitost advokátní kanceláři, pak ceny za tento typ jsou u různých advokátních kanceláří různé. Jde totiž o ceny tzv. smluvní. Vyplatí se tak příp. oslovit i více kanceláří a zjistit si cenové nabídky. Ty se často odvíjí min. částečně od hodnoty nemovitosti. Kupř. v naší advokátní kanceláři se cena kupní smlouvy na pozemky s kupní cenou do 100 tis. Kč pohybuje běžně v částce 3.000 Kč vč. DPH, u kupní smlouvy na dům či byt v hodnotě cca 1 až 3 mil. Kč v částce 4.500 Kč vč. DPH, u kupní smlouvy na dům či byt v hodnotě cca 3 až 5 mil. Kč v částce 5.500 Kč vč. DPH.

Náklady spojené s kupní smlouvou na nemovitost:

Ověření podpisů:

Správní poplatek za legalizaci každého podpisu na smlouvě činí 50 Kč.

Správní poplatek za vklad do katastru nemovitostí:

Tento poplatek katastrálnímu úřadu činí 2.000 Kč za jeden vklad. Jedním vkladem lze přitom vyřešit i více nemovitostí, jen musí tedy spadat pod stejné katastrální pracoviště, nebo alespoň stejný katastrální úřad.

Odměna advokáta (pokud si smlouvu a návrh na vklad necháváte zpracovat odborně):

Zatímco u notáře se odměna řídí notářským tarifem a závisí na hodnotě nemovitosti, resp. výši kupní ceny, tak u advokáta je cena smluvní. Cena za kupní smlouvu na nemovitost se tedy může u jednotlivých advokátních kanceláří lišit, a proto je vhodné oslovit ideálně více advokátních kanceláří a porovnat ceny i přístup. Na druhou stranu u advokáta bude kupní smlouva na nemovitost většinou vycházet levněji než u notáře, s ohledem na to, že ceny jsou smluvní a tyto se odvíjí od hodnoty nemovitostí nebo kupní ceny většinou jen částečně. Naše běžné ceny za kupní smlouvy uvádíme v rámci tohoto webu. Standardně se cena za kupní smlouvu na nemovitost u naší advokátní kanceláře pohybuje tedy běžně od 3.000 Kč do 5.500 Kč vč. DPH.

KOLIK STOJÍ KUPNÍ SMLOUVA NA NEMOVITOST?

Kupní smlouva na pozemky s kupní cenou do 100 tis.
3.000 Kč

Kupní smlouva na dům/byt s kupní cenou 1 až 3 mil.
4.500 Kč

Kupní smlouva na dům/byt s kupní cenou 3 až 5 mil.
5.500 Kč

cena je uvedena včetně DPH, zahrnuje i konzultace a návod a také formulář návrhu na vklad

Co má obsahovat kupní smlouva na nemovitost? Jaké náležitosti by měla mít kupní smlouva na nemovitost?

V základu především dostatečnou identifikaci prodávající a kupující strany. Dále přesné vymezení nemovitostí v souladu s právními předpisy. To bývá často problém např. u pozemků s geometrickým plánem, u bytových jednotek, se kterými souvisejí spoluvlastnické podíly na domě a pozemcích nebo u staveb, které mohou a nemusí být součástí pozemku. Nesprávná identifikace nemovitostí může vést k zamítnutí návrhu na vklad. Dále závazek prodávajícího odevzdat nemovitosti kupujícímu a převést na něj vlastnictví. A naopak závazek kupujícího přijmout nemovitosti a uhradit sjednanou kupní cenu. Tu je potřeba stanovit a vyřešit ideálně také způsob její úhrady. Samozřejmě podpisy smluvních stran. To jsou ovšem jen základní náležitosti. Důležitá jsou i další ujednání k právní ochraně té které strany. A jelikož jde o nemovitosti, doporučuje se rozhodně nespoléhat na vzory takové smlouvy.

Kde najdu vzor kupní smlouvy na nemovitost?

Vzor kupní smlouvy na nemovitost naleznete např. zde níže, a to ve variantě pro pozemek, garáž či podíl na pozemku. Nicméně zvažte velmi dobře, zda použijete opravdu obecný vzor kupní smlouvy na nemovitost. Přečtěte si poučení obsažené ve vzoru. U nemovitostí typu dům nebo byt, popř. u hodnotnějších pozemků či pozemků oddělených geometrickým plánem, nedoporučujeme s obecným vzorem smlouvy zbytečně riskovat.

Proklikem na odkaz shora stáhnete vzor do svého PC. Další odkazy níže jsou na konkrétní typy vzorů smluv.

kupní smlouva nemovitost vzor
kupní smlouva nemovitost

Obecné vzory kupních smluv na nemovitost lze nalézt na internetu. Nicméně, s ohledem na složitost právních vztahů a hodnotu i význam nemovitostí, se doporučuje rozhodně konzultace s advokátem, který vám může pomoci se sepsáním kupní smlouvy na nemovitost na míru tak, aby odpovídala vašim potřebám (mj. i podle toho, zda jste prodávající či kupující) a předešlo se případným budoucím problémům, zajistí její právní bezchybnost. A co je důležité, tak také poskytne potřebné právní konzultace. Vzor smlouvy Vám navíc nepřipraví také potřebný návrh na vklad do katastru nemovitostí, a to obojí tak, aby byl zaručen výsledek. Použití obecných vzorů z internetu bez konzultace s advokátem může být rizikové.

Platí se daň z převodu – nabytí nemovitostí u kupní smlouvy na nemovitost?

Daň z převodu – nabytí nemovitostí byla zrušena. Může se Vás v pozici prodávajícího ale za jistých okolností týkat u kupní smlouvy na nemovitost daň z příjmu 15% (u fyzické osoby, potažmo 23% pro část základu daně přesahující 36násobek průměrné mzdy) z kladného rozdílu hodnot mezi dobou nabytí nemovitostí a dobou jejich prodeje. Zajímat by Vás v pozici prodávajícího tak měly podmínky osvobození od této daně. Zejména pokud jde o nemovitosti, které nejsou určeny a nebyly využívány k vlastnímu bydlení, u kterých je obecně tzv. časový test pro příjmy z prodeje nemovitostí 10 let od nabytí nemovitosti, a pokud byla nemovitost nabyta do 31.12.2020, pak 5 let. Pokud prodávající měl v nemovitosti bydliště (např. dům či byt, pozemků se to logicky týkat ani nemůže), pak lhůta je 2 roky. Podrobnosti viz v odkazu níže.

Potřebuji ke kupní smlouvě na nemovitost odhad?

Kupující posudek – odhad nepotřebuje, vyjma situace, kdy to požaduje banka pro případnou hypotéku. Prodávající pak pouze případně tehdy, pokud by příjem z převodu nemovitosti byl daňově zatížen daní z příjmu. Zj. tedy v závislosti na době, která uplynula od pořízení nemovitosti do doby jejího aktuálního prodeje, popř. podle toho, zda v nemovitosti měl či neměl bydliště. Jinak posudek potřeba k převodu obecně není.

Kdo platí kupní smlouvu na nemovitost? A kdo platí vklad do katastru u kupní smlouvy na nemovitost?

Za sepsání kupní smlouvy na nemovitost platí advokátovi ten, kdo si tuto smlouvu objedná. Většinou to bývá tedy prodávající, nicméně prodávající a kupující se mohou domluvit i např. na tom, že se na nákladech za smlouvu budou podílet oba rovným dílem, popř. jinak. Obdobně to platí pro poplatek za vklad do katastru (k tomu viz také níže). Nicméně zvyklostí a pravidlem je, že tento poplatek platí kupující.

Mám volit při převodu nemovitosti v rodině kupní nebo darovací smlouvu? Lze prodat nemovitost za symbolickou cenu u kupní smlouvy na nemovitost?

Velmi zjednodušeně lze říci, že pokud se vyplácí kupní cena, mělo by jít o kupní smlouvu na nemovitost. Pokud je převod bezúplatný, mělo by jít o darovací smlouvu. Myšlenky na převody nemovitosti tzv. za korunu nebo za nějakou symbolickou cenu se objevují občas v souvilosti s úvahou jak se vyhnout placení darovací daně. Zj. pokud jde o převod mezi osobami od této daně neosvobozené. Nelze to však doporučit. Fin. úřad takovou smlouvu může považovat fakticky za darovací. Navíc se strany vystavují riziku zneplatnění smlouvy, která simuluje něco, co ve skutečnosti není. Krom dále také např. ustanovení o tzv. neúměrném zkrácení při extrémně nízké kupní ceně atp.

Odkazdarovací daň u darovací smlouvy na nemovitost.

OdkazDaň z nabytí nemovitosti a daň z příjmu u kupní smlouvy na nemovitost.

Jakou kupní cenu mohu platit v hotovosti u kupní smlouvy na nemovitost?

Platby v hotovosti jsou omezeny částkou max. 270.000 Kč. Zvažte ovšem hrazení kupní ceny v hotovosti i při nižších částkách, pokud nejde např. o drobný pozemek v hodnotě pár tisíc. Samozřejmě základem je právně kvalitní kupní smlouva na nemovitost.

Mohu koupit nemovitost výlučně sám/sama, pokud mám manžela/manželku?

Pokud máte zúžené SJM notářským zápisem v tomto směru, pak ano. Pokud nemáte, pak za trvání manželství platí fikce SJM ze zákona, kdy byste měli nemovitost kupovat oba manželé společně. Katastrální úřad to při přepisu nemovitosti u kupní smlouvy na nemovitost sice nezkoumá, ale problémy mohou v tomto směru nastat, i přes zápis v katastru, i později. Např. pokud manžel či manželka následně takový převod zpochybní z toho pohledu, že nemovitost správně má být v SJM. Zvláště pokud kupní cena je fakticky placena z prostředků v SJM (pak musí jednat oba manželé společně). Pokud je placena kupní cena z výlučných prostředků jednoho z manželů (které měl prokazatelně např. před uzavřením manželství a nedošlo k jejich smíšení se SJM, nebo pokud např. zdědil finance po rodičích a opět nedošlo k jejich smíšení se SJM), tak může nemovitost koupit i sám výlučně. Přesto je vhodné, aby tuto skutečnost druhý manžel/manželka potvrdil písemně. Nejen z důvodu jistoty na straně kupující, ale i na straně prodávající.

Řeší katastr, zda byla uhrazena kupní cena v souladu s kupní smlouvou na nemovitost?

Obecně katastrální úřad nezajímá, zda kupní cena z kupní smlouvy na nemovitost byla či nebyla uhrazena. To se ponechává na smluvních stranách a vhodném právním zajištění v kupní smlouvě na nemovitost. Vyjma např. situace, kdy pro ochranu prodávající strany smlouvy obsahuje tzv. odkládací podmínku pro vklad do katastru vázanou na prokázání úhrady kupní ceny.

Na co si dát pozor u kupní smlouvy na nemovitost jako prodávající?

Kromě častých pochybení ve specifikacích nemovitostí či v problematicky, nedostatečně či neplatně sepsaných ujednání v rámci kupní smlouvy na nemovitost, si prodávající musí dát pozor na řadu dalších věcí. Jako např. průkaz energetické náročnosti budovy nebo na odpovědnost za skryté vady nemovitostí. Obecně pak nejzásadnější problematikou u kupní smlouvy je dostatečné zajištění převodu financí v časové návaznosti na vklad do katastru nemovitostí. Prodávající riskuje ztrátu vlastnictví nemovitostí, pokud by neměl dostatečně zajištěno obdržení kupní ceny. Nejvýhodnější pro prodávajícího je přijmout po podpisu kupní smlouvy kupní cenu a teprve poté vkládat smlouvu na katastr s pomocí tzv. odkládací podmínky (s tím ale může mít problém kupující). Popř. u hodnotnějších nemovitostí se doporučuje využití advokátní úschovy, která znamená jistotu v tomto směru. Pozor je třeba si dávat i v situacích převodů prostřednictvím realitní kanceláře. Některé tipy, na co si dát pozor u převodu nemovitostí, jsou obsaženy v tomto článku.

Na co si dát pozor u kupní smlouvy na nemovitost jako kupující?

Kromě častých pochybení ve specifikacích nemovitostí či v problematicky, nedostatečně či neplatně sepsaných ujednání v rámci kupní smlouvy na nemovitost, si kupující musí dát pozor na řadu dalších věcí. Jako např. vady nemovitostí, ale nejzásadněji pak na dostatečné zajištění převodu financí v časové návaznosti na vklad do katastru nemovitostí. Kupující riskuje ztrátu nemalé kupní ceny, pokud by neměl dostatečně zajištěno to, že katastr nemovitost řádně na něj po kupní smlouvě skutečně přepíše. Nejvýhodnější pro kupujícího by bylo uhradit kupní cenu až po vkladu do katastru, nicméně to je většinou problematické naopak pro prodávajícího. Proto u hodnotnějších nemovitostí se rozhodně vždy doporučuje využití advokátní úschovy, která znamená jistotu v tomto směru. Uvolnění financí pro prodávajícího probíhá až poté, co zavkladování nemovitostí ve prospěch kupujícího proběhne řádně katastrem. Jinými slovy nemůže se stát, že se dostanete do situace, kdy nebudete mít nemovitost, ale ani peníze. Téma úschovy kupní ceny rozebíráme blíže např. v článku Kupní smlouva na nemovitost – kupní cena a úschova, kde srovnáváme také různé typy úschov – bankovní, notářskou a advokátní. Pokud kupující pořizuje nemovitost přes realitní kancelář, měl by si dát pozor již na znění tzv. rezervační smlouvy, uzavírané s realitní kanceláří.

Jak je to s předkupním právem u kupní smlouvy na nemovitost?

Předkupní právo obecně bylo zrušeno, tedy až na zákonem stanovené výjimky. Může být však sjednáno smluvně.

Potřebuji průkaz energetické náročnosti budovy u kupní smlouvy na nemovitost?

V případě prodeje domu či bytu se, až na stanovené výjimky, prodávajícího u kupní smlouvy na nemovitost týká zákonná povinnost předat kupujícímu průkaz energetické náročnosti budovy.

Kolik stojí vklad kupní smlouvy na nemovitost do katastru?

Aktuálně je poplatek katastrálnímu úřadu 2.000,- Kč. Kupní smlouva na nemovitost a návrh na vklad připravené advokátní kanceláří Vás přitom nevyjdou, zj. u online řešení, o nějak zásadně více. Tedy doporučujeme tuto variantu rozhodně zvážit. Poměrně často se stává, že katastrem neprojdou různě vyplněné obecné vzory stažené z internetu. Klienti tak zbytečně přichází mj. i o zmíněný poplatek, krom všech problémů s tím spojených. Cenu příp. řešení online zjistíte jednoduše nezávazným dotazem.

Jak dlouho trvá přepis podle kupní smlouvy na nemovitost na katastru?

Po podání návrhu na vklad katastr vyznačí u převáděných nemovitostí tzv. plombu, informuje také vlastníky nemovitosti, že bylo zahájeno příslušné řízení. Na zápis vkladu má katastr lhůtu obecně 30 dní. S ohledem na zákonnou lhůtu v souvislosti s oznámením vlastníkům nemovitosti však nerozhodne dříve než po 20 dnech.

Jaké náležitosti má mít kupní smlouva na nemovitost?

Kupní smlouva na nemovitost je právní dokument, kterým prodávající převádí vlastnické právo k nemovitosti na kupujícího za sjednanou kupní cenu. Aby byla smlouva platná, musí mít písemnou formu a podpisy smluvních stran musí být úředně ověřeny.

Základní náležitosti kupní smlouvy na nemovitost:

Identifikace smluvních stran:

Jméno, příjmení, datum narození (rodné číslo), adresa trvalého bydliště.

Přesná specifikace převáděné nemovitosti:

Katastrální území a obec, parcelní číslo (u pozemku), číslo popisné nebo evidenční (u stavby). U pozemků pozor na to, zda jde o pozemek stavební (pak se uvádí také „St“) a dále také pozor na to, zda stavba je či není součástí pozemku. Pokud je, pak stavba není samostatnou věcí, ale součástí pozemku a naopak. Smlouva to musí správně specifikovat. Špatné označení v tomto směru bude znamenat zamítnutí vkladu do katastru. U bytových jednotek pak pozor na zahrnutí také všech souvisejících podílů nejen na bytovém domě, ale také na pozemku pod domem a příp. dalších pozemcích, zj. těch, které jsou s jednotkou funkčně spjaty. Kromě toho je nutno odlišovat, zda jde o jednotku dle zákona o vlastnictví bytových jednotek nebo dle občanského zákoníku. Opět – špatná specifikace v tomto směru povede k zamítnutí vkladu do katastru. A co je důležité, tak přesnou specifikaci musí obsahovat také návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí, který pro řízení před katastrálním úřadem potřebujete spolu s kupní smlouvou na nemovitost. Je vhodné pořešit ve smlouvě také případné příslušenství věci (u domů např. plot, sklep, studnu atp.), ale i příp. vybavení, které je také součástí převodu, pokud tomu tak je (např. nábytek).

Projev vůle prodávajícího a kupujícího:

Uvedení, že prodávající je vlastníkem nemovitosti a má právo s ní nakládat. Dostatečně určité vyjádření, že prodávající takto specifikovanou nemovitost prodává kupujícímu, zavazuje se ji kupujícímu odevzdat a umožnit mu nabýt vlastnické právo k ní a na druhé straně že kupující tuto nemovitost kupuje, zavazuje se ji převzít a zaplatit prodávajícímu sjednanou kupní cenu.

Kupní cena:

Přesná výše sjednané kupní ceny a ideálně také způsob její úhrady (i když způsob úhrady není ze zákona povinnou náležitostí). Způsob úhrady kupní ceny je přitom nejzásadnější věcí z pohledu případného rizika pro prodávající nebo kupující stranu. K této problematice viz níže odkaz ADVOKÁTNÍ ÚSCHOVA, který krom problematiky úschovy kupní ceny popisuje blíže právě i rizika pro smluvní strany v případě úhrady kupní ceny buď před vkladem do katastru nebo až po vkladu do katastru.

Datum a místo podpisu smlouvy a úředně ověřené podpisy prodávajícího a kupujícího.

Další náležitosti:

Shora uvedené základní náležitosti jsou opravdu jen základní. Minimálně se doporučuje v kupní smlouvě dostatečně určitě a vhodně upravit také následující náležitosti:

  • Způsob úhrady kupní ceny: k tomu viz výše a odkaz níže k tématu advokátní úschovy. Při prodeji a koupi nemovitosti se často využívá úschova kupní ceny u notáře, advokáta nebo banky. Kupní cena je pak prodávajícímu vyplacena až po úspěšném vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí. To chrání obě strany smlouvy, ale převším pak kupujícího oproti variantě, kdy by kupní cenu platil před zavkladováním do katastru nemovitostí.
  • Faktické vady nemovitosti: podstatné z pohledu odpovědnosti prodávajícího. Doporučuje se nechat si provést odbornou technickou prohlídku nemovitosti kvůli příp. skrytým vadám, zj. pak u starších domů.
  • Právní vady nemovitosti: např. věcná břemena, zástavní práva, nájemní smlouvy, exekuce atp. V případě, že má být vyplácena stávající hypotéka prodávajícího, kterou zajišťuje zástavní právo, měla by smlouva obsahovat jasný postup, stejně jako v případě, že naopak kupující bude hradit kupní cenu prostřednictvím hypotéky a banka bude vyžadovat zástavní právo na nemovitosti.
  • Podmínky vkladu vlastnictví do katastru: tedy jak a kdy dojde k převodu vlastnictví k nemovitostem – kupř. vklad do katastru může být vázán na odkládací podmínku uhrazení kupní ceny prodávajícímu.
  • Jak a kdy dojde k předání nemovitostí.
  • Možnosti odstoupení a případně také smluvní pokuty pro obě strany pro vymezené případy porušení smluvních povinností. Např. pro případ, že nebude uhrazena kupní cena ze strany kupujícího nebo pro případ, že do zavkladování na nemovitosti bude váznout nějaká právní závada (např. exekuce prodávajícího).

Prodávající by si také vždy měl ověřit případné daňové povinnosti, a to zda je případně od daně z příjmu osvobozen či nikoliv. Dále v případě domů či bytů by měl kupujícímu ve většině případů předat průkaz energetické náročnosti budovy a případně také stavební a projektovou dokumentace. V případě bytů by měl kupujícímu předat také potvrzení o tom, že s bytem nejsou spojeny žádné dluhy. V krajních případech může být také dáno předkupní právo (kupř. pokud je různý vlastník stavby a pozemku). Pozor si dejte také na to, zda na obou stranách smlouvy stojí správní účastníci, zejména v případech, kdy strana smlouvy (nejen prodávající, ale i kupující) je v manželství, a to z hlediska pravidel společného jmění manželů, příp. zda byl udělen písemný souhlas s převodem podle zákonných pravidel. Opomenutí v tomto směru může znamenat v krajním případě i neplatnost smlouvy, a to přesto, že by smlouva prošla katastrem, protože katastrální úřad nezkoumá z hlediska platnosti smlouvy zdaleka vše.

Vklad do katastru nemovitostí:

K samotnému převodu vlastnického práva dochází až zápisem (vkladem) kupní smlouvy do katastru nemovitostí. Návrh na vklad je třeba podat na příslušném formuláři spolu s kupní smlouvou, a to na příslušný katastrální úřad podle nemovitosti.

CHCETE SE NA COKOLIV ZEPTAT?

POTŘEBUJETE KUPNÍ SMLOUVU?

ZAJÍMÁ VÁS POSTUP NEBO CENA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE ONLINE

TYTO KONZULTACE JSOU ZDARMA 

ONLINE CHAT

advokat-zlinsko Mgr. Zdeněk Rumplík, JUDr. Petr Hradil
kupní smlouva na nemovitost

RECENZE

Služby této AK jsem využil již několikrát při řešení převodů nemovitostí. Velmi hodnotím profesionální práci, rychlé jednání, komunikaci, a také srozumitelný popis dalšího postupu. Oceňuji i rozumnou cenu. Mohu jen vřele doporučit.
Pavel Pačes, Středočeský kraj

Výborná spolupráce ze strany této AK při převodu nemovitosti. Profesionální vyhotovení kupní smlouvy a zajištění také advokátní úschovy, včetně provedení celým procesem. Velmi kladně hodnotím i cenu služby. Tuto kancelář rozhodně doporučuji.
Václav Kusák, Zlínský kraj

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Chcete-li vyplnit tento formulář, prosím povolte v prohlížeči JavaScript.

Kontaktní formulář slouží k dotazům k právním službám online, které na webu nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.

ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?

NEZÁVAZNĚ NÁS KONTAKTUJTE

ONLINE CHAT