Close
ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ - Mgr. Zdeněk RUMPLÍK |

PRÁVNÍ SLUŽBY A SMLOUVY ONLINE

Mgr. Zdeněk RUMPLÍK

advokát

JUDr. Petr HRADIL

právník

Odměna advokáta – advokátní kanceláře

Odměna advokáta – advokátní kanceláře

 

Řada klientů již naštěstí pochopila, že ve srovnání s tím, co vše může hrozit z právních vztahů, nejsou obecně odměny advokátních kanceláří nijak horentní a stejně jako se v nemoci sami neléčí a svěří se raději do rukou lékaře, vyhledávají pomoc advokátů jak s různými smlouvami, tak i s jinými právními vztahy.

Pokud např. převádíte nemovitost, je třeba si uvědomit, že nejde většinou o úkon, který byste činili běžně, stejně jako to, že v případě nemovitostí se jedná velmi často o poměrně vysoké hodnoty, a proto je riskantní svěřit zajištění takového právního vztahu pouze nějakému vzoru smlouvy nebo někomu mimo advokátní kancelář. Pokud např. půjčujete finanční prostředky, stejně tak je riskantní spoléhat jen na nějaké běžné písemné potvrzení bez dalšího zajištění. Obdobně pak u firem či OSVČ nelze spoléhat pouze na obchodní stránku případu, ale každý obchodní případ je více než vhodné zajistit předem kvalitní smlouvou, v jednodušších případech pak alespoň vhodnou objednávkou, obsahující základní údaje případu, stejně jako základní zajišťovací ujednání. Řešení právních problémů, které nastávají až následně, bývá totiž většinou nepoměrně složitější a dražší, než preventivní zajištění smluvního vztahu předem.

Nelze obecně konstatovat konkrétní sazby, poněvadž prakticky každá advokátní kancelář má jiné sazby svých odměn, a to v závislosti na tom o jakou věc jde, jakou má kauza hodnotu, o jakou oblast práva jde, jak je věc složitá, příp. časově náročná apod. Obecně často platí, že čím větší a renomovanější advokátní kancelář a čím ve větším městě, tím se také mohou poměrně zvyšovat sazby odměn.

Pokud si předem nedohodnete s advokátem jinou variantu odměny, platí tzv. mimosmluvní odměna podle vyhl. č. 177/1996 Sb. – advokátního tarifu. Při té se pak platí za každý úkon (např. žaloba, účast u soudu, smlouva apod.) vyhláškou stanovená sazba. Faktem je, že advokátní tarif operuje v řadě případů s poměrně vysokými sazbami odměn.

Řada advokátních kanceláří však advokátní tarif nepoužívá a odměnu s klientem sjedná smluvně jinak. Podstatné pak je si předem zjistit tyto smluvní ceny, poněvadž každá advokátní kancelář může tyto sazby mít stanoveny jinak. Obecně jsou dány zejména tyto možnosti smluvních odměn :

 • smluvní hodinová odměna – počítá se smluvní hodinová sazba za každou hodinu strávenou advokátem nad kauzou klienta, používá se zejména vpřípadech spředpokládanou větší časovou náročností
 • smluvní odměna pevnou částkou – počítá se pevná částka za vyřízení věci, používá se zejména vpřípadech jednorázových, např. u smluv o převodu nemovitostí
 • podílová odměna – určená podle výsledku věci procentem
 • paušální měsíční odměna – je využívána zejména vpřípadě dlouhodobé spolupráce sfiremní klientelou, většinou znamená určité bonusy pro firemního klienta vobsahu či rozsahu služeb, popř. slevové bonusy
 • kombinace uvedených možností

Některé advokátní kanceláře zj. v případech žalob o zaplacení peněžitých částek mohou pak vybírat od klientů na počátku věci pouze přiměřené zálohy (případně ani to ne) s tím, že pro případ výhry v soudním či rozhodčím řízení a následného vymožení částky od protistrany přijímají jako svou další odměnu částku odpovídající jistému předem dohodnutému procentu. Většinu nákladů právního zastoupení klienta pak tedy může nést až následně protistrana, která takový spor prohraje.

Pokud jde o smluvní odměnu pevnou částkou, např. za vyřízení a smluvní zajištění převodu nemovitostí, pak by se klient měl, kromě sazby za takový úkon, zajímat ovšem také o to, jaká ujednání a zejména zajištění jsou pro něj, kromě základních podstatných náležitostí té které smlouvy, ve smlouvě dále obsaženy.

 

Odměna advokáta – advokátní kanceláře

reference
Jsem s prací této AK velice spokojená. Chci poděkovat za profesionální přístup. Oceňuji rychlost i kvalitu vytvořené smlouvy vypracované na míru online. Budu doporučovat a i nadále se budu obracet na tuto AK.

Jana Prchalová, Středočeský kraj /

Právní služby této kanceláře a jednání s ní hodnotím velmi kladně. Ze strany pana doktora to bylo velmi rychlé a korektní jednání,vše naprosto srozumitelně vysvětleno. Cenová nabídka byla příjemná a adekvátní požadované službě. Pan doktor byl ještě tak ochotný, že mně odpověděl i na otázku, která již neměla nic společného s vypracováním smlouvy. Děkuji celé firmě, na kterou se v případě potřeby znovu obrátím. Dalším zájemcům mohu jen doporučit.

Jana Hadrabová, Středočeský kraj /

S touto advokátní kanceláří spolupracujeme dlouhodobě z hlediska právních služeb, jak pokud jde o různé smlouvy aj. právní věci, tak i pokud jde o vymáhání pohledávek po splatnosti. Doporučujeme.

RUDOLF lešení s.r.o., Zlínsko /

Jsem velmi spokojená, spolupráce s touto kanceláří byla perfektní a profesionální po všech stránkách.

Ivana K., Benešovsko /

Prostřednictvím této advokátní kanceláře jsem řešil vymáhání dlužné částky po dlužníkovi. Oceňuji korekní jednání a bezvadnou právní pomoc. Komunikace probíhala operativně online, což při mém pracovním zatížení představovalo významnou časovou úsporu. Služby advokátní kanceláře můžu doporučit, a to i pro velmi příznivé podmínky pokud jde o odměnu.

MUDr. Luděk Dujka, Nový Jičín /

Tato AK nám vypracovala darovací smlouvu na nemovitost a návrh vkladu. Jsme velmi spokojeni jak s komunikací, tak s rychlou reakcí na dotazy a upřesnění. Vše proběhlo rychle a online. Doporučuji jejich služby.

Ilona Wilson, Praha /

Moc děkuji advokátní kanceláři. Vše proběhlo v pořádku bez jediného problému. Mohu jen doporučit.

Petr Srch, Praha /

S touto AK spolupracujeme dlouhodobě v oblasti zj. smluv a jiných dokumentů naší firmy obchodněprávního charakteru, ve věci řešení a vymáhání pohledávek po splatnosti a právního poradenství. Se spoluprací jsme přitom velmi spokojeni.

So group s.r.o., Vizovice /

Velmi oceňuji kvalitu této advokátní kanceláře a děkuji za velmi rychlou a profesionální práci při přípravě smlouvy. Využili jsme v rodině této možnosti již třikrát a vřele doporučuji.

Paličková, Benešovsko /

Potřebovali jsme nechat udělat darovací smlouvu na převod nemovitostí, tak jsme se obrátili na tuto AK. Příjemné vystupování, jak přes mail, tak přes telefon. Rychlé vyhotovení smluv a návrhů na vklad, ochota vysvětlit všechny podrobnosti. Super.

Novosadovi, Vsetín /

Tuto advokátní kancelář mohu určitě doporučit. Jako živnostník jsem se na ně obrátil ve věci řešení některých pohledávek po splatnosti. Vyřízení proběhlo online. S výsledkem i s přístupem maximální spokojenost.

Josef Sukup, Luhačovice /

Velmi seriózní kancelář. Objevili jsme ji náhodně na internetu a už z webu jsme se mnohé dověděli. Na náš nezávazný dotaz jsme okamžitě obdrželi odpověď s odborným vysvětlením. Poté už jsme si byli jisti, že pro vyhotovení smlouvy zvolíme tuto kancelář. Věcné, pohotové jednání se zřejmým zájmem o co nejlepší uspokojení potřeb klienta. Navíc s možností vše vyřídit online.

Kovanicovi, Praha /

Výborný a profesionální přístup s převodem nemovitosti online, vše rychle vyřízeno, vše jasně vysvětleno. Překvapivě velmi příznivé ceny. Všem jen doporučuji, naprostá spokojenost.

Dagmar Nováková, Praha ... Převody nemovitostí /

Byli jsme velmi spokojeni s prací této kanceláře po všech stránkách, pokud jde o převod nemovitosti online - rychlost, preciznost, nízká cena - můžeme jen a jen tyto služby doporučit.

Janštovi, Opava /

Nejlepší AK jakou jsem zatím poznala, velice vstřícný přístup, rychlé jednání, perfektní komunikace, mohu jen a jen doporučit, moc mi pomohli a tímto ještě jednou děkuji.

Lada Kotláriková, Liberecko /

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
  Kontaktní formulář slouží k zadání a zodpovězení zj. dotazů k bližším podmínkám a k cenové nabídce právní služby, kterou online nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou samozřejmě nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti AK. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.  ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?
  KONTAKTUJTE NÁS – NEZÁVAZNĚ A ZDARMA
  tel. 608 979 055 / On-line chat / sekretariat@advokat-zlinsko.cz

   

  PRÁVNÍ SLUŽBY ONLINE

  Darovací smlouva

  Kupní smlouva

  Kontrola smlouvy

  Smlouva směnná

  Spoluvlastnictví

  Převody nemovitostí

  Vymáhání pohledávek

  Exekuční návrh

  Platební rozkaz

  Upomínka - vzor

  Uznání dluhu - vzor

  Právní služby - firmy

  Právní služby - reality

  Obchodní smlouvy

  Rozvod a SJM