Close
ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ - Mgr. Zdeněk RUMPLÍK |

PRÁVNÍ SLUŽBY A SMLOUVY ONLINE

Mgr. Zdeněk RUMPLÍK

advokát

JUDr. Petr HRADIL

právník

Odměna advokáta – advokátní kanceláře

Odměna advokáta – advokátní kanceláře

 

Řada klientů již naštěstí pochopila, že ve srovnání s tím, co vše může hrozit z právních vztahů, nejsou obecně odměny advokátních kanceláří nijak horentní a stejně jako se v nemoci sami neléčí a svěří se raději do rukou lékaře, vyhledávají pomoc advokátů jak s různými smlouvami, tak i s jinými právními vztahy.

Pokud např. převádíte nemovitost, je třeba si uvědomit, že nejde většinou o úkon, který byste činili běžně, stejně jako to, že v případě nemovitostí se jedná velmi často o poměrně vysoké hodnoty, a proto je riskantní svěřit zajištění takového právního vztahu pouze nějakému vzoru smlouvy nebo někomu mimo advokátní kancelář. Pokud např. půjčujete finanční prostředky, stejně tak je riskantní spoléhat jen na nějaké běžné písemné potvrzení bez dalšího zajištění. Obdobně pak u firem či OSVČ nelze spoléhat pouze na obchodní stránku případu, ale každý obchodní případ je více než vhodné zajistit předem kvalitní smlouvou, v jednodušších případech pak alespoň vhodnou objednávkou, obsahující základní údaje případu, stejně jako základní zajišťovací ujednání. Řešení právních problémů, které nastávají až následně, bývá totiž většinou nepoměrně složitější a dražší, než preventivní zajištění smluvního vztahu předem.

Nelze obecně konstatovat konkrétní sazby, poněvadž prakticky každá advokátní kancelář má jiné sazby svých odměn, a to v závislosti na tom o jakou věc jde, jakou má kauza hodnotu, o jakou oblast práva jde, jak je věc složitá, příp. časově náročná apod. Obecně často platí, že čím větší a renomovanější advokátní kancelář a čím ve větším městě, tím se také mohou poměrně zvyšovat sazby odměn.

Pokud si předem nedohodnete s advokátem jinou variantu odměny, platí tzv. mimosmluvní odměna podle vyhl. č. 177/1996 Sb. – advokátního tarifu. Při té se pak platí za každý úkon (např. žaloba, účast u soudu, smlouva apod.) vyhláškou stanovená sazba. Faktem je, že advokátní tarif operuje v řadě případů s poměrně vysokými sazbami odměn.

Řada advokátních kanceláří však advokátní tarif nepoužívá a odměnu s klientem sjedná smluvně jinak. Podstatné pak je si předem zjistit tyto smluvní ceny, poněvadž každá advokátní kancelář může tyto sazby mít stanoveny jinak. Obecně jsou dány zejména tyto možnosti smluvních odměn :

 • smluvní hodinová odměna – počítá se smluvní hodinová sazba za každou hodinu strávenou advokátem nad kauzou klienta, používá se zejména vpřípadech spředpokládanou větší časovou náročností
 • smluvní odměna pevnou částkou – počítá se pevná částka za vyřízení věci, používá se zejména vpřípadech jednorázových, např. u smluv o převodu nemovitostí
 • podílová odměna – určená podle výsledku věci procentem
 • paušální měsíční odměna – je využívána zejména vpřípadě dlouhodobé spolupráce sfiremní klientelou, většinou znamená určité bonusy pro firemního klienta vobsahu či rozsahu služeb, popř. slevové bonusy
 • kombinace uvedených možností

Některé advokátní kanceláře zj. v případech žalob o zaplacení peněžitých částek mohou pak vybírat od klientů na počátku věci pouze přiměřené zálohy (případně ani to ne) s tím, že pro případ výhry v soudním či rozhodčím řízení a následného vymožení částky od protistrany přijímají jako svou další odměnu částku odpovídající jistému předem dohodnutému procentu. Většinu nákladů právního zastoupení klienta pak tedy může nést až následně protistrana, která takový spor prohraje.

Pokud jde o smluvní odměnu pevnou částkou, např. za vyřízení a smluvní zajištění převodu nemovitostí, pak by se klient měl, kromě sazby za takový úkon, zajímat ovšem také o to, jaká ujednání a zejména zajištění jsou pro něj, kromě základních podstatných náležitostí té které smlouvy, ve smlouvě dále obsaženy.

 

Odměna advokáta – advokátní kanceláře

reference
Doporučuji tuto advokátní kancelář. Profesionální přístup, vysoká kvalita a lidské nasazení. Dalších právních služeb této advokátní kanceláře využiji i v budoucnu.

Miroslav Hofman, Ústí nad Labem /

Jsem velmi spokojená, spolupráce s touto kanceláří byla perfektní a profesionální po všech stránkách.

Ivana K., Benešovsko /

Budete-li potřebovat pomoci s platebními rozkazy, obraťte se na tuto kancelař. Pomohla mi úspěšně už dvakrát. Můžu jen a jen doporučit!

Antonín Barborák, Jihomoravský kraj /

Kvalitní smlouva za velice rozumnou cenu !

Ing. Zikmund, Turnov /

S touto kanceláří jsme byli maximálně spokojeni. Obrátili jsme se na ni poté, co nám smlouvu na převod nemovitosti odmítl katastrální úřad. Vyplnili jsme sami jeden z vzorů z internetu, avšak podobnou chybu bychom již neopakovali. Zbytečně jsme přišli o poplatek katastru, čas a následné starosti s tím spojené ani nepočítaje. Chtěli jsme proto již raději smlouvu na míru a s jistotou. Smlouvu jsme obdrželi online do druhého dne, včetně podrobného popisu postupu, vysvětlení a upozornění. Oceňujeme velmi také možnost konzultací u věcí, které nám nebyly zcela zřejmé. Komunikace byla perfektní. Co nás navíc mile překvapilo, tak to byla přívětivě nízká internetová cena za tuto službu.

Magda Procházková, Kolín ... Převody nemovitostí /

Oceňuji rychlost i kvalitu vytvořené smlouvy vypracované pouze přes e-maily a telefonní hovory a stejně tak oceňuji rychlou reakci na můj e-mail s žádostí o právní poradenství.

Tomáš Figura, Jihomoravský kraj /

Maximální spokojenost s touto AK. Děkuji velmi pěkně za vaše služby a velmi ráda vás všem doporučuji.

M. Balogová, okr. Zlín /

Tato advokátní kancelář mi vyřizuje pohledávku. Jsem s ní velice spokojený. Doporučuji všem.

Jiří Glasa, Ostrava /

Jsem moc spokojená s prací této advokátní kanceláře velmi mi pomohli a chtěla bych jim touto cestou moc poděkovat.

Jitka Podaná, Středočeský kraj /

Jsme maximálně spokojeni s rychlostí a perfektním vypracováním darovací smlouvy na převod nemovitosti online, včetně popisu postupu, vysvětlení a na závěr ještě za cenu opravdu minimální a s lidským přístupem, který je v dnešní době vzácný. Děkujeme a doporučujeme.

Martina Vajasová, Středočeský kraj /

Tuto kancelář jsme já a moje rodina využili na online právní služby již několikrát, a to k různým smlouvám včetně převodů nemovitostí. Vždy k naprosté spokojenosti všech. Profesionalita, rychlost zpracování, návrhy řešení, možnost konzultace, narozdíl od vzorů jistota řešení na míru od advokátní kanceláře, a přitom všem "internetová" výborná cena. Děkuji za Vaše služby.

Slowiková Jaroslava, Tachov / ,

Tuto advokátní kancelář vřele doporučuji. 2 roky jsme se snažili v rámci naší firmy vymáhat dluh od jedné společnosti, bez úspěchu. Nakonec jsme se odhodlali obrátit na tuto kancelář a již máme uhrazenu převážnou část pohledávky a firma dále komunikuje a snaží se řešit i zbytek. Navíc jsme nemuseli nic platit dopředu. Doporučujeme.

Battovi, Nový Jičín /

Jsem s prací této AK velice spokojená. Chci poděkovat za zpracování smlouvy i podrobné informace.

Dana Škutová, Olomoucko /

Moc děkuji advokátní kanceláři. Vše proběhlo v pořádku bez jediného problému. Mohu jen doporučit.

Petr Srch, Praha /

Jsme velice spokojeni. Smlouvu jsme dostali skutečně během dvou dnů. Nedostatek, který byl způsoben tím, že jsme nedodali úplné údaje, byl vyřešen během dne. Navíc vše je doprovázeno podrobným vysvětlením a možností konzultací.

Čadkovi, Brno /

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ
  Kontaktní formulář slouží k zadání a zodpovězení zj. dotazů k bližším podmínkám a k cenové nabídce právní služby, kterou online nabízíme. Jedná-li se o uvedený typ dotazu, pak odpovídáme většinou do následujícího pracovního dne. Tyto dotazy jsou samozřejmě nezávazné a bezplatné. Nejsou zveřejňovány a podléhají mlčenlivosti AK. Odesláním formuláře berete na vědomí tyto podmínky a poučení.  ZAJÍMAJÍ VÁS BLIŽŠÍ PODMÍNKY ČI PŘESNÁ CENOVÁ NABÍDKA?
  KONTAKTUJTE NÁS – NEZÁVAZNĚ A ZDARMA
  tel. 608 979 055 / On-line chat / sekretariat@advokat-zlinsko.cz

   

  PRÁVNÍ SLUŽBY ONLINE

  Darovací smlouva

  Kupní smlouva

  Kontrola smlouvy

  Smlouva směnná

  Spoluvlastnictví

  Převody nemovitostí

  Vymáhání pohledávek

  Exekuční návrh

  Platební rozkaz

  Upomínka - vzor

  Uznání dluhu - vzor

  Právní služby - firmy

  Právní služby - reality

  Obchodní smlouvy

  Rozvod a SJM